Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit csináljak, hogy ne sárgulj...

Mit csináljak, hogy ne sárguljon be a fodrász által festett hajam?

Figyelt kérdés

Középszőkére hajam egyfolytában besárgul mióta szültem. Kb. 1-2 hét alatt. Most elkezdtem lenöveszteni és csak melíroztatni, de az is besárgul. Nem értem. A Schauma hamvasító sem használ. Járt valaki így, mint én?

Én szeretnék szőkés maradni, voltam már sokszor barna és nem éreztem jól magam...


2010. jan. 7. 11:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Drogériákban lehet venni hamvasító folyadékot, 300Ft-ért Én is nemrég vettem és nagyon jó.
2010. jan. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj hogy a hamvasító sampon és a folyadék csak akkor jó ha még nem sárga,akkor szép hamvasat csinál.Ha már besárgult a haj akkor nem sokat segít sajnos.Én használtam mindkettőt és tényleg csak akkor volt jó amikor még nem sárgult be.Nekem is sok problémám van ezzel a sárgulással...hiába,ez a szőke haj átka,viszont ahogy a kérdező írta,én is úgy vagyok vele hogy szeretnék szőke maradni :)


A régi fodrászom úgy festette szőkére a hajam,hogy kevert hozzá egy kevés barnát is,mert hogy az megakadályozza a sárgulást,rezesedést...Hogy ez igaz-e,azt nem tudom,mert ezt megkérdeztem más fodrásztól,és ő szerinte ez hülyeség.

Nem tudom segítettem-e,ha legközelebb mész fodrászhoz,kérdezz rá erre! :)

2010. jan. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A húgomnak is sárgás volt a haja és most a Schwarzkopf által kiadott (kékes lilás) sampont használja. Neki már nem sárga a haja.
2010. jan. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én tapasztalatom szerint is úgy van ahogy a 2. válaszoló is írta,hogy érdemesebb festés után kezdeni a hamvasító sampon használatát,mert ha már nagyon sárga ott csak max. egy festés segíthet.Próbáld ki a Schwarkopf Bonacure hamvasító sampont,vagy a Loreal -nak is van egy ilyen hamvasítós sampona.Ezeket kellékesben tudod csak megvenni,kicsit drágábbak mint pl a Shauma,de ezek fodrászati termékek és azok mindig jobbak,mint a lakossági kiszereléses termékek.

2010. jan. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Amikor szőke voltam, nekem simán használt a hamvasító folyadék, egy liter vízbe nemtudom mennyit, csak így meglöttyinted hogy jó sötét legyen, lassan átöblögeted vele az egész hajadat. Én még mindig használom a barna hajamra, és egyáltalán nem látszik hogy kb 2 hónapja voltam fodrásznál utoljára.
2010. jan. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%

OFF

furcsa ez a besárgulás..én pár évig voltma szőke,de nekem sose sárgult be:) nemtudom hogy csinálta a fodrászom,de imádom:D

2010. jan. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A hamvasító folyadéknak konkrétan mi a neve, ha DM-ben keresném?

Talán a hormonális változások miatt sárgul be. Nekem pl. ha megvan a menzi nem szabad festenem, mert egész más színt ad.

Szerintem a szülés miatt változott meg a hormonszintem (v. hasonló v.mi) :)

2010. jan. 7. 16:13
 8/10 anonim ***** válasza:
én fodrászkellékesnél vettem 250 Ft-ért és egy kis műanyag üvegben van, van ilyen csepegtető szerű a tetején. Flor-Illum vagy mi a neve :D rá van írva hogy öblítsd ki a hajadból, de nem kell mert úgy lesz szép ha csak azzal a vízzel öblíted amibe a hamvasítót beletetted.
2010. jan. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nekem is a Kallos Florillum Fény hamvasítóm van:) De van ebből többféle is,mint írtam hamvasító folyadék a szer neve,így kérd. Drogéria, fodrászkellék, dm-ben kétlem hogy van,vagy ha igen nem ennyiért.
2010. jan. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szia...igaz az utolsó válasz óta már nagyon sok idö eltelt,de én már több hete kutakodom az interneten miert sárga a hajam..ugyanigy jártam mint te..szülés után egyszerüen nem és nem szökül ki a hajam rendesen...régen garnier hajfestéket használtam 7 éven keresztül(mindig szuper árnyalatot kaptam)..most kiprobaltam a loreált és sok fajta mást már de semmi változás..mindig sárga...hamvasitokat minden probálok de még nem találtam rá semmire amire segitene...en is szöke szeretnék maradni de nem akarok eljutni a tönkrement hajig a sok experimentálástól...sikerült neked valamire rábukkanni??nagyon örülnék a válasznak mert teljesen kivagyok már en is ettöl a sárgától!!köszönöm..
2012. júl. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!