Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek a hajammal? Hogy...

Mit tegyek a hajammal? Hogy álljak neki a változtatásnak?

Figyelt kérdés
Természetes göndör, barna hajam van. Sose szerettem, nem tetszett, ahogy göndörödik, nekem nem úgy állt, ahogy másoknak. Idegesített, kócosnak láttam. 14 éves korom óta vasalom, kb napi szinten. Most 16 vagyok. A hajam erős, sokáig bírta a strapát, de végülis ugye szétégettem, agyon töredezett. Levágattam a végét, majd minden kezdődött előröl. Mostanra eljutottam arra a szintre, hogy változtassak. Le akarom vágatni az összes egészségtelen részt, de nem tudom hogy állna, mindig hosszú hajam volt, félek a vállig érőtől. Szeretnék valami különlegeset, nem mindennapit, mert már nagyon unalmasnak találom a hajam, úgy nézek ki mint egy ír szetter, barna, lenyalt haj, középen a választék. Borzalom :D Ugyanakkor el kell döntenem, hogy vagy elmegyek tartós hajegyenesítésre, vagy hagyom göndörödni a hajam. Ugye ettől függ az is, hogy milyen frizurát vágatok. Hajlok a göndör felé, mert az nem olyan hétköznapi, és mégiscsak az a természetes, de meg kellene tanulnom hordani, és megtalálnom a megfelelő termékeket az ápolásához. Ez lenne a másik kérdésem, milyen megbízható, nagyon jó minőségű hajápoló szereket vegyek? Az ára nem számít, sokkal inkább a minőség, és az, hogy természetes alapanyagú legyen, illetve ne teszteljék állatokon. Nem akarom ezer dologgal kenni a hajam, szerintetek mi az, ami mindenképp szükséges? És fésűből milyet válasszak? Egészséges étkezés alap, de emellé tudtok ajánlani vmilyen vitamint?
2014. júl. 22. 15:44
 1/2 Fodrász Krisztina ***** válasza:
Kedves Kérdező! Ha kiegyenesítteted a hajad akkor mindenképp jól fog beállni a hajad,bármilyen fazont is vágatsz,valamint nem is lesz sok gondod vele és a hajvasalót is elfelejtheted. Ha hullámos hajnál maradnál akkor mindenkëpp fokozatosra vágasd és minél nagyobb a fokozat annál szebben vissza ugrano a hajad (attól még hogy felül hosszú,nem kell a hosszától megválnod,ha ügyes fodrászhoz mész meg lehet oldani) Hullámos hajnál ami elengedhetetlen az a hajhab illetve wax. De ami minden típushoz elengedhetetlen az a haj olaj valamint a pakolás (ezt mindig a haj végeire kenjük hiszen az az ami ki van száradva!!) Ha hullámosan szeretnéd hajadat hagyni mosd meg,tegyël rá pakolást majd azzal fésüld ki és mosd le,utána már ne is fésülködj!! Tegyél rá hajhabot , a legjobb ha magától szárad meg mert akkor a legszebb vagy pedig diffúzeres (tárcsás) hajszárítóval szárítsd meg és ha megszáradt tegyél rá olajat valamint waxot,a waxtól összébb állnak a tincsek és szépen egymásba kapaszkodnak. A legjobb amúgy a hajkefe és abból pedig az aminek van egy kis"bogyó" a végen hiszen az nem olyam dúrva a hajjal és nem roncsolja. Remëlem tudtam segíteni.
2014. júl. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
használj hajcsavarot, akkor egyenletesek lesznek a gondor tincsek
2014. júl. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!