Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan kell házilag BHA...

Hogyan kell házilag BHA hámlasztót csinálni?

Figyelt kérdés

Ezt a receptet találtam rá:

1 ek zselatinpor

1 aszpirin tabletta

1 ek forró víz

1 ek méz


Milyen állagúnak kell lennie? A méz elhagyható? Lehet vmivel helyettesíteni? Mennyire hatásos?


Én nagyon mitesszeres, kombinált bőrre használnám. Mindenféleképp otthon szeretném, házilag megcsinálni, mert nekem túl drágák a kezelések és az erre kifejlesztett termékek.



2014. ápr. 24. 13:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi az a BHA?
2014. ápr. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
[link] :)
2014. ápr. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi, de én is itt néztem, csak sajnos nincs túl részletesen leírva, ahhoz képest, hogy könnyű elrontani.
2014. ápr. 24. 21:56
 4/5 A kérdező kommentje:
Láttam olyat, hogy vajba vagy olajba kell belekeverni. Mennyibe kell bele keverni mennyi tablettát? Mennyi ideig kell rajta hagyni?
2014. ápr. 24. 22:33
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem jobban jársz, ha inkább spórolsz október-novemberig és akkor veszel valami megfelelő kencét. Nyáron ugyanis nem túl bölcs dolog nekikezdeni. Elég ronda végeredménye lehet.

Másrészt az egész BHA hámlasztás lényege, hogy pont annyit és úgy, ahogy az meg van írva. Ezt te otthon nem fogod tudni kitalálni, ahhoz egy labor kéne legalább. Ha nem jó a koncentráció, akkor jobb esetben hatástalan lesz, rosszabban meg tönkrevágod a bőröd, és sokkal többe kerül helyrehozni, mint amennyibe fájna most egy hámlasztót venni. Sőt, ha összeszámolod mennyi aspirint kell egy kúrához venned, nem vagy előbb semmivel.

Inkább vegyél valami kisebb szalicilsavas tonikot, emlékeim szerint van az avonnak is, hátha elég lenne az is. Nyárra még az is sok lesz.

A recept amúgy nem hiszem, hogy sikerrecept, a gyógyszert leszámítva inkább sütihez lesz jó. :D A szalicilsav pedig nem teljesen ugyanaz, mint az acetilszalicilsav, ami az aspirin hatóanyaga.

2014. ápr. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!