Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Volt már valakinek korpás...

Volt már valakinek korpás szeborreás bőre? Ha igen akkor hogyan tisztult ki? Mennyi idő múlva?

Figyelt kérdés
2014. okt. 26. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Fontos a radírozás és a hidratálás is.Kozmetikusra kell bízni,mert erősebben is hámlik olykor.
2014. okt. 27. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Nekem több évbe tellett, mert én sajnos csak később tudtam meg, hogy ez pontosan a gond a bőrömmel.Pedig jártam bőrgyógyásznál is, de csak aknét mondtak.


Amit ajánlok: mindenképp járj kozmetikushoz arctisztításra körülbelül kéthavonta (ahogy pénzed engedi), ami nagyon fontos, legalább két naponta tengeri szivaccsal radírozd az arcbőrödet (én tusoláshoz is használok minden nap szivacsot), használj természetes szappant arctisztításra (például manna sószappan vagy teafaolajos szappan kiváló). Nagyon fontos: ne nyomkodd a pattanásaidat, mert csak ront a helyzeten! A sószappant elég pár naponta, de nem tudnék meglenni nélküle.


Ezen kívül, amikor már tisztább lesz a bőröd egy két hónap múlva érdemes kipróbálnod a gyémántos arccsiszolást kozmetikusnál, egyáltalán nem fájdalmas, és kb 6 alkalom után teljesen eltünteti a megmaradt pigmentfoltokat az arcodról. Sajnos ez utóbbi nem olcsó, de szerintem egy évben egyszer megéri (ezt csak télen vagy kora tavasszal szokták ajánlani, mert a kezelés alatt-közben nem napozhatsz). Én még szedek egy olyan típusú fogamzásgátlót is, ami javít a pattanásos tüneteken, de ez mindenkinek a saját döntése, és persze nem hoz 100%-os megoldást és nem is szedhető bármeddig.


Amit semmiképp: nem ajánlom a drogériákban kapható zselés radírozókat, mert egy olcsó szivacs százszor jobb eredményt hoz. És erre a problémára az állandó koptatás segít, amire a szivacsos szappanos radírozás kiváló. Nem ajánlom az akne gyógyszereket, mert nagyon sok rosz mellékhatásuk van és természetes szappanokkal stb kitisztul szépen a bőr depresszió és más ártalmak nélkül. És még egy a zsíros arckrémeket kerüld, Ilcsi vizzel használatos gyógynövényes krémet is csak módjával használd és kérdezd meg előtte feltétlen a kozmetikusodat, hogy neked melyik típust ajánlja. Alapozókat, bb krémeket én kerülném, mert zsírosít és eltömíti a pórusokat, ha nagyon muszáj púderral elfedheted a bőrhibákat, de azt is érdemes délután letisztítani és esetleg újra feltenni délutánra, ha olyan helyre mész, hogy sminkelsz.


Bocsi, hogy hosszú, csak próbáltam leírni a tapasztalataimat, hogy neked már ne kelljen nagyon sok mindennel kísérletezned.

Jobbulást kívánok és kitartást!!!

2014. okt. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Menj el bőrgyógyászhoz, nekem felírt egy Elidel nevű krémet, két nap alatt elmulasztotta bár nekem kis területwn volt. Mindennap be kellett kennem ha abbahagytam visszajött. Nem drága.
2014. okt. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szia! Nekem is ilyen típusú bőröm van, pluszban még pirosodásra is hajlamos, eléggé érzékeny, ugyanakkor zsíros, szóval nagyon extrém fajta. Mindenképpen kérd ki egy kozmetikus tanácsá, én azt ajánlom. Sokat kísérleteztem a drogériás termékekkel, de sose éreztem javulást. Megelégeltem és megkérdeztem a kozmetikust, hogy egyáltalán milyen bőrtípusom van, mert én már arra is képtelen vagyok, hogy behatároljam, ekkor tudtam meg, hogy igazából ilyen problémás eset vagyok, nagyon elkeseredtem, kérdeztem is tőle, hogy na akkor mit tudok tenni ellene, mert az arckezelés marhára kellemetlen volt, a rengeteg mélyen ülő miteszer miatt, amiket ugye akkor tényleg nem tisztított ki egy drogériás csoda se. Megnyugtatott és mutatott egy pont az én bőrömre való Ilcsi krémet (ami ugye 100%-ban természetes) már akkor éreztem, hogy ez kell nekem, rögtön rendeltem is, az ára se olyan vészes, ha azt nézem, hogy a kozmetikus szerint kb fél évig is kitart, meg hát ez tényleg az én bőrömre való. Ma megyek érte pont. És remélem tényleg beválik, egy próbát mindenképpen megér, hiszen lehet ez lesz a problémám megoldója, szóval keress csak fel egy kozmetikust, aki nagy valószínűséggel pikk-pakk megoldja minden bajod és megkímélt a hosszas (és általában eredménytelen) kísérletezéstől.:) ha pedig jársz rendszeresen kozmetikushoz és eddig még nem kérted ki a tanácsát, nyugodtan tedd meg. Megéri.
2014. okt. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
fekete szappan
2014. nov. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!