Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Sötétbarnából szőke haj?

Sötétbarnából szőke haj?

Figyelt kérdés
Szerintetek nagyon tönkrevágná a hajamat? Tudtok valamilyen természetes hajszínező módszert? Sajnos úgy tudom, a henna és más természetes hajfestékek csak sötétíteni tudnak, én viszont világosítani szeretnék.

2014. júl. 10. 13:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is sötétbarnából szőke hajú vagyok, egyáltalán nincs semmi baja a hajamnak tőle. Annyi hogy jobban kell ápolni mint előtte. Pl hajmosások előtt kókuszolaj pakolás. A szőkítőt is kókuszolajos hajra kenem, mert úgy kevésbé szárít. De ha vékony szálú és alapból is száraz a hajad akkor persze jobban fog neki ártani.

Természetesen nem lehet világosítani... illetve hát ha több hónapig kenegeted citrommal meg hasonló savas dolgokkal akkor világosodik kicsit, de ez ugyanúgy árt a hajnak.

2014. júl. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem vágta tönkre a hajamat egyáltalán. Vagyis, a festéstől már nem olyan puha, mint 15 éves koromban volt (azóta festve van), de maga a hajam tökéletes állapotú:)


természetes hajfestékkel nem éri meg csinálni, mert nem oylan lesz ez eredmény.:)


27l

2014. júl. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Van akinek igen van akinek nem.

Nekem nagyon tönkretette. Undorító lett.

Hennával sötétbarnára (szinte feketére) festettem elég sokáig a hajamat. Nagyon szép, hullámos, egészséges, fényes,puha volt.

Én olyan fajta vagyok, hogy ha kipattan vmi a fejemből, akkor annak rögtön teljesülnie is kell.

Na ez volt a hajamnál is. Megálmodtam, hogy szőke hajam lesz. El is mentem a fodrászhoz, hogy a szinte fekete hajamból csináljon szőkét. Először le akart beszélni a fodrász, hogy ezt inkább hagyjuk, mert nagyon tönkretenné, de úgy voltam vele, nekem szőke kell :D

Végül leszívatta 12%-os oxival , de kevert hozzá vizet. Nem lett ez még szőke, hanem ilyen vöröses,barnás, szőke, citromsárga :D Mondanom sem kell, hogyhogy néztem ki... A hajam állapotáról ne is beszéljünk. Végül úgy döntöttem nem szívatom tovább,maradok a vörösnél. De kénytelen voltam levágatni... Majd meguntam a vöröset, és úgy gondoltam, itthon próbálkozok a világosítással, mert nem akarok narancssárga hajért a fodrásznál 5000 ft-ot fizetni. 6 illetve 9 %-os oxival szívattam le. Ez már annyira nem tette tönkre, de még így is megyek fodrászhoz vágatni... Mivel az eredeti hajszínem középbarna a szőkén a lenövés nagyon látszik. Gondoltam, hogy veszek világos hennát, de a legvilágosabb is csak aranybarna...Sajnos :(

Van henna alapú krémhajfesték, azt viszont nem ajánlom.... 2-szer vettem, a tövét nem fogta be, 1 mosás után teljesen kikopott a hajamból. (abból van világos is)


Bocsi,kicsit hosszú lett. :)

2014. júl. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Annyit dilemmázom, mert a barna hajamat már nagyon unom, de félek, hogy tönkrevágoma hajam. Mondjuk a válaszaitok azért biztatóak.

3-as, neked nem azért ment tönkre a hajad, mert előtte hennával festetted?

2014. júl. 11. 10:48
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Saját tapasztalatot írok...világosbarna hajam van eredetileg, de meguntam és sötétbarnát akartam. :D Ebből végülis gesztenyebarna lett először, amitől vöröses árnyalata is volt a hajamnak, de ezt pár hónapon belül meguntam. :D Végül 2 évig festettem sötétbarnára, ami gyönyörű volt, de egyébként feketének tűnt a hajamon, mert olyan sötét volt a festék, a fények hatására pedig barna volt. :) Aztán meguntam, szőkét akartam...

Hajradírt használtam (Loréal Efassor), ami közel nem káros annyira, mint a szívatás, sőt! :D

Ez egy tasak por, amit összekeversz vízzel vagy oxyval, attól függ mennyire szeretnéd "leradírozni" a hajszíned..ha csak éppen, akkor elég vízzel, nekem 6%-os oxyval csinálta a fodrász, hogy sötétbarnából az eredeti színemtől világosabbat kapjak...

Aztán rákente, meg nem tudnám már mondani, hogy mennyi ideig volt rajta. :DD Kb. 15 percig és lemosta.

Ezek után sötétszőkés árnyalatú hajat kaptam, de a hajam végén sajnos inkább vöröses szőkét, mert ott állítólag alapból sötétebb mindenkinek a haja és ennyire bírta leszedni a radít...:/ pihentettem kb 1 hétig és ráfestettem szőkét, ami szépen befogta. :D :)

És ettől csak annyit károsodott a hajam, hogy a vége picit eltört, az oxy miatt, de azt a 1-2 centit levágattam. :)

Ennek már 11 hónapja és azóta olyan szinten kiszőkültem, hogy már lassan fehéres árnyalatú a hajam és imádom!! :))Ilyet is szerettem volna, az ilyen csibe sárga haj nem tetszik :DD Inkább fehéres, hamvas :)

Szóval ez a Loréal Efassor hajradír nekem bevált, megérte, de hogyha az eredeti hajszíned a sötétbarna, akkor érdemes megkérdezni egy szakértőtől, hogy akkor is hat-e, vagy csak a festett hajra jó, mert ezt sajnos nem tudom...:/

A hennát pedig szerintem felejtsd el szerintem, jót nem nagyon hallottam róla! :DDD És saját szememmel is láttam nem egyszer, hogy nem volt valami jó...

Esetleg még ammóniamentes hajfestéket ajánlok, asszem most a Syoss reklámozza az ilyeneket. :) Bár azt nem tudom, hogy szőke festék van-e...:/ De ha jól tudom, van még egy ismert márkának ammóniamentes hajfestéke...

És az ilyenek azért jók, mert ha pl. sötétbarnára van festve a hajad és szőke akarsz lenni, de rákensz egy sima hajfestéket, az meglehet, hogy vörösre szedné ki...ammóniamentesen pedig nincs ilyen akadálya, egy ismerősnek azt mondta a fodrász, hogy ha a festett sötétbarna hajára ammóniamentes festéket ken, akkor sötétszőke lehet, de vörös nem. :)

2014. júl. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
És bocsi az esetleges elírásokért, szóismétlésekért, hibákért, de telóról írtam. :D
2014. júl. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!