Rosacea viselkedése?

Figyelt kérdés

Az arcomon csak akkor lehet észrevenni ha zavarban , vagy ha valami nagy erőkifejtés ér. Amikor napon vagyok és kicsit is izzad a homlokom akkor nem is jön elő.Nem találtam konkrét leírást arról hogy ez a bőrbetegség passzívan is piros-e a bőrön. Amikor reggel felkelek semmi nem látszik.

Azt nem értem hogy ez lehet-e ez a betegség ha néha nem is látszik. És ha igen akkor [link] mi a véleményetek erről a kezelésről ? Bár a képeken mindegyik túlzás az enyémhez képest , mert ilyen pattanásszerű valamik nincsenek is . csak a területen való néhai pirosság. A lényeg hogy engem NAGYON zavar.


Remélem meglehetett érteni. Köszönöm előre is.



#Rosacea;bőrbetegség;arc #pirosodás;kezelés;viselkdés;bőrgyógyászat;botox;
2014. jún. 8. 11:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Inkább pirulós vagy, szerintem ezt fölösleges lenne kezelni. Nem tudom van-e összefüggés, én is ilyen voltam és később lett tényleges rozáceám :s.
2014. jún. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nekem rozaceás a bőröm, és a tesómnak is. (nem véletlen, ugyanis örökölhető a szülőktől)

úgy 25 felett jött ki rajtunk, persze adtunk az életmóddal is neki (dohányzás, alkohol, fűszeres ételek, napsütés, stressz)


a rosacea állandóan jelen van az arcon, az orcán látható egy, vagy két oldalt, jellemzően finom kis érhálózat rajzolódik ki, és e körül piroslik (halványan persze, nem olyan WaltDisney-s arcpír) :) a bőr. ha begyullad, akkor kis pörsenések is megjelenhetnek rajta.


már leszoktam a cigiről, semmi alkohol, semmi fűszeres, semmi stressz, alig napozás (terhes lettem, illetve szoptatok, így elmondhatom, két éve kímélem magam) de egyáltalán nem tűnt el. sőt, ha nem tudok egy jót aludni - gyerek mellett ez igencsak előfordul - akkor eléggé erősödik.


nekem semmilyen krém nem használt (Ilcsis, gyógyszertári), igaz a La Roche-Posey spéci krémjét nem is próbáltam (5eFt, és nem hiszek benne, hogy segít)


ha ráismersz a tünetekre, akkor rozaceád van... de szerintem se rozacea, mert írod, hogy eltűnik.

2014. jún. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2-es: Nekem a Diprosalic nagyon bevált (vényköteles), szteroidos úgyhogy óvatosan kell használni, de annyira levitte a tüneteimet hogy csak heti egyszer van rá szükségem. Illetve a másik ami nekem sokat segített (véletlenül, más miatt szedtem), az az Advil Ultra Forte, amit több mint egy hónapig szedtem (napi egyet ha jól emlékszem). Ez ugye gyulladáscsökkentő is, gondolom ezért vitte le.
2014. jún. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!