Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szerintetek mi történt a...

Szerintetek mi történt a hajammal? Kétségbe vagyok esve. A fodrász hibája?

Figyelt kérdés

Már kb. 2 és fél éve festetem szőkére a hajam. Legelső alkalommal a fodrászom rávett, hogy melírozzuk, és ezt 3-4 alkalommal meg is ismételte, majd befestettük teljes hosszában. Eleinte tetszett a szín, de kb. egy éve túl világosnak találtam, azóta egy árnyalattal sötétebbet használunk. A festéket fodrászkellékesnél szerzem be, az ő tanácsára olyat választok, ami világosít is, hogy elkerüljem a sárga színt, mivel eléggé vöröspigmentes a hajam.

A legutóbbi alkalommal történt, hogy mikor már befestett látszott, hogy a hajam ronda szürke lett. Mikor megszárította, (szerintem) a korábban leszívott tincsek sötét szürke/kék színűek lettek, a hajam iszonyatosan világos szőke, a töve pedig az, amit elvártam volna. 4-5 alkalommal megmostam, majd normalizálódott a helyzet. (a szivatott tincsek amúgy is ált. szürkék szoktak lenni az első mosásig). Vágtunk is belőle, ám mikor vizesen fésülöm a hajam, olyan mint a játékbabáké, nyúlik, csomósodik, majd azok letörnek. Napi fésülködés közben is kb 2-3 cm darabok hullanak le a hajszálaimból, tehát nem hullik, hanem törik.

Szerintetek a fodrász hibája? Szerintem túl sok oxyval dolgozott. Utánam ment hozzá egy nő melíroztatni (ismerem), neki tőből letörött a melírozott tincs. Pedig a fodrász mesterfodrász.



2014. máj. 9. 13:05
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A szőkített hajra már nem kéne újra meg újra festéket használni, tövére persze kell, de a hosszára én csakis hajszínezőt használok, amihez nincs oxi, így nem árt, na meg nem szürke tőle egy napig sem, hanem szép fehéres szőke.

Az a baj hogy a világosra szőkített hajra ha mégegyszer oxis festéket kennek akkor az durván roncsolja, akkor is ha gyenge az oxi.

Nem vagyok fodrász, de 15 éve szőkítem a hajam magamnak, sose volt semmi baja a hajamnak, egészséges, nincs kiszáradva, nem törik. Minden szőkítésnél kókuszolajat kenek a hajtövekre, teszek a szőkítőbe is, hogy ne szárítsa ki a hajam. Ezt egy fodrász sem teszi meg sajnos, pedig sokat segítene.

Ha nyúlik a hajad az már eléggé tönkre van menve, szerintem nem ártana fodrászt váltani, és hajat vágatni hogy helyre jöjjön.

2014. máj. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!