Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nekem már sosem lehet szép...

Nekem már sosem lehet szép hosszú hajam?!

Figyelt kérdés
Kezdek lemondani arról, hogy valaha is szép, egészséges és hosszú lesz a hajam. Jelenleg épp, hogy a mellemig ér, de borzalmasan el van töredezve, vékonyodva a vége, fésülködés után 2 perc alatt kifésülhetetlenné gubancolódik, így ma levágatom váll alá. Igazából már belenyugodtam, sőt, örülök, hogy megszabadulok ettől a kezelhetetlen lobonctól, de nem értem, mit csinálhattam rosszul, 1,5 éve vágattam le, azóta 2 kezemen meg tudom számolni, hányszor használtam rajta hőt, nem károsítottam, ritkán kezeltem kemikáliával. 1,5 éve ugyanezen ok miatt vágattam le. Vékony, kevés hajam van, ez azt jelenti, hogy nekem sosem lehet már hosszú hajam? :(
2014. márc. 8. 10:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Próbáld ki a természetes hajpakolásokat. Én a hajtöredezés ellen azt szoktam csinálni, hogy minden hajmosás előtt egy tojást, egy kanál mézet és egy kis hajolajat összekeverek és fölviszem a hajamra, főleg a hajvégekre. Nekem az nagyon használt, mert festem a hajam és iszonyú állaga volt előtte.

Bár nekem elég dús hajam van... ez alkati kérdés. Viszont ha látod, hogy töredezik, legalább félévente menj el fodrászhoz, és kérd meg, hogy csak a minimumot vágja le, ameddig nagyon töredezett. Úgy gyorsabban fog nőni a hajad, mert nem törik le mindig a vége.

2014. márc. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Megfelelő ápolással lehet szép, hosszú hajad neked is. De a legtöbb bolti sampon, balzsam, hajápoló semmi jót nem tesz a hajjal, akár árthat is. Pl van rengeteg sampon ami kiszárítja, kezelhetetlenné teszi a hajat.

Nekem ami helyrehozta a hajam az a kókuszolaj. Minden hajmosás előtt legalább 1 órával felkenem a hajamra. Sampont nem mindig használok, van hogy csak balzsammal mosok hajat, így is tiszta lesz és kevésbé károsítja. Leginkább bio termékeket használok. Nem szárítom a hajam soha. Nem vasalom. Nekem ez így bevált, helyrehozta a hajam. Ja és Dm-ben kapható Haar vital komplex tabletta, az is segít. Bár idő kell hogy helyrejöjjön a haj, szóval ne 1 hét után várj csodát semmitől.

2014. márc. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem 1,5 évente kellene vágatni, hanem kb 3 havonta 1 centit. Ha ezt betartanád, akkor nem kellene 1,5 évente ilyen drasztikus módon levágatni, mert nem lenne töredezett a vége...
2014. márc. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
az előzőnek van igaza, az EGÉSZSÉGES haj alapja, hogy nem hagyod letöredezni. attól mert nem használsz hőt és kemikáliát még természetesen tör a hajad súrlódik a válladhoz, hátadhoz, táskádhoz, ráfekszel, fésülök stb. Minimum 3-4 havonta érdemes frissíteni a végét, nem pedig 1,5 évig hagyni, hogy törjön egyre fentebb és fentebb.
2014. márc. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
cink, biotin, dvitamin, MSM?
2014. márc. 9. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Egyszerűen vigyázz rá! Ne feküdj rajta ha alszol vedd ki a fejed alól, napi 2szer fésüld ki használj töredezettség elleni sampont és valami spéci hajpakolást( pl.: Kallos,L'oreál) . Én használok szérumot is rá vagy olyan minőségi hajolajat amit csak a hajvégekre kell felvinni hogy ne álljon ugy mint a széna, illetve ez nagyon fontos,hogy mikor mosod a hajadat nagyon alaposan mosd meg és ! LANGYOS ! majdnem hideg vizzel öblítsd le! Alaposan mosd ki belőle a sampont és a balzsamot/pakolást mert ha azt bennehagyod egy picit is az nagyon kiszárítja= töredezett haj ! ;) Ezt ha megfogadod olyan hajad lesz mint Jennifer Lopeznek :D Csak nem olyan dús,de erre is vannak különböző trükkök praktikák , ha érdekel írj privát üzenetet.
2014. márc. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!