Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Középszőkére festett hajat...

Középszőkére festett hajat befogja a világos szőke hajszínező?

Figyelt kérdés
Eredetileg sötétszőke-középszőke (olyan 8.1-es) hajam van, ez lett először vöröses-szőkére festve (majdnem egy éve már), majd 2,5 hónapja világos hamvasszőkére (Silky 9.1-es festékkel), hogy a vöröses hatás ki legyen ütve belőle. A jelenlegi festett hajszínem alig tér el az eredetitől, de azért erős nappali fényben pl. rendesen látszik a lenövés, még ha nem is olyan csúnya. Szeretném megtartani a jelenlegi színét, de nem akarom jobban roncsolni, mint kellene, így arra gondoltam, hogy kipróbálnám a Loreál Creme Gloss jégszőke árnyalatát ( [link] ami talán egy fokkal még világosabb -legalábbis dobozon, mint amilyenre most van festve. A kérdésem az, hogy szerintetek a világosabb színező -ha ilyen kicsi az árnyalatkülönbség) be tudja fogni a festett hajat? És ha rákenem -mivel a hajtöveknél olyan jó 2-3 centi lenövés már van- elképzelhető, hogy "foltos"/többszínű, ronda lesz a végeredmény? Valakinek van esetleg tapasztalata ezzel a színezővel?
2014. febr. 21. 00:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

El sem olvasom, a kérdésre válaszolva:

festék festéket nem világosít, tehát hiába kensz a festett hajadra valami világosabbat, nem érsz el vele semmit.

2014. febr. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ja, a színezők amúgy sem képesek világosításra, még a natur hajon sem. Professzionális termékekről beszélek.
2014. febr. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nos, köszönöm a "választ", de ez egyértelműen nem igaz.


A gyakorlatban legalábbis nem: nekem a kb. 8-as hajamat először befestették 7-es-re, aztán most 9-es. A 9-es festék az előző sötétebb színt abszolút befogta (!) minden egyéb világosító kezelés, szőkítés nélkül.


Erről a tévhitről ("festék festéket nem világosít") már én is hallottam, de ez konkrét esetben nem mindig így van. Sőt! Nem véletlenül írtam ám le, hogy mi a jelenleg, nálam mi a konkrét eset, milyen színből mi kéne stb...

2014. febr. 22. 14:57
 4/11 anonim ***** válasza:
49%

Na még egyszer (én vagyok az első is és a második is, amúgy pedig fodrász):

az nem tévhit, nem urban legend, hogy a festékkel nem lehet világosítani a hajat, hanem tény, a fodrász tankönyvekben benne van. Lehet rajta vitázni, de nem érdemes. :) Ennyi erővel azt is vitathatnád, hogy 2+2=4.

Vannak olyan bolti gagyik, amik máshogy működnek, mint a professzionális termékek, de nem azok az etalon.

Színezővel tényleg nem lehet festett hajon világosítani, mert még a sajátot sem tudja - ja, megint profi dolgokról beszélek.

Lehet lepontozni...

2014. febr. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Értem én, dehát fodrászból is van sokféle.


És, nem nagyon, nem olyan, mint a 2 + 2. Ez most kb. olyan volt, mintha a matematikát hasonlítanád a kémiához, ami ugye kapásból baromság, mert más elven működik és teljesen mások a bizonyítási eljárásai.


De ez a jelenlegi kérdés szempontjából teljesen lényegtelen, bár feltételezem a jó szándékot (?), és ezért köszönöm a ráfordított időt. Mondjuk.


Ettől függetlenül engem a kutya nem fog meggyőzni arról, aminek az ellenkezőjét tapasztaltam, tehát Isten ments, hogy harmadszor is leírd a "festék festéket nem világosít" elvet, elsőre is megértettem, attól még nem így van.


Egyébként fodrászati segédeszköz boltban vásárolt festékről beszélek (AMIT EGYÉBKÉNT LEÍRTAM AZ ELSŐ HOZZÁSZÓLÁSBAN - amit ugye "elegánsan" -vagy annak szánt módon átugrottál, majd még hozzá is tetted (really??)), azt nem tudom, hogy az az adott márka gagyinak számít-e vagy sem, az ugyanis tény, hogy ÉN nem vagyok fodrász, tehát nem feladatom tisztában lenni azokkal a márkákkal, amikkel nem volt tapasztalatom.


Egyébként, melyik festéket ajánlanád? Mi az ami nem számít gagyinak? Mert a fodrászkellékes is sokféle márkát árul ám...


A színezőről: igazából nem arról lenne, szó, hogy még világosítani kéne, hanem...Mindegy, igazából ezt is leírtam a témaindítóban, fölösleges mégegyszer.


(A lepontozós mondatot nem értem, come again?)


Praktikus jótanácsot szívesen fogadok, és tényleg köszönöm a rászánt időt, de a kioktatós okoskodást ezúttal talán spórold meg, teljesen fölösleges ez itt szerintem. Jó? :)

2014. febr. 23. 21:16
 6/11 anonim ***** válasza:

Na jó, nekiszaladok még egyszer. Mindig a segíteni akarás vezérelt, azért próbálok itt írogatni azoknak, akik tanácstalanok, nem másért. Ha esetleg ez nem látszik, az azért van, mert tényleg bosszantó, ha alapdolgokat nem értenek meg és tudnak az emberek, ha már otthon próbálkoznak. Nem tudlak (épp ezért már nem is akarlak) meggyőzni az igazamról, nem baj, én ettől még hiszek a tankönyveimnek és a szakoktatóimnak, valamint a sok kollégának. :)

Elolvastam a kérdésedet, és ha még érdekel a válaszom, olvass tovább.

Tehát az eddig 7.1-el festett hajadra most a Loreal jégszőkéjét szeretnéd feltenni. Ezek a nagyon világos hajfestékek kevés fedőképességgel rendelkeznek, mert kevés pigmentet tartalmaznak. A világos hajhosszon jó lenne az eredmény, de a lenövésen, a sötétebb részen szerintem nem adja azt az eredményt, mert sötétebb a hajalap. Tehát azt gondolom, hogy látszani fog a különbség a hajtő és hajhossz között. Ami nem feltétlenül rossz, hiszen a festetlen haj esetében legtöbbször így van, így természetes hatást kelt.

2014. febr. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! :)(És nem mellesleg a kedvesebb hangnemet!) De tényleg, én értékelem, hogy valaki a szabadidejéből időt szakít arra, hogy ilyen kérdésekre válaszolgasson. (Én pl. ha fodrász lennék, pont nem érdekelnének az ilyen oldalakon feltett kérdések, szóval becsülöm azt, aki nem így áll hozzá.)


Ami a dolog nem érdemi részét illeti: Hidd el, ÉRTEM, amit mondasz. :) Meg azt is tudom, hogy ezt írják a tankönyvekbe. Ettől függetlenül, annyit mondtam -vagy legalábbis ezt próbáltam mondani, lehet egyébként, hogy nem jól fejeztem ki magam-, hogy a szabály nem mindig érvényesül. (Egyébként Te is ezt mondtad -csak utaltál arra, hogy a mit tudom én milyen gagyi festék másképp viselkedhet- hát mondtam én egy szóval is, hogy minden festékre igaz, amit mondtam? Na ugye.)


Ezt pedig azért mondtam, mert ezt tapasztaltam. Ha érdekel a sztori: a fodrásznak tanuló barátnőm festette be a kb. 8.1-es hajamat 7-esre (na az egy rossz ötlet volt, bevörösödött és sötétebb is lett, és hülyén állt) a fodrásziskolában az egyik óráján. Két hónap múlva ugyanott, az iskolában kentünk rá egy 8-ast (Stella), és világosabb lett. Nyilván kicsi különbségekről beszélünk. De még az se tetszett annyira, úgyhogy utána én mentem magamnak festéket venni a fodrászboltba (abba, amelyik Újpesten van, ott a felüljárónál -ha esetleg pesti vagy és ismered) na ott nagyon úgy tűnt, hogy képben van az eladó (aztán persze tudja fene, sokat beszélt és a felét nem értettem :D). Minden esetre nagyon lelkes volt. Ott -mivel előtte már interneten utánaolvasgattam a dolognak és -ha hiszek a kommentelőknek abban, hogy fodrászok, és miért ne hinnék- volt olyan fodrász, aki azt írta, hogy festék festéket nem világosít, volt, aki azt, hogy fokozatosan igen- úgyhogy ezt felvetettem az eladónak. Mire ő mondta, hogy mivel csak egy árnyalat különbségről beszélünk, és a vöröses árnyalat kiütéséről, a 9.1 -es be fogja fogni és nem lesz vöröses. Na én meg is vettem a festéket, és azt már nem a barátnőm, hanem a rendes fodrászom kente rá (azért én vettem a festéket, mert egy házban lakunk, és nem a szalonba megyek be hozzá, hanem házhoz jön, és szívességből ingyen megcsinálja, akkor viszont szerintem a minimum az, hogy a festéket már megveszem előre, és azzal nem abajgatom). Én -mint akinél beakadt a CD- őt is megkérdeztem, mint a kisiskolás, hogy most ez tud-e világosítani a festett hajamon (2,5 hónapja volt festve), mire az volt a válasz, hogy "nem biztos, de majd meglátjuk". És a dolog működött! Gyönyörűen egyformán befogta (bár a lenövésen és a festett részen különböző ideig hagyta rajta a fodrász - lehet, hogy azért működött) a festék (Silky, 9.1) és a vöröses beütés is mondjuk 95%-ban eltűnt (szerintem bizonyos fényben enyhén még olyan, de erre mondták, hogy nem biztos, hogy elsőre kiüti a hamvas a vöröset). És ezalatt egyszer sem volt leszívva. Most gondolhatod, hogy hazudok, de őszintén: miért tenném? És mondom, ami engem meglepett, hogy fodrászoktól is teljesen különböző álláspontokat láttam, hallottam (ugye az enyém, aki bizonytalankodott, de aztán működött a dolog; meg előtte a barátnőm fodrászsulis tanára, aki viszont meg sem említette, hogy a 8-as festék nem biztos, hogy befogja a 7-est, igaz ott is az volt a tapasztalatom, hogy befogta).


Na jó, befejezem a mesedélutánt, csak ez úgy a félreértések miatt kikívánkozott belőlem. Ha esetleg elolvastad és van valami, amit érdemes ehhez hozzáfűzni szakmailag, akkor bizisten csupa fül vagyok!

2014. márc. 5. 00:11
 8/11 A kérdező kommentje:

Ami a dolog érdemi részét illeti: Nem, most nem 7.1-es, hanem 9.1-es festék van a hajamon! (Elírtam az előbb?) Azért szeretném a L'oreált kipróbálni a legközelebbi festésnél, mert az ugye "tartós színezőkrém" néven fut, és nincs benne pl. ammónia. Szóval én a mostani hajszínt szeretném megtartani, csak ha ezt fenn lehet tartani kevesebb káros anyagot tartalmazó termékkel, akkor az nyilván jobb lenne. Ha működik.


És ha már itt tartunk: most őszintém pl. szerinted -mert erről is mindenki mást mond- melyik márkák ártanak a legkevésbé? (Szeretném megtartani a gyerekkori világosabb szőke árnyalatát a hajamnak, de ha itt nekem kihullik a végén, akkor annyit nem ér az egész! AKkor inkább maradok sötétszőke.


Fent említett barátnőm a Kallosra esküszik. De neten arról is írnak rosszakat.

A hajamon volt már Stella (na az meg pl. a fodrászkellékes szerint gagyi, saját fodrászom annyit mondott rá, mikor mondtam, hogy fodrásztanuló barátnőm korábban azt kente rá, hogy az már inkább kifutó márka vagy mi). A Silky-re, amit a fodrászkellékes adott, azt mondta a fodrászom, hogy azzal még nem dolgozott, úgyhogy nem tudja.


Nekem amúgy a színhatás a Silkynél tetszik, csak a hosszú távú negatív hatásoktól tartok. Bár nem tudom, hogy ha 3-4 havonta kell csak festeni -tényleg elég, utoljára december elején volt, és mivel az árnyalat ugyanaz, mint az eredetim, tehát hamvas, csak a mélység más, tehát a festett világosabb 1-el, így nem csúnya a lenövésem. Tkp. alig látszik, attól függ, hogyan esik rá a fény. (Jennifer Morrison színésznőt, ismered? Na kb. annyira látszik a lenövés, mint neki. Látszik az, ha nézem, de nem csúnya.)

2014. márc. 5. 00:24
 9/11 A kérdező kommentje:

De nagyon röviden összefoglalva az egész kérdés: 8.1-es (télen hetesbe hajló szőkésbarnás, de citromos-kamillás öblítgetéssel tartósan 8.1-es) hajam van befestve 9.1-esre. Ezt a színt szeretném megtartani, de a lehető legkevesebb kárt okozó termékkel. Ha lehet festék helyett tartós színezővel, akkor azzal.


Milyen terméket kéne a legközelebbi festéshez választanom?

2014. márc. 5. 00:27
 10/11 A kérdező kommentje:

Ja, még egy utolsó utolsó utáni gondolat:


Azért ez a színskála dolog sem egyértelmű nekem...

Pl. amiket írtam, hogy 8.1-es a hajam, hogy 9.1-essel van most festve, azt a fodrászkellékesnél kapható márkák színskálája alapján írtam.


De pl. a L'Oreálnak ennél a színezőjénél, igazából a 8.1 (vagy 01 vagy mi, asszem szaténszőke néven fut) néz ki úgy a dogozon, mint a Silky, vagy egyéb ilyesmi 9.1-ese. Tehát a L'Oreál 9-es, jégszőke festéke a DOBOZON világosabbnak tűnik, mint most az én hajam. De ugye az csak a doboz.


Azt vettem észre, hogy a drogériai márkáknál ez a számozás nagyjából össze-vissza változik... Van, amelyiknek a 6-osa olyan, mint a másik 8-asa...

2014. márc. 5. 00:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!