Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan ártok többet a hajamnak...

Hogyan ártok többet a hajamnak, ha magas hőfokon vasalom, de csak 1szer húzom végig, vagy kis hőfokon vasalom, de többször át kell húznom rajta a hajam, hogy egyenes legyen?

Figyelt kérdés
2010. jan. 17. 14:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

szerintem mindenképp ártassz, mindegy,melyik megoldást választod.

Persze ha csak havonta egyszer vasalod az nem hiszem, hogy roncsolná a hajat, de a gyakori az igen.

Én próbáltam olcsó hajvasalót, amivel többször kellett végigmenni a hajamon, meg drágát is, amivel egyszer elég volt, de az eredmény mindig az lett, hogy töredezett a hajam vége, holott előtte (mármint a hajvasalós korszakom előtt) nem volt ilyen gondom. Gyakrabban kellett fodrászhoz menni, hogy vágjon a végéből, szerencsére gyorsan nő a hajam. Hetente kb 2X vasaltam.

2010. jan. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
5%

A végeredmény szempontjából tökéletesen mindegy, hányszor húzod végig a hajadon azt a nyamvadt cuccot, így is, úgy is szét fog manni a hajad.

A vasaló ugyebár forró, a hajszálaidat pedig egy irtó sérülékeny szarupikkely-réteg borítja. Ez a szaru ugyanabból az anyagból van, mint a bőröd.


Próbáld ki tehát a következőt: kapcsold be a vasalót, és mikor üzemi hőfokra melegedett, húzd végig az egyik lapját az egyik karodon úgy, hogy jó erősen rányomod a 200 fokos kerámialapot a bőrödre. Majd ha a fájdalomtól még képes vagy mozdulni, akkor húzd végig a másik karodon többször, csak enyhén rányomva. Amelyik módszertől kevesebb bőr ég le a karodról, az a jobb módszer.


Néha kedvem lenne minden tizenéves kiscsajjal megcsinálni ezt, hogy rájöjjenek, hogy a hajvasaló MINDENKÉPPEN ÁRT, tökmindegy, milyen típus, tökmindegy, milyen hőfok.

2010. jan. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

te hülye vagy 2. válaszoló??? miért írsz ilyeneket?

Amúgy igen a haj tényleg károsodhat,töredezhet,de ha megfelelően van ápolva akkor ugyanúgy szépen nézhet ki.

Nemcsak a hajvasalás károsíthatja ,sokmindentől lehet még száraz töredezett a vége.

Nekem pl nem festett a hajam és szinte minden 2. nap vasalom hátközépig ér és kutya baja.Heti rendszerességgel rakok rá pakolást használok hővédőt Loreal hot lisst plusz gliss kurrel fújom be .

MOst olyan hajvasalót vettem aminek lehet állítani a hőfokát mert eddig olyan volt ami csak 200 fokon vasalt.És most 150-160 fokon vasalom a hajamat.

Topicindítónak :szerintem az nem jó ha többször húzod át a hajadon.Próbálj meg olyan fokozatot találni ami szépen egyenesít és max kétszer kell átmenni a hajadon.

Amúgy nagyon is függ hogy milyen a hajad,ha természetes göndör akkor gondolom az alacsonyabb hőfok nem sokat csinál.HA egyenes vagy picit hullámos akkor inkább alacsonyabb hőfokon próbál meg lehetőleg 200 fok alatt.Nekem 200 fokon se tette tönkre a hajamat a vasaló pedig sokszor használtam ,fodrászom is dicsért hogy mitől ilyen szép és egészséges a hajam.DE rosszak voltak a lapjai a vasalónak és ezért váltottam remingtont vettem hőfokszabályozósat.NA ezzel csak azt akartam mondani hogy nem mindekinek egyforma a haja,és nem mindenkinek válik be ,de azért nem kéne ilyen hülyeségeket írni hogy tegye a bőrére....miért kell ilyen rosszindulatúan lenni?

MEg még annyit szeretnék ha már alapból szálkás a haj akkor az csak rosszabb lesz természetesen a vasalótól de ha a végek le vannak vágva akkor már az egészséges részt megfelelő ápolás mellett meg lehet őrizni.Persze a haj egy idő után úgyis elszálkásodik.Így az időközönkénti vágással sosem ártasz

2010. jan. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!