Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Az olajok pl. kókusz, ricinus,...

Az olajok pl. kókusz, ricinus, sötétítik a hajat vagy a festett hajra nem igazán jó mert hamarabb kikoptatja?

Figyelt kérdés

Én ilyesmiket olvastam neten csak már nem találom, ebből mi az igaz? Mert én nem rég festettem be szép barnára és nem szeretném, hogy az olajozás miatt hamarabb kikopjon, viszont ha sötétíti kissé az nem lenne gond.

Szőkítve volt a hajam és eléggé száraz ezért kezdtem el finomított kókusz olajból pakolást tenni a hajamra egy tojássárgájával keverve, a ricinus pedig csak a tevőre növesztés miatt.

Egy hónapja használom és nem igazán vettem észre változást, hogy puhább lenne és kevésbé törne, lehet az miatt, hogy finomított a kókusz vagy mert nekem nem tudom miért, hiába hagyom rajta egész éjszakára borzasztó nehéz kimosni és balzsamot is kell rátennem. WU2-vel mosom, ami alapból szárítja a hajat csak eddig ez szedte ki meg mások is ezt mondták, de legalább 4-szer meg kell mosnom és valamikor így is marad pár tincs olajosan, tényleg alaposan megmosom. Talán azért nem hat nálam, mert sok samponozás miatt el is veszti a hatékonyságát, pedig úgy istenítik és másoknak könnyen kijön.


2014. nov. 12. 18:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Színre nem hinném hogy hatással van, legalábbis nekem nem volt semmi változás a festett hajamon tőle.

Viszont a ricinus hatása még mindig csak egy tévhit, egyáltalán nem szabad hajtőre olajat kenni mert az csak árt a hajhagymáknak. A kókuszolaj jó, nekem egy samponozás is kiszedi azt a hajamból, Babylove babasampont használok. Az olajat csak fél óráig hagyom, a doki mondta hogy tovább ne mert a hatását kifejti 10-20 perc alatt, utána már csak elnehezíti a hajat, zsíros lehet tőle. Sok samponozás pedig az egészet tönkreteszi, szóval azt ne tedd. Többet árt mint az olaj használ.

Esetleg amit ajánlani tudok az argán olaj, egy alkalommal kb 3 csepp kell a hajra belőle, és nem kell kimosni. Ezt fodrászok is használják, elvileg a legjobb hajtápláló olaj.

2014. nov. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szerintem növeszti a hajat a ricinus. Sokan tapasztalták és én is észre vettem. Tény, hogy hullott is tőle a hajam az elgyengült szálak miatt, amik alapból is kihullanak, de nőt is. Nem hirtelen, idő kell hozzá, de minimálisan gyorsítja a hajnövekedést. De ez mindenkinél változó.

Kerülném én a kevés samponozást, de tényleg nem szedi ki olyan könnyen.. és igen az argán a legeslegjobb csak nem tudtam még szerezni és nem is olcsó.

2014. nov. 12. 20:25
 3/3 A kérdező kommentje:

*sok samponozást..

elírtam

2014. nov. 12. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!