Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A festék volt rossz fajta...

A festék volt rossz fajta vagy én rontottam el valamit? (FODRÁSZKELLÉKES hajfesték)

Figyelt kérdés

60 ml-s volt egy festék, ahhoz kaptam 60 ml oxit. Három adag kellett a hajamra, szóval 3 oxi + 3 tubus festék. Ez volt az első fodrászkellékes festékem, kérdeztem a nőt, hogy: ,,Akkor most ezt így simán mind egybe kell önteni, és mehet a festés?" Mondta, hogy igen.

Ilyen színt választottam:

[link]


Az eredmény ilyen lett, csak sokkal sötétebb, bizonyos fényviszonyban fekete:

[link]


A hajam középbarna volt, ilyesmi:

[link]


Ami furfang lehet még, hogy korábban volt már egy félrenyúlásom festékkel, sötétbarnával, és azt szedtem le a hajamról aszkorbinsavval (nagyon jól lejött, nyoma sem maradt). Most viszont nem értem, én rontottam-e el valamit ennyire... Én értem, hogy nem lesz elsőre szép narancsos a hajam, mivel barnára vittem fel, de ezt a fekete mélységű padlizsánlilát azért mégsem vártam... Valami visszafogott vörösre gondoltam... A festék ez volt (a szín másik):

[link]


Csak a pénztárnál jöttem rá, hogy ennyire olcsó, de emiatt már nem akartam visszakozni. Szerintetek mit ronthattam el? Talán a festék újra előhívta a sötétbarna pigmenteket, amik elvileg kimosódtak a hajamból az aszkorbinsavval? Olvastam egy elméletet, miszerint ez a pakolás nem tünteti el a festéket, csak összemennek tőle a pigmentek, és később még előjöhetnek. Szerintetek?

Egyébként itthon rákerestem a festékre, még a krémmániába se volt bevíve, google-n se találtam róla képeket arról, hogy másoknak hogy vált be... De azért gondoltam, a Kallos elvileg jó márka, így nem akartam kidobni a kukába.


2014. szept. 6. 14:04
 1/7 A kérdező kommentje:
Na jó, a kívánt színről nem a legjobb képet linkeltem, de képzeljetek el egy szimpla rézvöröset, tehát nem lilás, és nem sötét, hanem 7-es vagy 8-as színmélységű narancsos, picit talán pirosas vöröset.
2014. szept. 6. 14:07
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi a száma a festéknek amit használtál? Mert ez a Kallos elég régi, és én nem látom hogy egyáltalán lenne belőle olyan szín amit linkeltél. Elég fura.
2014. szept. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ha rámész arra, hogy "Tekintse meg a teljes színskálát itt!", ott a 8M-et kell nézni (a 3. oldalon van). Viszont ez fotó, szóval... Élőben nem volt ennyire pirosas az a tincs. :) Mondjuk ha sötét padlizsán helyett pirosas hajat kapok, még attól se lettem volna ennyire csalódott... Ez a sötét a közelében nincs a vörösnek. Szóval sikerült egy olyan festéket választanom, ami már kb. alig van forgalomban, mert annyira korszerűtlen?

Szóval nem is tudom, 8M helyett kaptam egy 6V-t, elég fancsalító. Igaz, leszedtem aszkorbinsavval, de még mindig maradtak immár lila fény nélküli, szinte fekete tincseim, úgyhogy majd még kell rá a pakolás egyszer-kétszer.... Csak érdekel, hogy elrontottam-e valamit, nehogy megismételjem.

2014. szept. 6. 14:38
 4/7 anonim ***** válasza:

Rossz árnyalatot vettél, a 8M mahagóni, nem rézvörös amilyet te szerettél volna. De ezt a fodrászkellékesbe az eladónak is tudnia kellett volna. Ez a festék meg a színskálája sem jó akárhogy nézem. A 8M nem olyan szín amit itt jelöl, hanem lilás-vörös. Olyasmi mint amilyen eredményt kaptál, viszont jóval világosabbnak kéne lennie.

Kallost használok én is, viszont azon belül KJMN-t. Azzal sose volt ilyen gondom.

2014. szept. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát akkor nem csoda... Mindig olyan peches vagyok a hajfestékekkel, pedig olyan sokáig készültem lelkileg a hajszínváltásra. :D És pont olyan színt kaptam, amit utálok.

Hát, a KJMN-ről hallottam már, bár ahogy elnézem a színskáláját, nincs olyan vöröse, amilyet szeretnék.

Legközelebb majd talán Alfaparfot használok, azt dicsérik még... Kallost többet nem mernék bevállalni.

Köszönöm a válaszaidat. :)

2014. szept. 6. 15:57
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az is lehetett a gond hogy előtte már festve volt.
2014. szept. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha maradt még pigment a hajadban, könnyen lehet, hogy az okozta a meglepő színt. Sajnos színleszedés után előfordul az ilyen. Most megint elég nehéz lesz megszabadulni a festéktől.
2014. szept. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!