Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szőke, vékony szálú hajra...

Szőke, vékony szálú hajra hajerősítő praktikák?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon gyorsan törik a hajam vége és még vékony szálú is, van ahonnan egy darab konkrétan ki van törve és nagyon csúnya, emiatt alig nő. Nem is használhatok mindenféle sampont (pl schaumát nem) mert csomókban hullik tőle a hajam. A ricinusolaj is hasonlóan ritkította inkább a hajam, mint hogy nőtt volna. Tudnátok valamit ajánlani amitől javulna a helyzet? Házi praktika, készítmény, bármi!

Köszönöm előre is!



2014. jún. 10. 21:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Először is a töredezett részt mindenképp le kell vágatni, mert különben még följebb fog "mászni" és végül az egész hajad egy seprű lesz.

Vegyél rozmaringolajat, ilyet:

[link]

Ebből, amikor hajat mosol, keverj egy-két cseppet a samponodhoz és úgy moss hajat. Erősíti a hajat, gyorsítja a növekedést, nagyon kevés kell belőle, ezért sokáig elég és csak 900 Ft.

2014. jún. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szigorúan 100%-os olajat!
2014. jún. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
egy pár hónapja volt vágatva, de sajnos nagyon gyorsan törik, ezért majd most is megyek. köszönöm a tanácsot! :)
2014. jún. 10. 22:16
 4/11 anonim ***** válasza:
Szívesen! :) Azért is ezt ajánlottam, mert Anyukámnak nagyon hullott a haja és csak ez segített neki.
2014. jún. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kókuszolaj és argánolaj a legjobb hajápolók, de hajtövekre nem szabad kenni semmiféle olajat mert hajhullást okoz. Mindenhova máshova mehet. Nekem helyrehozta a kókuszolaj a sokszorosan szőkített hajamat is, szóval nagyon jó. És persze ne árts a hajadnak, ne vasald, ne szárítsd meg hasonlók. Használj jófajta sampont és balzsamot. Ajánlom a Balea Oil Repairt.
2014. jún. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

5.

A "hajtőre nem szabad olajat kenni" az én tippemre szólt, a rozmaringolajra? :(

Mert mondom, hogy Anyukámnak az állította meg a hajhullását. Nem töményen kell használni, természetesen, meg a samponokban is vannak olajok (a normálisabb fajtákban) kis arányban. :)

2014. jún. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mandulaolaj.
2014. jún. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem eloszor mindenkepp vagjatok a vegebol, ugy felfrissul a haj es gyorsabban no. Es hasznald a schauma aktivalo samponjat.:)
2014. jún. 11. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mint írtam, a Schauma samponokat nem bírja a hajam
2014. jún. 18. 22:01
 10/11 anonim ***** válasza:

Más márkának is van taurinos, koffeines, ginsenges, gyógynövényes samponja. A Garniernek pl. van rozmaringos is :)

A töredezett részt vágasd le!

A hajtöved, fejbőröd mosd, masszírozd át egy könnyed, gyógynövényes, akár csalános, vagy kamillás samponnal, vagy amelyikbe épp beleszeretsz.

A haj hosszára és végére tegyél balzsamot, és/vagy pakolást (pakolást heti egyszer). (Ez olajos is lehet!)

Ne fésülgesd, dörzsöld vizesen.

Ha hővel formázod, szárítod, használj hővédőt, de ha lehet, minél ritkábban tedd ki a hajad hőnek.

Ápold a hajvégeidet.

Ja, és azt kihagytam, hogy vannak pl. mosás előtti pakolások is, de én ricinust, argán olajat, jojoba olajat, oliva olajat, és kókusz olajat szoktam használni (nem mindet egyszerre, kettőt-hármat szoktam összekeverni), de ugye a ricinus nem jó neked.. a kókusz és az argán olaj, viszont szuper pakolásnak és hajvégápolónak is! A fejbőrödre kókusz, oliva, napraforgó stb. olaj ne kerüljön, de ha ki akarod próbálni rá a rozmaring olajat, jojoba vagy argán olajjal, illetve shea vajjal keverve rámehet a fejbőrödre. A lényeg, hogy alaposan öblítsd ki ezeket az olajokat a hajadból, főleg a fejbőröd ne maradjon olyan.

2014. jún. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!