Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » C-vitaminos/ aszkorbinsavas...

C-vitaminos/ aszkorbinsavas hajfesték leszedést próbálta már valaki? Többi kérdés lent!

Figyelt kérdés

Sötétbarna, majdnem fekete hajam van néhány hónapja. Szeretném leszedni a festéket a fent említett módszerrel.

Aki próbálta, mennyi port kevert össze mennyi samponnal?

Mennyi ideig szabad rajtahagyni?

Hány alkalom után kezdtetek elégedettek lenni?


Azt tudom hogy rögtön utána nem szabad befesteni a hajat, ha várok 1-2 napot az elég? Palette N6-os középszőke hajfestékkel ha befestem azt az árnyalatot kapom vagy valami teljesen mást?


2014. szept. 6. 13:21
 1/2 anonim ***** válasza:

A hajfestékről nem tudok nyilatkozni, de én híve vagyok az aszkorbinsavnak.

Először 5-6 hete használtam, amikor a középbarna hajamból feketét csinált egy sötétbarna festék, úgy éreztem magam, mint egy boszrokány. A festés másnapján használtam a pakolást, és látványosan kiszedte a festéket a hajamból, igaz, a biztonság és teljesség kedvéért még megcsináltam kétszer a következő két napban. Nyoma nem maradt a festéknek, de hát az is lényeges szempont, hogy az én hajam frissen volt festve, nem több éves festékadagot akartam eltávolítani.

Én utána pihentettem a hajam 1 hónapig, bár ebben az is benne volt, hogy nem tudtam eldönteni, mivel fessek legközelebb. Sajnos a legközelebb is félrenyúltam, megint undorító sötétbarnás-lila lett a hajam vörös helyett. Megint rátettem a pakolást, most megint középbarna vagyok, de még kell majd egyszer használnom, mert maradt egy fekete tincsem..... -.-


Ami az arányokat illeti, azt csinálhatod ráérzésre. Nem írtad, mennyi hajad van, de én a hátközépig érő dús hajamra 50 g-t használtam annyi sampon-balzsam keverékbe, hogy elég legyen a hajamra. Két órát hagytam rajta minden alkalommal.

Én ezt használom:

[link]

Ennek a fele elég nekem egy alkalomra, többet tenni szerintem felesleges, mert ez úgysem oldódik fel, szemcsés marad, és a felesleg a tál alján marad és kárba megy.


Nekem amúgy elsőre egyenletesen szedte le, nem tudom, most miért nem sikerült, lehet, makacs a festék. Szóval szerintem ha neked is sikerül egyenletesen leszedni, akkor szerintem adj neki több pihenőidőt a festés előtt, mondjuk 1 hetet legalább...

Azt még fontos tudnod, hogy sokáig kell öblíteni a hajat, utána pedig rendesen, alaposan samponnal és balzsammal mosd meg. Nekem elő szokott fordulni, hogy furán szárad a hajam, mintha be lenne zselézve, olyankor megint megmosod, és utána már okés lesz. Nekem nem szárítja a hajamat, utána csillogó, de ha van valami jó olajod, ápolgasd vele azért.

2014. szept. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Amúgy itt olvashatod mások tapasztalatait is:

[link]

2014. szept. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!