Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mivel ápoljam a hajamat?...

Mivel ápoljam a hajamat? Segítség!

Figyelt kérdés
A fodrászom szerint száraz a hajam. Vékony szálú. A fejbőröm viszont hamar zsírosodik és korpásodik. Egy ideje hullik is. Mit használjak? Bármilyen termék jöhet. (kivéve a ricinusolaj, mert attól hullik a hajam)

2014. máj. 21. 17:53
 1/10 Ramcsiii ***** válasza:
Szűz kókuszolajat próbáltad már?Az lehet segithet.
2014. máj. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hosszú, hullámos/göndör a hajam. Nem vasalom. Néha szárítom tárcsás hajszárítóval, igyekszem nem túl magas hőfokon, vagy hideg-meleg váltogatással, de gyakran csak hagyom megszáradni. Általában 3 naponta mosok hajat, ha úgy jön ki, kitolom 4 napig is (bár ilyenkor már csúnya). Többféle sampont is próbáltam az utóbbi időben, szilikonmentest is, de azzal sem lett jobb (ez már jó pár hete volt). Ezen kívül Avon-os marokkói argánolajos hajápoló olajat használok az egész hajamra. Egy kicsit mintha segítene, de még mindig nagyon hullik.

Mit csinálok rosszul?

2014. máj. 21. 18:03
 3/10 A kérdező kommentje:
Hogyan használjam a kókuszt? Pakolásként, hajmosás előtt pár órára? Vagy hajmosás után a hajvégekre?
2014. máj. 21. 18:05
 4/10 Ramcsiii ***** válasza:

Igen,jó az argánolaj is de nem kell az egész hajra csak a végeire..

Kókuszolajat és hát én hozzá még ricinust is,de neked akkor nem kell,Én azt összekeverem kb ugyanannyi arányban,vagy csak egyedül a kókuszolajat,beteszem mikoróba mert szilárd az állaga és mig meleg beledörzsölöm a fejbőrömbe,nekem ettöl nagyon selymes a hajam azóta,ahogy használom.

Teszek rá egy szatyrot + sapit,de birsz törölközőt is,lényeg hogy melegen tartsd.

Utána 4-5 óra mulva leveszem és hajat mosok,de te is moss inkább szilikonmentessel,nekem nagyon tetszik a Garnier hajsampon..

Megszáritom és kész..nem marad olajos,biztos ami biztos minimum 2x samponozz!

Nem biztos hogy beválik azonnal de 1-2 hónap mulva látod majd a változást biztosan. :)

2014. máj. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Valóban, a kozmetikumok rengeteget segítenek, de nem hiába tartja a mondás, hogy az vagy, amit megeszel. Nem is gondolnád, hogy bizonyos ételek milyen nagy hatással vannak a hajadra is. Mondok példát a hajhullásra is, amire nem is gondolnál. A hajunk ugye folyamatosan hullik, hogy aztán új hajszálak nőjenek. Amíg a hajhagymától a fej felszínéig eljut az éppen kihullani készülő haj, az 3 hónap (!) A hirtelen hajhullás pedig történhet lelki megpróbáltatás, stressz hatására. Ha esetleg erre gyanakszol, akkor számolj utána. Ha most kezdett el a hullani a hajad, akkor ez lehet egy 3 hónappal ezelőtti stressz következménye. Reakció a szervezetedtől. A zsíros fejbőrre pedig a fodrásztól vagy fodrászkellékesben találsz professzionális (!) sampont. Azért ne boltit használj, mert az tönkreteszi a fejbőr pH-ját, azaz a védelmi rendszerét. De ez hosszú. Én ezeket tanácsolom.
2014. máj. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A fodrászod hülye..Syoss
2014. máj. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek. Lenne még néhány kérdésem, remélem elolvassátok és tudtok válaszolni is.

1. "Az vagy, amit megeszel." Ezt abszolút aláírom, én is ezt vallom. Igyekszem sok fehérjét, zöldségeket fogyasztani, és kevés szénhidrátot, lisztet, cukrot. Ezen kívül mi lenne még fontos? Mit egyek? Mi az, amiben sok olyan anyag van, amire a hajnak szüksége van?

2. Igen, a stressz szóba jöhet, januárban elég kemény vizsgáim voltak, sokat idegeskedtem. Azóta nem vagyok ennyire idegbajos. Ha tényleg emiatt hullik, mikor fog elmúlni?

3. Kedves utolsó, kicsit kifejtenéd? Egy márkanévvel nem sokra megyek. A syoss márkán belül mit ajánlasz? Sampont? Hajápolót? Milyet?

2014. máj. 22. 10:23
 8/10 anonim ***** válasza:
Elnézésed kérem!A szakmám fodrász,És Budapesten a Hairskul fodrászatnak vagyok eggyik vezetője,és a mi fodrászatunk,különböző Márkákkal gazdagítja,szélesíti,az idelátogatók/vendégköreink igényeit.Vékony szálú hajra a syoss Volume-terméket ajánlom(Kék) Ez szokott beválni,a vékonyhajszálú vendégeink számára.(Természetesen kivételek mindíg vannak,de remélem neked sem lessz másképp),Az alapos hajmosás mellet ez a termék frissé,és dússá teszi haját:)remélem nem csalódsz benne..:),esetleg említetted,hogy zsírosodik,és korpásodik,Először ezt kell rendbe tenni,melyhez szintén Syoss termékcsaládból ajánlom a Dry Shampoo-t (Anti Grease,Zöld színű,spray formályú száraz sampon zsíros hatás ellen:) Jó Hajmosást/Ápolást!Ja és rázd fel minden használat előtt(A Dry Shampoo-t)
2014. máj. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm!

A hajhullásra is tudsz valamit esetleg?

2014. máj. 23. 11:20
 10/10 anonim ***** válasza:
Jah. Syoss. Szerintem meg ideje lenne elfejteni a bolti szarokat. Kérj a fodrászodtól professzionálisat. Vele konzultálj.
2014. máj. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!