Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Leégtem 5 perc alatt a szolári...

Leégtem 5 perc alatt a szoláriumban, mit tegyek hogy gyorsan elmúljon az égető érzés, hogy gyorsan bebarnuljon a bőröm?

Figyelt kérdés
2014. máj. 15. 19:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
11%
tejfölt rá, de komolyan! anyukám egyszer nagyon csúnyán leégett a napon és tejföllel kenegettük az orvos tanácsára.
2014. máj. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%

ha mar leegtel, semmit, szepen megvarod, amig lehamlik a megegett borod, es legkozelebb max. 2 percre mesz szoliba.


addig meg szepen bemesz az elso drogeriaba, es kersz leeges _utani_ testapolot vagy hasonlot. a leegett borod nem fog bebarnulni, kar is probalkozni vele.

2014. máj. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

Elsősegély tanfolyamon külön kiemelik, hogy tejfölt NEM szabad rárakni, szóval nem értem miért javasolja az orvos.

Le kell hűteni vízzel az égett felületet, legalább 20 percig...

[link]


Gondolom később hámlani fog (de nem biztos, ez a leégéstől függ), arra valamilyen testápoló kellene. A patikában léégés utáni kenegetésre biztosan tudnak ajánlani valamit. A barnulást nem lehet sürgetni, csak fokozatosan szabad emelni az értéket szolizásnál, mert ha egyből barna akarsz lenni, akkor folyton le fogsz égni. Egyébként a leégések növelik a bőrrák kialakulásának a kockázatát, szóval kerülni kellene.

2014. máj. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
14%
3-as: hiába okoskodsz itt az elsősegély tanfolyamoddal (érdekes módon nekem (is) van jogosítványom, így elvégeztem az említett tanfolyamot és szó sem volt arról, hogy a nap által okozott leégést tejföllel tilos kenni, nomeg ne is mosd össze a balesetből következő égési sérülést a nap/szolárium okozta sérüléssel). Keress rá a neten, vagy vegyél elő otthoni praktikás könyvet - leégésre (nem megégésre) a legjobb a tejföl. Hozzál nekem olyan irományt, ahol a te álláspontodat támasztják alá. Addig meg ne pontozgassál le és ne írogass hülyeségeket. Köszi.
2014. máj. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
33%
Bebarnulni nem fog a leégett bőr, inkább csak lehámlik, vegyél rá patikában kencét. Legközelebb meg a napon napozz... nem a szoliban, alapból semmi értelme, ott max sárga leszel nem barna.
2014. máj. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
2014. máj. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Még a napidoktoron is említik a tejfölt, mint lehetséges kezelési módot, kedves 3-as... [link]
2014. máj. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mérgesek lettünk?:D A pontozásról annyit, hogy én senkit nem pontoztam le, és ha meg is tettem volna, akkor is jogom van hozzá.


A jogsid nem tudom mennyi idős lehet, és az orvosod sem. Lehet hogy régen ez volt a házi praktika, de jelenleg (2014)nem ezt tanítják. Nem szokásom ilyen hülyeségen (ráadásul neten)felkapni a vizet, szóval már nem írok több választ. A helyes választ már egyébként is leírtam, és innentől kezdve majd eldöntik, hogy melyik tűnik helyesebbnek.

2014. máj. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Gyógyszertárban vegyél IRIX bőrápoló spray-t. Ez tökéletesen rendbe hozza a leégett bőrt. A tejfölt meg hagyd az uborkasalátára.

[link]

2014. máj. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
gyógyszertári égési sérülésre adott sprayel fújtam két napig, és most olyan szép barna hogy csak na!nem is hámlott! köszi azért mindenkinek!:D
2014. máj. 25. 07:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!