Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Festett szőkék! Ti milyen...

Festett szőkék! Ti milyen hajápoló termékeket használtok?

Figyelt kérdés

Az én hajam vékonyszálú és eléggé kikezdte a szőkítés, töredezik, durva, száraz a tapintása és nagyon gubancolódik. Pedig csak a tövét festem és azt is 2-3 hetente, kókuszolajat szoktam rátenni, hidratáló pakolást, kimosást nem igénylő balzsamot meg expressz keratinos hajsprayt (nem mind egyszerre) levegőn hagyom száradni és szinte alig vasalom mégis egyre rosszabb... :(

Ti hogy ápoljátok festett szőke hajatokat? Már azon gondolkodom hogy visszatérek a barna színre, mert már szinte csak lófarokban tudom hordani a hajam... :(



2014. máj. 13. 05:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Segítek!

Először is a túl világos hajszín azért válik töredezetté,mivel a napfényt és a mesterséges világítást visszaveri és a fény kiszárítja.

A hajhossz is befolyásolhatja mivel a hajvégek surlódhatnak,főleg a vállhosszú hajnál.

Nekem nagyon bevált a Sivatagi rózsa hajfesték.Nagyon természetes szőkeséget ad és nemannyira dúrván szőke.Ráadásul elérheted,hogy vöröskés árnyalatú legyen.

Másodszor: ezt a bien honlapon olvastam.

A törülköző is roncsolhatja a hajat.Hajmosás után kézzel egy kicsit facsard ki a vizet és lassan óvatosan kézzel fésülgesd vagyis segítsd a hajadat,hogy mielőbb száradjon.Vegyél egy nagy pólót és azzal csavard be a hajadat és hagyd rajta addig amíg a legtöbb vizet felszívja.Ha hosszú a hajad,akkor vegyél egy másik pólót.Meglátod gyorsabban megszárad.Ne is használj hajszárítót és ne dörzsőld a hajadat a pólóba,csak simítsd.

Harmadszor:A fésülési technikára ügyelj.Először a hajvégeknél fésűld ki a hajadat.Megszabadúlsz a gubancoktól,majd ez után egyre inkább a fejedtől felfelé fésűld.

Negyedszer:Ha mosod a hajadat így használd a sampont:

Nagyon fontos!A tenyeredre csak egy diónyi sampont meríts,ha rövidebb a hajad akkor kevesebbet.Kend a fejedre és jól masszírozd a fejbőrödbe és ekkor hanyagold az egész hajadat csak a fejbőrödre masszírozd.Utánna egy kevés vizet öblíts a hajadra,vagyis higítod a sampont.Oszlasd el a hajadon,simícsd bele a sampont (vigyázz jó habos lehet)Majd megint higíts és simíts.Aztán leöblítheted az egészet.

Használj balzsamot,de csakis így!:A megmosott hajadra legelőször a hajvégekre finoman dörzsöld bele.Ha szükséges,akkor utánna egy keveset a fejbőrödre.A balzsamok célja csakis a hajvég egészsége és fésülhetősége.

Használhatsz házi pakolásokat is hétvégékre.

Hetente egyszer,kétszer moss samponnal és balzsammal a hajadat.Ha elfekszed és zsíros lessz tapasztald ki,hogy a te hajad milyen,ha csak sampon nélkül csak vizzel megmosod.Ezzel a kiszáradástól is véded,mert a sok samponnolás is száríthatja a hajadat.

Nekem sokat segített ez a pár praktika.Iszonyú töredezett volt a hajam,de most már egyáltalán nem.És még sokat is nőtt. :)

Ha kell még tanács vagy trükk akkor írj!

2014. máj. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én szőkítőporral szőkítek, annál beválik hogy kókuszolajos hajra kenem fel, és így nem szárítja ki a hajamat, a szőkítőporhoz is szoktam keverni olajat. Az is lehet hogy a hajfestéked nem túl jó minőségű.
2014. máj. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!