Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon zsirosodo hajra mit...

Nagyon zsirosodo hajra mit ajanlanatok?

Figyelt kérdés
2014. okt. 12. 14:35
 1/1 anonim válasza:

Először is, nem mindegy hogyaa és mivel mosol hajat, nem mindig a drága, ennyi meg annyi mindent tudó sampon a legjobb választás. Olyat vegyél, ami áttetsző, egyszerű, nincs benne mindenféle fölösleges vegyi anyag. Sőt az ilyen-olyan selymesítő anyagok a zsíros hajon még rontanak is. Én pl. babát használok. De ne használj túl sok sampont, és ne dörzsöld túl erősen a fejbőröd, mert az is zsírosodáshoz vezethet. Érdemes minimum kétszer megmosni a hajad, illetve a sampont 2-5 percig rajtahagyni, nem egyből lemosni. Ne használj balzsamot, meg egyéb pakolásokat, attól csak még zsírosabb lesz. Ehelyett szokták javasolni a sört. Viccesen hangzik, de tényleg így van, az ugyanolyan jó állítólag, bár még nem próbáltam. Viszont használj almaecetet, vagy szódabikarbónás alamecetet (csak ne vidd túlzásba), zsírtalanít, és még szebbé, fényesebbé is teszi a hajat. A kamillás vagy citromos öblítés is jó dolog, zsíros hajra is, illetve megakadályozza a korpásodást. Hallottam már olyat is, bár nem próbáltam, hogy 1-2 csepp mosogatószert adj a samponhoz, hiszen abban zsíroldó van és nem káros a hajra és a fejbőrre sem - állítólag.

Figyelj, hogy ne túl meleg vízzel moss hajat, az fokozza a faggyúmirigyek működését. Utolsó öblítésnél meg főleg inkább hűvösebb vizet használj. Ugyanígy van a hajszárításnál: ne túl meleg fokozaton szárítsd, sőt, ha lehet, inkább ne is hajszárítóval. A legjobb, ha törölközőbe csavarod a hajad és hagyod megszáradni szobahőmérsékleten. Én sem szoktam soha hajatszárítani.

A sok friss gyümölcs/zöldség fogyasztása is segíthet, és a bőrnek is jót tesz.

Illetve ha sokat van összekötve a hajad, hagyd naponta legalább 1-2 órát lógni, így tud szellőzni a fejbőröd. Figyelj oda, hogy ne fésüld túl sokat, a kezeddel se piszkáld annyit, ettől is zsírosabb lesz.

2014. okt. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!