Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 15-éve vörös vagyok, szeretnék...

15-éve vörös vagyok, szeretnék tejcsoki színt, hogy lehet megoldani?

Figyelt kérdés
Vékony szálú a hajam,nem annyira van eltörve,pénzem nincs több éve fodrászhoz járni.Nem azért mert igénytelen vagyok ,de a mai fizetések mellett nem tehetem meg 5-8 ezer forintot fodrásznál hagyjak 2-havonta. Évek óta én festem vörösre a hajam wellával,könnyű és gyors. Tűzvörös szokott lenni. Jó lenne egy szép tejcsoki szín ,nem nagyon barna ,mert az öregít. Azt halottam a vörös nagyon gáz,nehéz vele bánni. Mit tegyek kíméletes legyen a fodrászkódásóm ? Minden választ köszönök.

2014. okt. 5. 19:49
 1/1 anonim válasza:

A legegyszerűbb, amit gondolom Te is tudsz, hogy elmész egy fodrászhoz.

De gondolom nem ezért írtál ide, tehát. Igen a vöröstől nehéz megszabadulni /csak úgy mint a feketétől/ nekem fekete volt, attól sikeresen megszabadultam otthon, 2x is. Az első dolog, a szívatás. Szőkítő por+oxi, ezt felkell kenni a hajadra és addig rajta hagyni amíg meg nem kapja a színt, vagyis a vörös el nem tűnik valamelyest. Én alufóliát is használtam. Sajnos nagyon vékonyszálú hajam van, ezért eléggé megviselte a dolog. Ez után jöhet a festés. Mindenképp világosabbat vegyél.

A másik rész, ami kíméletesebb az a koktélozás vagy hajradírozás. Szinték szőkítő por, csak nem oxival kevered össze hanem langyos vízzel és egy kis samponnal. Utána rendes festés stb.

Nekem a második verzió sikeres volt, nem töredezett el a hajam és meg se viselte.

Arra viszont készülj fel, hogy ha vörös pigmentes a hajad /a saját hajszíned/ akkor az a tejcsokis fesétés után is látszani fog. Lesz egy kis "rozsdás" fénye a hajadnak. Ha ezt nem akarod, úgy tudod kiküszöbölni, hogy a választott hajfestékhez megfelelő színmélységben keversz egy kis hamvas színt. Ez a fesékek végén .1-es végződés. Pl. 5.1

Nem tudom erre gondoltál-e esetleg, de remélem azért tudtam segíteni :)

2014. okt. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!