Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon pattanásos a bőröm,...

Nagyon pattanásos a bőröm, így naponta 3-szor arcot mosok tusfürdővel, amitől ki is szárad. Hámlik, szinte porzik. Van olyan hidratáló krém, amitől nem leszek még pattanásosabb? A zsíros bőrre való krém ilyen?

Figyelt kérdés

2014. márc. 19. 15:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne moss tusfürdővel arcot! Nekem is szoktak pattanásaim lenni , ezekre külön szappant veszünk. Nekem a holt-tengeri iszap szappan vált be.
2014. márc. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
de a szárazságra keresek megoldást!!!!
2014. márc. 19. 15:34
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Talán ha nem mosnád az arcod naponta háromszor tusfürdővel (!), nem lenne száraz, nem?
2014. márc. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
ilyen arcra kén szappant szoktak ajánla és gyógyszertárban külön kikever krémet amit elvileg babáknak szoktak venni.Kűlsöleg alkalmazhatő bőt puhító krém.Én ezt használom.400ft kb.Fehét tégely és a tetején leragasszák egy piros csíkkal.
2014. márc. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
speciális arcra való szappannal moss arcot ne tusfürdövel. használj pl fekete szappant. Ha zsiros böröd lenne nem háémlana. neked korpár szeborrás böröd van. Arra nem zsiros börr evaló krém kell mert csak tovább száritja. hidratálni kell. A pattanásokra pedig helyi készitmények kellenek. Jó lenne ha elmennél egy kozemtikushoz aki ajánl neked a börtipusodnak megfelelő krénmeket. AJánlom az Ilcsi termékeket. Sok kozmetikus dolgozik Ilcsivel tölük kérj tanácsot náluk lehet is venni krémet, árban ugyanannyi mint a drogériás lakossági termékek, de ezek professzionálisak. (kozmetikus vagyok)
2014. márc. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ugye tudod, hogy a nem megfelelő arctisztítástól és a száraz, hámló, rosszul ápolt bőrtől is lehetnek a pattanásaid? Nem az a megoldás, hogy nem arcra való, agyonillatosított vacakkal szétszárítod a bőröd. Vegyél arctisztítót, tonikot, és vízhiányos, érzékeny bőrre való arckrémet, ezeket használd reggel és este. Sokat fog javítani a helyzeten, hidd el. Ha napközben kifényesedik az arcod, akkor használj blotting papírt (lehet van magyar neve is), csak rányomod az arcodra és felszívja a felesleges zsírt, nem lesz fényes, mindezt anélkül, hogy kiszárítaná a bőrt és hámlana tőle.

És ha a bőröd túltette magát ezen a sokkos állapoton és már nem hámlik, akkor használj bőrradírt (hámló bőrre tilos!) heti 1-2 alkalommal.

A lényeg, hogy ne valami zsíros, nehéz krémet használj.

De ha ennyire problémás a bőröd, nem látatlanban kéne próbálkozni, kérd ki egy kozmetikus véleményét esetleg, vagy olvass utána a termékeknek a krémmánián, mert a valóság és a címkén ígért dolgok néha elég eltérőek, ne ronts tovább a helyzeteden. :)

2014. márc. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon durva volt a bőröm, mindent használtam már rá amit csak el lehet képzelni, de hosszabb távon egyik sem hatott, amíg meg nem találtam a teafa tartalmú cuccokat. Van a rossmannban teafás szappan, azzal mosom az arcom, régebben amikor még sok volt a pattanásom, teafa olajjal kentem majd teafás korrektorral (utóbbi oriflame-s) de ezekre már nincs szükségem. Egy próbát megér.
2014. márc. 20. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha a szárazságra keresel megoldást, igazán kezdhetnéd azzal, hogy nem mosod tusfürdővel az arcod, mert nagyon nem tesz neki jót (a legtöbb tusfürdő csupa vegyi cuccból áll). Én is száraz bőrrel és pattanásokkal küszködöm egyébként és úgy vettem észre, hogy a zsíros bőrűeknek ajánlott krémek nem hidratálnak eléggé. Logikusan megközelítve a dolgot - aki zsíros bőrű, az nem fog zsíros termékeket használni, mert csak zsírosabb lesz a bőre, így az ilyen bőrtípusra ajánlott/kifejlesztett krémek olajmentesek és szerintem nem hidratálnak annyira,sőt (tapasztalataim szerint)szárítanak.

Pár krém: [link]

[link]

[link]

2014. márc. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne moss tusfürdővel arcot, ott a bőröd érzékenyebb és az alkoholt/parfümöt tartalmazó termékek kiszárítják és pattanást idéznek elő. Tapasztald ki milyen bőrtípusod van és használj annak megfelelő arctisztítót (pl cerave). Valószínűleg megsérült a bőröd védőrétege.
2022. nov. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!