Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tud nekem segíteni abban,...

Tud nekem segíteni abban, hogy mitől nő gyorsabban a haj?

Figyelt kérdés
Olvastam olyat, hogy ha hagyom heti 1x, hogy magától megszáradjon jót tesz neki. Igaz ez?
2014. márc. 5. 22:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Én azt tudom neked javasolni, hogy:

- igyál sok vizet, folyadékot, 1-2L/nap legalább. Én ásványvizet iszom.

- vannak kifejezetten hajhoz (+köröm+bőr) kifejlesztett kapszulák, miket drogériában is megvásárolhatsz. Én ezt szedtem és használt.

- én úgy szoktam, hogy nagyjából 2 naponta mosok hajat, mert hosszú és gyorsan zsírosodik a fejbőrömnél :( Úgy csinálni, hogy ne kelljen rohanni és akkor betekerem mosás után törölközőbe a hajamat, úgy hagyom 20 percig kb, vagy ameddig rajta felejtem :))) Aztán, amikor már majdnem száraz, akkor szoktam megszárítani hajszárítóval, így kevés hő éri, de pl nyáron, amikor nagyon meleg van, olyankor hagyom megszáradni levegőn. Nagyon jót tesz a hajnak, ha magától szárad meg. De ha hajszárítózol, akkor pl lehet venni ilyen spray-ket, amik hővédő hatásúak, bár én ilyet nem használok.

- Érdemes pakolást tenni a hajra, én olívaolajjal szoktam hetente egyszer (ha elfelejtem, akkor havonta) bedunsztolni a hajamat, de a fejbőrömre nem teszek belőle, mert akkor a végtelenségig moshatom és még akkor is olajos marad :( Viszont, ha csak a hajra teszek (mondjuk 10cm fejbőrtől) akkor nagyon puha lesz utána és jót tesz neki ez is.

- 2-3 havonta érdemes vágni a végéből 1-2 cm-t, de nem többet. Ezzel frissíted a hajad és fura, de gyorsabban is nő tőle.


Vannak még praktikák, pl én próbáltam a joghurtos pakolást, de macerás és én az olyat nem szeretem. :)


Ami még jó: rendszeres, változatos étkezés. Gyümölcs, joghurt, hús, gabona.


Olvastam olyat egy indiai blogon, hogy a lány minden nap egy indiai olajjal keni be a haját, majd lemossa, de én ezt baromi macerásnak érzem. Minden nap..hosszú hajnál ez kész agyrém. De az olaj tényleg jót tesz a hajnak. Én csak olívaolajjal szoktam. Bár csináltam már olíva+tökmag olaj keverékkel, annak nagyon jó illata volt szerintem a tökmag miatt :) De azt sem szereti mindenki.

2014. márc. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, sokat segített!:)
2014. márc. 6. 10:29
 3/3 anonim ***** válasza:
Igazán örülök, ha tudtam segíteni :))
2014. márc. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!