Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mindennapos hajvasalás, és...

Mindennapos hajvasalás, és hónaponta szőkére festés. Kezd tönkre menni a hajam. Mit csináljak, hogy ne legyen ilyen de mégis vasaljam és fessem is?

Figyelt kérdés
Használok balzsamot,megszárítom a hajam és eléggé "szalmásodik" a vége.Azért vasalom elég sűrűn (van,hogy naponta),mert ha kivasalom akkor teljesen egészségesnek látszik és a "szalma" is eltűnik.
2010. jan. 7. 19:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
én évig vasaltam a hajam, nem festettem, de mára annyira tönkrement, hogy ha copfba kötöm, iszonyatosan kevés. Vékony szálú lett, habár aért még szép fényes. Megfogadtam, hogy havi max 4 alkalomnál többször nem vasalom a hajam, már 1 hete hozzá sem nyúltam, copfban hordom, és most jöttem rá, hogy tök jól áll így is. A vége felé próbálkoztam mindenféle kenceficével, hátha megvédené, de én csak azt tudom mondani, hogy ne vasald, másképp sajnos nem fog "meggyógyulni" :( Nekem is nagyon nehéz, volt, de gondolj arra, hogy nem a világ az, ha a hajad kicsit hagyod élni úgymond, ne bántsd. Sajnos ami egyszer tönkrement, nemfog meggyógyulni, a hajad esetében csak akkor ha lenő. Sok sikert!!
2010. jan. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
bocsánat lemaradt az elején hogy 3-4 évig
2010. jan. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy ez áll jól. nem hullámos hajam sem egyenes,hanem ien nagy kazal az egész amikor megszáritom.Kivasalom és utána már puha,de a vége töredezik.Mindennap vasalom,mert képes a melegtől,hidegtől,párától,esőtől meg mindent amit eltudsz képzelni begöndörödik,és gyűlölöm.Nem tudsz valamilyen szert rá amiitől nem lesz ilyen kazal?! :S
2010. jan. 7. 19:25
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem is sajnos ugyanez a problémám. Most én is kezdem magamat rászoktatni, hogy ne használjam a hajvasalót olyan gyakran, de vasalás nélkül meg kész katasztrófa. Ha mégis vasalom, hővédő krémet használok rá, és hajvégápoló olajat. Hajmosásnál pedig kétnaponta használok tejes hajpakolást. Eddig nem látok sok javulást, de még várok...
2010. jan. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Először is, szerintem menj el fodrászhoz, és vágasd le az elhalt hajvégeket... a másik, hogy a szőke szín és a hajvasalás a lehető legkárosabb a hajadra nézve:((( A hajszárító is száritja a hajat... Hajvasaláshoz használj hajvédőkrémet, állítsd gyengébb fokozatra a vasalót, ha minden áron ragaszkodsz hozzá:((( Festékből is probálj hajkímélőbbet választani, nem tudom mivel fested mondjuk...
2010. jan. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hajvágás legyen az első, amit kezdesz a hajaddal, mert ha tényleg olyan rossz állapotban van és törik, akkor az kötelező ahhoz, hogy szép legyen. A vasalásról is jobb lenne ha lemondanál, mert a folytonos hajvasalás kinyírja a hajszállaidat és az istenért sem fognak azok rendbe jönni. Hajvasalás helyett ha egyenes hajat akarsz, akkor használj hajkisimító termékeket sampont és balzsamot, némelyik tényleg jó. Meg ajánlok egy pakolást, ami tényleg jó a hajra ha száraz vagy hasonlók, és nekem még egyenesebbé is varázsolja a hajam, bár lehet, hogy ez egyén függő:)Egy tojássárgáját és egy evőkanál olivaolajat keverj össze 2 deci sörrel, azzal öblítsd le a hajad és hagyd rajta 30 percig (nem guszta, de nekem bevált:)) Havonta meg megint nem jó ha fested a hajad, pláne akkor ha esteleg sötétebb a hajad és azt szőkére. Ha nagyon ragszkodsza szőkéhez, akkor próbáld meg ne havonta festeni, és elég ha csak a lenövést fested be, de tényleg menj el egy fodrászhoz, mert sajnos ezek a dolgok, amiket felsoroltál a lehető legrosszabbak a haj számára.
2010. jan. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is havonta szőkére festetem a hajam és vasalom is rendszeresen. Viszont úgy jártam mint te. Szörnyen elkezdett töredezni a hajam és persze rossz volt a tapintása is nem olyan selymes mint régen.

Elkezdtem a napi hajvasalásról leszokni, most már csak hajmosás után vasalom ki. Igy ez heti 2-re csökkent. Javult tőle a hajam de még mindig nem volt elég puha. Kaptam Schauma Oil sampont és balzsamot nekem nagyon jó hatással van a hajamra. A legvégén meg Crema al latte hajkrémet használok. Itt olvashatsz is róla:


[link]


Az én hajammal csodát műveltek szőkére festés és hajvasalás mellett megint selymes lett a hajam. :-)

2010. jan. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!