Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szemöldökcsipesszel való...

Szemöldökcsipesszel való kiszedéstől megerősödő szőr - más is tapasztalt már ilyet?

Figyelt kérdés

elvileg fizikai képtelenség és velem mégis ez van. barnahajú, világosbőrű lány vagyok, átlagos vagy még talán kicsit ritkább szőrzettel. voltam olyan ostoba, hogy pár éve szemöldökcsipesszel a hasamnál kiszedtem egy-két 'sötétebb' (amúgy kb alig látható) pihét csipesszel, gondolván, hogy abból úgysem lehet semmi baj. hát de: azóta egy-két szál erős fekete szőr nő ki onnan (azaz nőne, ha hagynám).


hogyan lehetséges ez? elvileg, ha csipesszel gyökerestül kihúzom a szőrt, akkor inkább gyengülnie kéne, de semmiképpen sem erősödnie. biztosan nem az a probléma, hogy csak a szőrszál tetejét tépem le, mert mindig rendesen kihúzom, látszik a gyökere is. egy-két hét múlva kezd visszanőni, ráadásul sokszor a bőr alatt és úgy kell kipiszkálnom. próbáltam már, hogy hagyom teljesen kinőni, hátha elgyengül, de sajnos nem.


nagyon szörnyű érzés, hogy sötét szőrszálak vannak a hasamon annak ellenére, hogy nem vagyok egy szőrös majom. mit tehetnék?? egyáltalán hogyan lehetséges ez? mással előfordult már ilyen? az egész életemet így kell már leélnem, mert egyszer buta módon kitéptem pár szőrszálat?!:(



2014. okt. 23. 22:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Tévedésben vagy. Nem erősödik a szőrzeted, ugyanis a szőr szőrtüszőből nő ki, és azt sem csipesszel sem borotválással nem gyarapítod. Szőrtüszőnek fix helye van.

De olvasd a lényeget, hogy miért látod sötétnek vagy többnek a szőrt.

" Sokan úgy hiszik, hogy a borotválkozás hatására erőteljesebb lesz a testszőrzet, valamint több szőr jelenik meg a testen. Bőrünkön a szőrtüszőknek fix helye van, azok genetikailag meghatározottak. A borotválkozástól nem lesz több szőrtüsző a bőrön, a kettőnek semmi köze egymáshoz. A látszólagos erősödés, és a több szőr megjelenése azzal magyarázható, hogy a szőrszálak bőrhöz közeli része vastagabb, mint a vége. Legalábbis természetes, borotválkozás nélküli állapotában. Amikor azonban leborotváljuk, a szőrszál már nem úgy nő vissza, mint korábban; a vége kevésbé vékonyodik el, ezért tűnik vastagabbnak, és sötétebbnek. A több szőrszál megjelenése is csak látszólagos, azok valójában előtte is ott voltak, de lehet, hogy szabad szemmel szinte észrevehetetlenül vékonyak és átlátszóak voltak."

2014. okt. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

ja, elméletben. akkor mégis mitől lett a világos pihéből sötét szőrszál??!


1. nem borotváltam, hanem kitéptem


2. írtam, hogy mikor teljes pompájában visszanövesztettem, akkor se volt már ugyanolyan, mint régen.


ezzel az okos cikkel sajna nem tudok mit kezdeni, mert nekem mégiscsak sötét lett valamitől a szőr. és nem egy-két árnyalattal, hanem sokkal: sötétebb és vastagabb. de azért köszi az idézetet.

2014. okt. 23. 23:14
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem a piheszál erősödött meg,mindenkinek van sötét szál!Ezt is ki kell tépni vagy gyantázni.Nem mellesleg nem ugyanaz a szál az első válaszoló semmi rosszat vagy téveset nem írt.
2014. okt. 24. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A szőr nem a szőrtelenítéstől erősödött meg, anélkül is kinőtt volna az a fekete szőr... ez normális ha csak pár szál van, ha több akkor menj orvoshoz vele, lehet hormongond is.
2014. nov. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenemet csipesszel szőrtelenítem,már több éve. kissebbkémt csak néztem ahogy anyám epilátorral szőrteleníti a lábát. én azóta is félek tőle,a fájdalomtól,és ki nem próbálnám. gyantát már próbáltam 1-2*,de a hónaljamon kék-lila foltok lettek tőle.

borotvát igyeksze ritkán használni,csak ha alkalmakkor gyors szükség van rá. mert attól egyébként gyors kinől a szőrőm.

szóval mindenem csipesszel szőrtelenítem.

a lábam. ott észrevettem h azóta ritkább a szőrzetem,nem mindenütt nő ki.

a bajszom,ami főleg orr alatt elég érzékeny,fájdalmas.

a szemöldököm, ugye ebből indult ki az egész.

a nemi szőrzetem,a hónaljam,(elég fárasztó felfele tartani olyan sokáig a karom),alkarom. combomat még nem próbáltam,de azt is kéne. meg hasam is. de én eléggé szőrős vagyok sajnos..

2014. nov. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!