Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Rasta haj=életstílus?

Rasta haj=életstílus?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagyon tetszik a rasta haj és szeretnék feltetetni műrastát. Egyrészt az érdekelne, hogy ez kb mennyibe kerülne másrészt pedig megkérdeztem pár ismerősömet és ők azt mondták, hogy ha rasta hajad van akkor rasta vagy. Ez egy életstílus ilyenek. Ez pedig messze áll tőlem szóval ha csak a haj tetszik szerintetek csináltassam meg vagy egyetértetek az ismerőseimmel?

2014. aug. 25. 23:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értek egyet az ismerőseiddel. Lehet valaki füves raszta igénytelen életstílussal, és lehet valakinek raszta haja akármilyen másik életstílussal is. Engem pl mindenki punknak néz, mert szines a hajam, amúgy bakancsot hordok és a lehető legüvöltősebb zenéket hallatom. Mellesleg a héten csinálom meg magamnak a műrasztámat ami majd felkerül a fejemre. És nem fogom igénytelen füvesnek érezni magam vele. (tisztelet a kivételnek, de én eddig igazán rasztákat csak igénytelen drogosnak ismertem)

Amúgy ha csináltatni akarod, akkor minimum 20ezer csak a haj, + a felrakás. És havonta egyszer kb ki kell szedni és rendbetenni a fejed. Utána mehet vissza megint.

2014. aug. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A saját rasztatincseket is nagyon időigényes rendben tartani, hát még a műt, ahogy az előttem szóló is írta, havonta leszedni, aztán vissza, elég durva elfoglaltság lehet.


De ami a lényeg, nekem a fiúm volt raszta, semmi köze nem volt a "raszta életstílushoz", teljesen normális, jól nevelt, egészséges lelkületű fiú, semmi köze a drogokhoz vagy a lezülléshez, reggea zenét is akkor hallgatott először, amikor két napon át csinálták a haját, aztán ott megtetszett neki, de annyira nem, hogy a rock helyett azt hallgassa.


És szaktársam is volt raszta, nem láttam rajta jeleket, hogy eme életstílus szerint éljen, kicsit alteros volt, voltak fakarkötői, aztán ennyi.


Ma már a különböző stílusok korát éljük, nincs az, hogy 1-2 stílus uralkodik, és azok szerint is kellene élni. Nem bűn, ha tetszik valami, és ki akarjuk próbálni, bele akarunk kóstolni. Mi a 21. században már nem olyan körülmények között nőttünk fel, hogy egy stílus szerint éljünk. Nincs forradalom, nincs tengerpart, nem vagyunk rabszolgák, nem tüntetünk nap mint nap a parkban háborúk ellen - ezek a stílzsok, a raszta, a hippi, a punk és egyebek mind ilyenek során alakultak ki, nem csak látták a magazinokban és felöltötték magukra. De ma már így történik. Viszont... Nem lehetek igazán hippi, ha nem alszom a parkban és nem drogozom? Ez már alapból lélekben dől el, de a raszták esetében talán a zenében kimúlik az egész, nincs ehhez járó életstílus, mint ahogy a drogozás sem követeli meg a raszta hajat, lehet füvezni kopaszon is, nem?:) És lehet reggea-t hallgatni egyenes hajjal is. Különben meg, amíg nem magától rasztázódik össze a haja valakinek, ne pattogjon, hogy ő igazi, szívvel-lélekkel raszta, mert lehet, hogy ő annak érzi magát, de a külső szemlélő csak egy "öltözködési stílust" lát benne.

Ha ki akarod próbálni, próbáld ki.

L23

2014. aug. 26. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
10%
A rasta haj a feketék sajátja, ha te nem vagy fekete, akkor NE csináltass rasta hajat. Borzasztó sértő, és rasszista dolog.
2014. aug. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%

A műanyag póthajat bárkinek be lehet fonni, de nagyon nehéz, hullik tőle a haj.


Az igazi meg csak nagyon göndör hajból szép, az egyenes nem fogja meg olyan jól.

2014. aug. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
MŰRASZTA??? :O ha raszta akkor csakis igazi hajból legyen :)
2014. szept. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Alenart válasza:
100%
Mennyi tudatlan ember! Alapból a rasztaság a szeretetről, elfogadásról szól! Milyen züllöttség? Mi az, hogy rasszista h fehér létemre raszta vagyok?:D Olvassatok már utána, mielőtt baromságokat írtok! :D
2014. szept. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
88%
Az utolsó az egyetlen akinek itt igaza van! A rasta stílus (amit egyébként én is követek, sőt úgy gondolom, hogy jobb lenne a világ ha mindenki így élne) nem a drogról és züllésről szól. A békét, szerelmet, emberi jogokat és emberi tartást hirdeti, valamint, hogy egyszer élünk. Ez utóbbi valakinek lehet a drogozásra utal, pedig nem. Azt jelenti, hogy légy bátor, utazz és valósíts meg mindent amit el akartál érni (és közbe maradj emberséges)
2015. jan. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Rasszizmus, züllés... mennyi buta ember élt már akkor is :D Remélem azóta vettétek a fáradtságot és utánanéztetek, hogy miről szól ez az egész :)
2017. nov. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!