Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Raszta haj? Kérdéseim:DD

Raszta haj? Kérdéseim:DD

Figyelt kérdés

Sziasztok.A raszta hajról lenne pár kérdésem.(15/fiú vagyok)

-Hogy tudnám kipróbálni/megnézni hogy jól áll-e?

-20 cm-es hajból hány cm-es raszta lesz?

-Hallottam olyat hogy 1 hét alatt ki lehet mosni?Igaz?(a fonottat)

-Büdös?Ha igen mennyire?

-Mivel nekem nagyon sötét a hajam és nem lehet mosni nem fog túl zsírosnak tűnni,vagy zsíros lesz?

És még ha pár jó tanácsa,tudnivalóval ellátnátok NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM:DD


2014. máj. 26. 17:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

1)Kipróbálni nem nagyon lehet szerintem, mivel a horgolt rasztának 1 év kell mire beáll, az elején még picit rosszul fog állni, de amint igazodik a hajad a rasztához nagyon jó lesz. De a horgolt rasztát még 3-7 napig ki lehet bontani elvileg. A fonott az a Tépett? Asszem abban is van fonás, azt lehet ki lehet bontani, de "kicsiny" fájdalmak árán.


2) Attól függ.. A horgoltat lehet úgy is csinálni, hogy megtartsa a hosszát, de akkor a vége el fog vékonyodni ugye, ami amúgy nem gáz, de a többség nem úgy csinálja. (Nekem az elején olyan lesz.)Szóval olyan 20-15cm körülit, igényed szerint.


3)Erre is válaszoltam az 1)-es pontban.


4) Egyáltalán nem büdös, csak ha mondjuk ápolatlan, vagy belelógatod valamibe, mivel a raszta tincsek úgy viselkednek mint egy szivacs. Ha beszívja a folyadékot, nem nagyon mosod ki belőle. Hajmosás után is 1 éjszaka kell Neki, hogy kiszáradjon úgy-ahogy. (1 óra folyamatos hajszárítózás sem elég neki, mert belül ha megcsavarod még teljesen állni fog benne a víz.)


5) Ha eddig se mostad akkor nem lesz zsírosabb mint alapjáraton. A hajad olyan lesz mint előtte, csak nem selymes fogása lesz és nem csillogni fog, hanem durvább lesz...

A zsírosodó embereknek is a raszta után alkalmazkodik a haj, és le fog szokni a sok felesleges zsír termelésről, mivel "megszokja", hogy ritkán van mosva (vagy éppen van aki egyáltalán nem mossa a rasztát).



Ezen kívül még milyen tanács érdekel? Lehet tudok segíteni, de én is még csak érdeklődök utána, jövő hónapban akarom megcsináltatni a hajam. Horgolt rasztát akarok majd, ami megtartja a hosszát, szóval elvékonyodik.

2014. máj. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Elvékonyodás alatt az egész tincset érted vagy csak a végei?

És annyi hogy nekem alapból zsírosabb típusú a hajam :// tehát ha rasztázva van akkor az nagyon meglátszik?Vagy ha tudom mennyi időnként szabad a horgoltat mosni?

Jah és a hossz.Egyenlőre szerintem várni kellene nekem ugyanis a frufrumat még nem tudom hátrakötni(20cm)

Ja és még annyi hogy nekem kb naponta kell hajat mosni másnapra már zsíros nem annyira de már látszik ://

2014. máj. 28. 21:14
 3/6 anonim ***** válasza:

Csak a végei lesznek vékonyabbak mivel ott ugye már kevesebb a hajszál, és ugye azt szokták vissza horgolni a Dreadlock (Tincs) aljára és akkor ugye egységesen vastag de rövidebb pár centivel. De az nem probléma ha vékonyodik, szerintem.


Én is ilyen voltam, elkezdtem leszoktatni róla a hajam. Csúnya volt de nem érdekelt. Elsőre 2 naponta mostam hajat, aztán 3 naponta aztán hetente 2x. Nagyon nehezen szokott le róla a hajam, de alkalmazkodik. 4 hónap alatt elvileg teljesen le tudod szoktatni, hogy elég legyen hetente mosni.


De a raszta hajat kezdésnek nem szabad 1-1,5 hónapig mosni, utána meg változó.

Van aki a Dreadlockjai megcsinálása után évekig nem mos hajat, van, aki soha nem mos utána hajat.

Van aki fél évente, van aki havonta és van aki 2 hetente.


A frufru nem nagy gáz, ezt meg tudod oldani. Csak azt kötöd fel ami hátul van, és a frufruból csinált 2-2 vagy max 3-3 tincs meg ott lógna elöl, szerintem faszán nézne ki. :D

Legalább nem olyan lesz a hajviseleted mint a legtöbb rasztának, hanem kicsit egyedibb, azt meg már nem feltétlen kell tudnia mindenkinek, hogy csak puszta véletlenségből hordod így, mert nem ér hátra... :D


Sőt, lehet én is fogom így hordani, tök jó ötletet találtam ki... :D Nekem most olyan 30-35cm változóan a hajam mivel punk-ból váltottam hosszú hajra és így még van benne egy kis eltérés...

2014. máj. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem és köszi:DD ha megcsinálod küldesz egy képet?:DDmondjuk e-mailban?
2014. máj. 30. 22:00
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Küldhetek Neked E-mailben is vagy Facebookon is bejelölhetsz, akármi :D

Facen akár többet is beszélhetünk... :D

Meg kapsz majd ilyen Előtte-Utána képet, hogy lásd, a különbséget, és el tudd képzelni még jobban, mennyit változik a hajad majd... :D

2014. máj. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Kicsit elkésve ugyan, de nekem lenne még kérdésem. Nekem a "szarjuk le mások véleményét" dolog annyira nem jött be, úgyhogy tudnátok mesélni valamit, hogyan állnak hozzá az emberek, milyen véleményeket/beszólásokat kaptok? Lány vagyok, egyetemista, ha ez számít valamennyit

Köszi ❤️❤️

febr. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!