Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Erre milyen sampont, balzsamot...

Erre milyen sampont, balzsamot, vagy bármilyen megoldást ajánlanátok?

Figyelt kérdés

A fejbőröm rettenetesen száraz, ezáltal korpásnak is tűnik. Néha annyira ki van száradva, hogy már viszket is, és ki is sebesedik, de nem mindenütt, csak a homlokom, néha a tarkóm felett, és a halántékom mellett, ami ugye sajnos nem észrevehetetlen. Arra gondoltam, hogy talán allergiás vagyok valamelyik samponra, de már évek óta ugyanazt használom, a Head & Shoulders-t, ez pedig csak néhány hónapja jött elő nálam. Párszor már próbáltam a Gliss Kur-t is, ami egy ideig jó volt, megörültem, de aztán ugyanúgy korpásodott, sebesedett, stb.

A hajam egyébként hosszú, és hullámos, de nem vasalom, nem kenek rá semmi mű dolgot, (hajlakk, hajhab, zselé) csak hajmosás után egy kis balzsamot, hogy ne legyen annyira száraz a tapintása miután megszáradt, és hagyom mindig magától megszáradni.

Szeretek adni magamra és jól kinézni, de ez a jelenlegi helyzet nagyon kellemetlen számomra, főleg mikor emberek közé megyek, és látom, hogy azt nézik, mitől sebes a fejbőröm.

Valaki segítsen kérem ebben, és adjon valami tanácsot, mert már nagyon elvagyok keseredve!

Nagyon szépen köszönöm Nektek előre is a segítséget!


2014. márc. 5. 10:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanez a gondom. De ez szinte minden télen előfordul. Úgyhogy sztem az egyetlen igazi megoldás az időváltozás lesz. Ezt tényleg az okozza,h száraz a bőr, vagyis kár drága korpásodás elleni samponokat venni, mert azok főként a gombák által okozott korpásodásra nyújtanak megoldást. Nekem szokott segíteni, ha hajmosás után ezeket a száraz részeket egy kis ricinusolajjal bekenem, majd kimosom. Csak azért nem szeretem, mert elég nehéz kimosni. Próbálom hidratáló krémmel (arc/testápoló) kenni, amennyire lehet. Illetve hidratálom a szervezetem is, jó sok vizet iszok minden nap. A helyzet így jobb vmivel, de nem tökéletes. Szóval én is kíváncsi vagyok, van-e vkinek vmi tuti ellenszere a fejbőr szárazsága ellen :)
2014. márc. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hasonló problémák nálam is.


Az segített valamit, hogy kímélőbb: SLS, SLES-mentes és egyéb irritáló anyagoktól mentes samponra váltottam,

illetve almaecettel öblítek,

de teljesen nem múlt el.

Még mindig keresem a megfelelő termékeket.


Egyébként a kókuszolajat és a jojobát ajánlják ilyen fejbőrre, de nekem nem váltak be. Ha a "hatóidő" után nem öblítem le, akkor zsíros marad a hajtövem, ha leöblítem, akkor rögtön oda a hidratálás, de lehet ettől még neked beválik.

2014. márc. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

*még valami:


azt azért nézesd meg, hogy nem-e kezdődő pikkelysömör! Annál jellemző még, hogy korpásnak tűnik és sebes is.

2014. márc. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
47%
Nekem ugyan ez a problémám:( ! Kenegettem itthon termesztett aleo verával,de semmi. A Head&Soulderst én is több éve használtam nyáron tökéletes,de soha nem volr ilyen száraz a hajam és ilyen korparéteges vagyis annak tűnik. Elmentem bőrgyógyászhoz azt mondta hagyjam a fenébe ezt a sampont és barátait!!! De méregdrágát írt fel próbaként. Nem váltottam ki,hanem kutatni kezdtem! Bizony sokan esküdtek a ricinusolajos hajpakolásra! Ki is próbáltam és jó! 2evőkanál mikróba meglangyosított ricinusolaj+ 1tojás sárgája korpa ellen! Segít,mert egyre kisebbek a te általad leírt korpa és sebhelyes felületek melyek nekem a tarkómon és a fufrumnál jelentkezett. Màr első használat után jó volt :) jah és babasamponnal mosom azóta a hajam és szilikonmentes balzsammal,mert az enyém oltári száraz is. Azt mondják azért jelentkeznek ezek a korpás felületek,mert nem tud levegőzni a fejbőr a sok szilikonos sampontól,de a ricinusolaj ebben segít! Igaz ragadós,de ha meglangyosítjuk tűrhető:) és segít a tojássárgával együtt! A WU2 vagy a Babasampontól pedig könnyű kimosni a hajunkból! Nekem a wu2 nem jött be büdös:D így maradt a baba. Hosszú tortúra de megéri! Én 2órát szoktam a hajamon hagyni alufóliába tekerve a fejem majd sapit rá! Közbe teszem a dolgom
2014. márc. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget Mindenkinek, az utolsó "receptet" pedig ki fogom próbálni! :)
2014. márc. 5. 13:31
 6/6 anonim ***** válasza:

" Azt mondják azért jelentkeznek ezek a korpás felületek,mert nem tud levegőzni a fejbőr a sok szilikonos sampontól,de a ricinusolaj ebben segít!"


Nálam aligha ez az ok, mivel sok éve teljesen szilikonmentes a hajápolásom.

2014. márc. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!