Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Valakinek van tapasztalata...

Valakinek van tapasztalata Sotrettel/Roaccutannal mitteszeres bőrre?

Figyelt kérdés

Az arcomon zárt mitteszerek vannak, ill. a hátam és a dekoltázsom is csúnya. A zárt mitteszerekből előbb-utóbb pattanások leszenek.. Szóval Sotretet vagy Roaccutant fogok szedni.. Kinek mi a tapasztalata, visszajönnek a mitteszerek és a zsírosodás a kúra befejezése után?

15/L



2014. szept. 6. 10:00
 1/7 *Victorique* ***** válasza:

A Roacuttan. Erős gyógyszer, amit a legsúlyosabb pattanásos bőrre (zárt, hatalmas, fáj, nagy számú) szoktak felírni, ahol már semmi más nem hat, és félő a hegesedés.

Több hónapig kell szedni, külső krémmel kombinálva, de nagyon szép és tartós eredményt lehet elérni vele. A tartósat úgy értsd, hogy még évek múlva sem jön ki mitesszer, max., mivel lány vagy, a nehezebb napokon úgy egy darab ^^

A mellékhatások egy része erősen pszichés, ezért mindenképpen beszélj róla az orvosoddal! És nem szabad teherbe esni sem (bár remélem ez a "veszély" téged még nem fenyeget), mert magas %-ban okoz magzati károsodást.


A másikat csak hallásból ismerem, gondolom ugyanez a hatás, csak más gyártótól.

2014. szept. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Tudom h komoly gyógyszer és nem szabad elbagatellizálni a mellékhatásokat, de már úgy várom h szép legyen a bőröm :3

És lehet hülye kérdés, de ha elkezdem a kúrát, a most az arcomon lévő mitteszerekkel mi lesz? Gondolom nem fognak csak úgy eltűnni :D Ugyebár kozmetikushoz nem lehet menni amíg szedem és utána se egy ideig

2014. szept. 6. 11:51
 3/7 anonim ***** válasza:
Ilyen korúaknak felénk nem írnak Sotret féléket, csakis 18 fölött. Mivel tinikorban gyakorlatilag még normálisak ezek a dolgok, és elmúlik anélkül is hogy tönkretennéd a gyógyszerekkel a szervezeted. Na meg nem tudom eddig miket szedtél, milyen kencékkel próbálkoztál? Mert a mitesszerek nem azok a nagy bőrhibák amin ne segítene egészséges étkezés meg valami megfelelő külső kezelés. Nekem is voltak, simán már az megoldotta a gond nagy részét hogy elhagytam a cukrot, tejet az étrendemből. Aztán kb teljesen eltűntek dermarolleres kezelések után.
2014. szept. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Bőrgyógyász azt mondta, hogy ez a probléma később se javul, ezért jobb most szedni a gyógyszert mint amikor már maradandó nyomok maradnak.. am az elsődleges probléma nem is a mitteszer, hanem az abból kialakuló nagyobb pattanások :/
2014. szept. 6. 13:16
 5/7 *Victorique* ***** válasza:

Hogy mi lett a meglevőkkel..., szerintem felszívódtak, de nem fogom tudni leírni neked a mechanizmusát :) egyszercsak nem szaporodtak és a meglévők is eltűntek :)

Lehet erre volt a két krém, amit mellette kaptam (la roche posay valamelyik kréme nappalra /10 éve ennek, bocsi, nem emlékszem, hogy melyik pontosan/, meg egy gyógyszertári keverék éjszakára)

2014. szept. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Én szedtem a Sotret-et, olyan egy évig. Amíg szedtem valóban szép volt a bőröm, de miután abbahagytam rá pár hónapra ugyanúgy jöttek ki mély, fájó pattanások. A mitesszerek nálam mindig jelen voltak/vannak, gyógyszertől függetlenül. Én nem ajánlanám a szedését, ugyanis tapasztalatból mondom, hogy valóban "kinövi" az ember a nagyja bőrproblémákat. Már huszonéves vagyok és ugyan nem azt mondom, hogy babapopsi bőröm van, de szemmel láthatóan jobb állapotban van, mint tinikoromban.

Sokkal tartósabb eredményt lehet elérni ha egészségesen étkezel, és megfelelő arcápolási termékeket használsz.

2014. szept. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én a Roaccutant szedem 3 hónapja és alakul bőröm,de sajnos két nap duplát vettem be orvosi javaslatra és egy hete nagyon szárad a szemem amire nem nagyon használ a szem csepp sem

most egy pár napig nem szedem,de ha marad a szemszárazság akkor abba kell hagynom

2015. márc. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!