Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Olajkavalkád! Ricinus olaj,...

Olajkavalkád! Ricinus olaj, jojoba olajjal és olíva olajjal keverve?

Figyelt kérdés

Nagyon sok jót hallottam különféle olajakról, többek közt a ricinusról, és a jojobáról. Szeretném kipróbálni, de tanácstalan vagyok, nem tudom szabad-e keverni, mert erre a kérdésemre nem igen találtam választ. Azt olvastam hogy ugyan annyi ricinus olajhoz, ugyan annyi olíva olajat kell keverni a könnyebb kimoshatóság végett,ez eddig tiszta, de mi van ha ehhez az egyveleghez teszek, egy kis jojoba olajat is? pl. 4 kanál ricinus, 4 kanál olíva, 1-2 kanál jojoba. Mennyire lehet ezeket keverni? Nem fog ártani?

Ezek mellett még az argán olaj szimpatikus, erről azt olvastam, hogy haj mosás után, száraz hajra 1-2 cseppet lehet tenni a hajvégekre, és nem igényel kimosást. Ennyi olaj viszont nem sok a hajnak? Egy héten egyszer mosok hajat, szóval arra gondoltam minden héten megcsinálnám. Vagy milyen gyakorisággal szabad?

Minden tanácsot szívesen látok! Azt is, hogy mit használtatok és milyen arányban, illetve mi változott a hajatok állapotában?! Köszönöm.


2014. okt. 5. 00:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezek csak olajak, bármelyik keverhető a másikkal. Ártani nem árt, amíg nem kened a fejbőrödre.
2014. okt. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
sok helyen viszont azt írják, hogy fejbőrre is lehet alkalmazni, de csak 3-4 órát szabad rajta hagyni, van aki egész éjszaka rajta hagyja... mi történik ha a fejbőrömre is kenem?
2014. okt. 5. 19:51
 3/3 anonim ***** válasza:
A ricinusolajtól gyorsabban nő a haj de nem mindenkinek válik be , de tényleg nem szabad éjszakára rajta hagyni mert akkor kihullhat tőle a haj
2014. okt. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!