Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Fodrászok, hozzáértők! Szőkíte...

Fodrászok, hozzáértők! Szőkíteni szeretném a hajamat házilag. Yellow fodrászfestéket vettem, és hozzá egy 40-es,150 ml-s yellow krémhidrogént. Mi a menete, mik az arányok?

Figyelt kérdés
Korábban ugyanezeket vásároltam be, de a fodrászom krémhidrogén helyett szőkítőport használt a festék felkenése előtt, amitől kb fele hajam kihullott, úgyhogy azóta egyedül festem itthon GARNIER E0 kiszőkítővel+ garnier festékkel, és nem hullik. Persze a bolti festékkel való manőver nem túl bonyolult eljárás, ezért azt mertem itthon csinálni, és nem is volt semmi gond. Szeretném azonban visszakapni a régi, bevált yellow-s színemet, ezért ismét vettem egy 8.0 festéket és hozzá megvan a még anno vásárolt 40-es krémhidrogén, ami még éppen felhasználható novemberig. Kérdésem a következő: Szőkítőpor nélkül is ki tudom szívatni a lenövést+ egy lépésben befesteni a hajamat akkor, ha összekeverem a yellow festéket a krémhidrogénnel? És ha igen, akkor mik az arányok, és, hogyan csináljam?

2014. máj. 2. 13:57
 1/4 anonim ***** válasza:

A 40-es az hidrogén-peroxid, ami minden hajfestéshez szükséges. Összekevered a szezont a fazonnal... A 8-as színmélységhez nem kell ilyen erős oxit használni.

Ha nagyon sötét a hajad, akkor előtte le kell szivatni, hogy világos legyen. Nem írtad, milyen színmélységű a kiindulási alap, az fontos!

2014. máj. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát ha fodrász szőkítőporral érte csak el a színt akkor simán festéssel nem fog menni.
2014. máj. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Ott ahol lenőtt a hajad biztos befogja a festék bár attól függ milyen az alapszín.ha világos barna v.barna akkor befogja a tövét a festék.8.0 nem valami világos tényleg inkább sötétszőke lehet a végeredmény.Ha nagyon világosat akarsz akkor világosabb festéket vegyél és nem kell szőkítőpor natur hajra.
2014. máj. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat. Végül megtörtént a művelet másnap. Garnier E0-val kezdtem, ami tartalmaz szőkítőport, és az alapjáraton nagyon sötétbarna hajamat (lenövést) rögtön leszívta. Ezután a yellow color festéket megfelelő arányban összekevertem az oxival, felkentem, és nagyon jól sikerült. Azóta is szép, fényes, természetes, lágy esésű, tehát kompatibilis volt a két termék, mert azóta abszolut nem hullik a hajam, és nem is tört le. Mindenkinek köszönöm a választ. :)
2014. máj. 12. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!