Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan készítsem fel a lábamat...

Hogyan készítsem fel a lábamat a szandálszezonra?

Figyelt kérdés

A bőrkeményedést hogyan a legjobb eltávolítani? Igaz az, hogyha habkővel szedem le, csak gyorsabban nő vissza (nekem hülyeségnek tűnik, de egy barátnőm ezt vallja)?

Mi a legjobb reszelni vagy vágni?


Egy részen csúnyán be van repedve a bőr, hogyan lehet megoldani? Ha reszelem, félek hogy vérezni fog...


Persze előtte jó alaposan beáztatom, gyakran krémezem. Viszont lakásban, nyáron kinn is sokat járok mezitláb, így jó vastag bőr nő a talpamon.

Mitől reped be?



2014. ápr. 24. 22:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom mitől reped be, férjem szerint sokat kell inni. Az ő sarka nevetségesen puha :p. Szerintem a berepedt sarokra ez egy nagyon jó kis krém, nekem segített: [link]
2014. ápr. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát ha már repedve van, meg tényleg durva... akkor legalább egyszer menj el pedikűröshöz. Otthon sanszos, hogy csak felsérted a bőrt, több kárt okozol, mintha hozzá se kezdtél volna, esetleg a szakembertől tanácsokat is kaphatsz a továbbiakra nézve.

A legjobb pedig megelőzni. :D Érdemes jó cipőket vagy legalább talpbetétet venni. Meg gondolom alap adottságtól is függ, folyton mezítláb mászkálok itthon, mégsincs bőrkeményedésem, pedig nem nagyon csinálok vele semmit. De lehet épp az a titok tényleg. :D Ha egy bizonyos részen nagyon durva, akkor tényleg vagy a cipőd rossz, vagy jó lenne tenni egy kört az ortopédián is. Sok későbbi gondtól megkímélheted vele magad esetleg. :)

2014. ápr. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon csúnya bőrkeményedéseim voltak, a sarkamon, a talpamon, + a nagylábujjamon felül és oldalt, már baromi feltűnő volt, aztán pár héten keresztül néhány naponta beáztattam szódabikarbónás-ecetes melegvízben, utána jó alaposan ledörzsöltem habkővel, azt elhagytam valahol, úgyhogy utána sima talpreszelőt használtam, + dm-ben vettem lábápoló krémet, azt mindig felkentem rá csiszolás után, arra plüsszokni éjszakára, hogy fel tudjon szívódni. De tényleg csak pár hétig csináltam, utána elfeledkeztem róla, de azóta (már 1 éve) teljesen normális és szép a bőröm, pedig ugyanúgy mezítláb mászkálok, amikor csak tehetem. Ha sebesedik, akkor először a sebet kell kezelni, de mindenképpen menj inkább pedikűröshöz, ha félsz hozzányúlni. :) Egyébként nem nő vissza gyorsabban a habkőtől, ez butaság. :)
2014. ápr. 25. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Menj el pedikűröshöz.A berepedés már a vastag élettelen bőr amit muszáj eltávolítani,mert nagyon fájhat.Érdemes glicerines krémet és zoknit használni éjszakára.
2014. ápr. 25. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem kellett volna ennyire elhanyagolni.


Vegyél drogériában talpreszelőt, áztass lábat vagy fürödj hosszabb ideig és reszeld le. Télen hetente 1x, nyáron nem árt gyakrabban.


Bár ha ennyire durva a helyzet elsőre pedikűrösre is bízhatod.

2014. ápr. 25. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Részben igaza van barátnődnek. Teljesen mindegy mivel távolítod el a bőrkeményedést, vissza fog térni. Ez van. A bőrkeményedést kiváltó ok nem fog megszűnni azzal, hogy leszeded az problémás részeket.


Szerintem is jó ötlet lenne elmenned egy pedikűröshöz, sokat segíthet, főleg a berepedt részeken.

2014. ápr. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!