Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Huszonéves koruk végén járók,...

Huszonéves koruk végén járók, ti is érzitek az öregedést? (26 L)

Figyelt kérdés

Ma reggel kisminkelve, felöltözve szépen, kivasalt hajjal álltam a tükör előtt, és arra gondoltam, megöregedtem. Vékony vagyok, szőkére van festve a hajam, használok hidratálót és ránctalanítót. Mégis!


Szóval a kérdésem az, hogy ti érzitek, hogy kb. 25 éves korotok óta már csak lefelé van a lejtőn haladás? És ha igen, hogyan viselitek el? Mintha annyira sok tini lenne az utcákon mostanában.:/ Nem tudtam, hogy ilyen nehéz lesz, nagyon félek, mi vár még a következő 20 évben rám minden reggel...


Ti hogy élitek meg az öregedést?



2014. máj. 15. 09:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%

Bocsáss meg, de ezen felröhögtem - 26 évesen te már öregnek érzed magad?


Most komoly? Eddig tartott, szerinted, életed virága, innen meg már csak a lejtő jön a pusztulás felé? Egy, jó esetben, legalább 6x ennyi ideig tartó időszakod van hátra.


Kevesebb smink, több életcél :)

2014. máj. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 tubifex ***** válasza:
én 24 vagyok, de már most látom, hogy a szemem alatt jönnek elő az apró ráncocskák. használok hidratálót a szememre is és az arcomra is,és napi 3 liter vizet megiszok. elkeserítő,de el kell fogadni.csak akkor sírtam el magam majdnem, mikor alkalmi sminket tettem fel és pár óra után megláttam magam a tükörben, ahogy a szemem alatti ráncokban ül a púder..
2014. máj. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
55%
Én már 34 vagyok, de bizony a húszas éveim végén vettem először észre hogy már nem leszek fiatalabb. Igaz nem kimondottan a külsőm miatt, hanem olyasmik kapcsán mint gyakori derékfájás, megnövekedett alvásigény, betegségek amik idővel rosszabbodnak (epekő, allergia, asztma). Azt nem mondanám hogy öregnek érzem magam, de most már tennem kell azért hogy fiatalos maradjak. Régebben nevettem azon hogy a férjem milyen morcos amikor azt mondom neki hogy már majdnem 40, most már én is rettegek hogy addig már csak 6 évem van.
2014. máj. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
65%

18 éves korom óta érszem hogy lefelé megyek a lejtőn.

23 éves vagyok, a fenekem tornázással sincs annak a közelében ,mint tizenéveden torna nélkul.

Megjelentek az első ráncok,pedig reggel este hidratáló krémezek és sok vizet iszok.

2014. máj. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%

Heh, én már négyévesen észre vettem. Az ember folyamatosan öregszik, egész élete során.


Különösebben nem félek megöregedni. Nincs abban semmi egészségtelen vagy csúnya. Van a munkahelyemen egy 65 körüli nő, teljesen ősz, de mégis, csak úgy ragyog. Ettől féljek? Nanemár :D

Szép is lenne, ha hatvan fölött is tizenhat évesenk tűnnék. Őszintén, nem is szeretnék.


Persze más dolog rossz életmódtól leépülni, de ez nem igazán a kor, hanem az emberi hülyeség/civilizációs probléma.


24/L

2014. máj. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

én ilyenkor mindig arra gondolok, hogy hiába öregszik az ember...senki sem lesz fiatalabb, a barátaid, barátnőid ugyanúgy idősödnek, egy hajóban eveztek

-Inkàbb arra gondolok, miként tudnám hasznosan eltölteni az időmet

2014. máj. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
26 évesen még nem éreztem. Most 4 évvel később már igen. Öregnek messze nem tartom még magam, de idegesítő, hogy reggelente egyre több idő kell, míg a párnalenyomat eltűnik az arcomról. :)
2014. máj. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm azoknak, akik normálisan válaszoltak. És örülök, hogy sokan megértitek, mennyire borzalmas is ez. Szerintem egyre több a fiatal jócsaj kislány, akikkel nem tudjuk felvenni a versenyt. Lehet itt példálózni ragyogó 60 évesekkel, de attól még nem lesz 20 éves, hogy ragyog, és nem is néz ki szuperül.


A 24 éves lány persze, hogy nem érzi, nem is tart még lefelé a lejtőn, az a legjobb év:) 3 év múlva várom ismételt válaszod a kérdéshez:D (hiszen a kérdés címzettjei a huszonéves koruk VÉGÉN járók voltak).


Egyébként az első válaszoló meg teljesen hülye. Nincs életcélom? Nagyon sok életcélom van, kitűnő állásom, kapcsolataim, tanulmányaim. De a kérdés nem erről szólt, és nem is írtam, hogy öregnek érzem magam.


Én nem gondolom, hogy mindig azt kell nézni, hogy másnak még rosszabb. Ennyi erővel vigasztald már a szegényeket, hogy "dehát Afrikában víz sincsen, mit rinyálsz, te idióta, hogy nem tudsz kenyeret venni". Szóval mivel nagyapám még nincs 100 éves, kuss a neve, mert csak 90, valaki meg száz...:D

2014. máj. 15. 12:42
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Akkor egy kicsit módosítok: nekem még véletlenül sem az fáj, hogy "nem tudom felvenni a versenyt" az alig húszévesekkel! Nem is akarom!

Más célok, más érdeklődés. Ha nem lenne párom, akkor se azokra "hajtanék", akiknek csak egy friss pipi jön be.


Csak az "fáj" az öregedéssel, hogy egyre több meló ugyanazt elérnem, mint amit tiniként, huszonegypár évesként nulla erőfeszítéssel sikerült.


Akkor egy átmulatott éjszaka után is vállalható az arcom. Most egészséges életvitel mellett se festek olyan frissen reggelente.

A hajam is egyre jobban őszül, ami azért fáj, mert imádom a saját hajszínem, és nincs totál azonos festék.

Stb, stb....


8-as hozzászólás volt az enyém.

2014. máj. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
74%

Figyi, nem érted mit próbálok mondani. Az ember születése óta szétfelé esik, egyre inkább tele lesz sebekkel, már nem olyan hamvas a bőre mint kétévesen, elkezdenek torlódni a fogai, jönnek a ragyák és az utánna maradó foltok, stirák, szőr, ráncok, zsír, plöttyedség, mittudomén.


A "fiatal jócsaj kiscsaj" relatív. Senki nem abszulút szépség, mindenkinél van jobb, szebb, formásabb, fiatalabb, fejlettebb, vékonyabb, izmosabb...


Ennek ellenére nem látom a lejtőt amin lefelé tartanék. Épp úgy részem a seb, amit soha nem fogok tudni eltüntetni a térdemről mint a stirák a combomon mint a testem többi része. Pont ahogy a víz és az eső a sziklát, az embert is erodálja az élet. Rossz-e ettől a szikla? Vagy a szél és az eső?


Az öregség nem egy kor, az öregség tudatállapot. Én nem vagyok hajlandó megöregedni. Korosodom, érettebb leszek, de a szó ebben az értelemben vett használatát elutasítom. Nem vagyok hajlandó magamra mint sérült, törött, alacsonyabb értékű árura vagy tárgyra tekinteni. Még akkor sem, ha tolószékbe kerülök, lebénulok, kihullik a hajam vagy megvakulok.


A tökéletesség illúzió, amit el kell engedni. A fiatalság nem norma, csupán egy állapot. Az ember egy óra alatt élhet éveket és évek alatt perceket, attól függően mivel tölti ki az idejét.


5-ös voltam.

2014. máj. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!