Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mitől van ez a túlzott szőrösö...

Mitől van ez a túlzott szőrösödés?

Figyelt kérdés
16 éves fiú vagyok. Kiskorom óta túlzott szőrzettel rendelkezem. De, tényleg! A karomon is az átlagosnál jóval nagyobb szőrzettel. Már 10 éves koromban is sokkalta jobban szőrösödtem. De, ez csak a kar... teljesen szőrős az intim rész, a has, a hónalj, a láb. Ma elmentem kozmetikushoz, az intim rész kivételével gyantáztattam, hátha ritkul, de ez mitől lehet? A szervezetem több férfihormont termel, mint amit kellene? Nincs gondom a szőrrel, alapjáraton, de nekem ez már sok(k). Mit lehet tenni?

2014. aug. 22. 13:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Esetleg menj el endokrinológushoz hormonvizsgálatra, lehet, hogy az átlagnál több tesztoszteront termelsz. A családodban a többi férfi is ilyen?
2014. aug. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Talán a bátyám, de ő sem ennyire. Az édesapám pont az ellentétem, alig van rajta pár szőrszál, és állítása szerint mindig is ilyen volt. Nem értem.
2014. aug. 22. 14:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindenkinél más a normális szőrmennyiség.Nálad lehet,hogy ez a normális.
2014. aug. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tudsz ellene mit tenni,csak a szőrtelenítés,vagy elfogadod,hogy ilyen vagy.

Azért mondom ezt,mert én is ilyen vagyok. Szó szerint mindenhol szőrös vagyok,és már gyerekkorban is megfigyelhető volt,hogy sokkal korábban és jobban szőrösödök a többieknél. Engem is nagyon zavar.

2014. aug. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Esetleg antiandrogén tablettákkal lehet segíteni a dolgon, amik szabályozzák a tesztoszteron és egyéb nemi hormonok termelését, de max. 20-22 éves korod után, mikor már rendesen kifejlődött a tested.
2014. aug. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!