Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tegnap legyantáztam a bajuszom...

Tegnap legyantáztam a bajuszomat, de asszem jött vele együtt a bőröm is, most így néz ki (kép), mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Nem most gyantáztam először, már féléve gyantázom, kb 2 hetente. Most átcsúsztam a 3. hétre, még vérzett is kicsit a bőröm, pedig ilyen még sose volt.

[link]

Most meg ilyen... :( mit csináljak vele, hogy hamar meggyógyuljon? Körömvirágkrémmel kenegetem


2014. júl. 10. 16:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Bepanthen. Szerintem nem kéne otthon trükköznöd vele legközelebb. Pár száz Ft-ért megcsinálja egy jó kozmetikus.
2014. júl. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

a körömvirág jó, bepanthen, neogranormon esetleg.

és ne fogdosd. sajnos ez beletelik pár napba.

2014. júl. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ótejóisten. Lehet szép kis vékony var lesz rajta egy napon belül! :D

Én ezért nem gyantázom, a kozmetikusnak nem vagyok hajlandó fizetni, fogok egy borotvát, oszt lehúzom, ha zavar.

2014. júl. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Idáig egyszer sem volt ilyen, még a legelső gyantázásomnál se... :/
2014. júl. 10. 19:16
 5/5 anonim ***** válasza:

Esetleg vegyél a bőrszínednek megfelelő teafaolaj tartalmú zöld korrektort.

Én pattanásokra és pattanások hegeire használom úgy, hogy alapozó, rá a korrektor, ahova kell, aztán kőpúder és mire nap végén eltávolítom a sminket, azt veszem észre, hogy a gyulladt pattanások is szinte elmúltak! :) Ráadásul a hegekre is jó hatással van, persze hipp-hoppra nem tünteti el őket, de jelentősen halványítja. :)

De hogyha te nem használsz alapozót, púdert, akkor önmagában is jó, csak figyelj rá, hogy a te bőrszínedtől 1-2 árnyalattal világosabb legyen és hogy legyen 2 színű korrektor, az egyik fele zöld (zöld + a seb színe, tehát piros-rózsaszín-barna semlegesítik egymást, ezzel halványítja), a másik fele pedig rendes színű, azt simán rákened oda, ahova a zöldet kented és a bőrszínű rész elrejti a zöldet, ezért nem kell zöld fejjel szaladgálnod. :D :D Csak figyelj rá, hogy teafaolaj tartalmú legyen, mert az nyugtatja a bőrt és gyulladáscsökkentő hatású.

Ezen kívül még Neogranormont ajánlok. :)

2014. júl. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!