Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » SOS! A hajam fele kihullott,...

SOS! A hajam fele kihullott, gyakorlatilag 2 hét leforgása alatt és több helyen ujjnyi méretű területeken lettem kopasz. Mással is vt ilyen? Paróka a megoldás? Mit tegyek? Sok nő küzd ilyennel? Sokan hordanak parókát?

Figyelt kérdés

Nem nagyképűségből mondom, (hanem mert büszke voltam arra, hogy mindig is nagyon vigyáztam a hajamra) gyönyörű hosszú, egészséges, festett vörös hajam volt. Elég sok hajam volt, az utóbbi időben elég sok ki is hullott, ezt inkább csak hajmosáskor vettem észre. Érdeklődtem háziorvosnál, gyógyszertárba, fodrásznál ez ügyben és azt mondták, teljesen normális, mert ősszel több haja hullik ki az embernek és mivel nyáron bölcsességfog műtétem volt, teljesen normális, hogy több hullik az átlagnál. Megnyugodtam, továbbra is vigyáztam a hajamra, különböző ápoló samponokat, krémeket használtam. Majd befestettem és akkor utána szinte egy brutális méretű csomó hullott ki és akkor utána 1-2 héten belül már több területen kopaszodtam meg. Voltam bőrgyógyásznál, góckutatáson (fül-orr gége, nőgyógyászat, fogorvos, pajzsmirigy vérvétel) mindenhol minden rendben. Ma a szájsebész felnyitotta a fogam helyét, elvileg az volt gyulladt és a műtét 3 hónappal ezelőtt volt -elvileg pont ennyi idő mire kihullik a haj gyulladás esetében). Viszont megint ki kell majd műteni a másik oldalról is a bölcsességfogam. Nem tudom mit tegyek, hova menjek..

Tudnátok javasolni valamit? Hajgyógyászhoz csak jövőhéten tudok menni.

Folyamatosan hullik, teljesen el vagyok keseredve, már a környezetemben több embernek is feltűnt a kopaszságom. Teljesen összeomlottam.


Köszönöm a segítséget.



2014. nov. 19. 19:18
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy 23 éves vagyok, pályakezdő, szingli lány.... Szóval minden területen 0 az esélyem...
2014. nov. 19. 19:20
 2/9 anonim ***** válasza:
Ahogy elolvastam a kérdésedet, pont azt akartam írni, hogy menj góckutatásra, de aztán látom, hogy már mindenen túljutottál. Tanácstalan vagyok, mert ha az orvosok sem tudtak segíteni, akkor én főleg nem... Lehet, hogy tényleg csak türelem ezután, mert ha megszűnt a góc, akkor rendeződni fog a helyzet.
2014. nov. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha fested, és kenegeted mindenféle kozmetikummal, akkor nem vigyázol a hajadra. A samponok, krémek, balzsamok vegyszerek és ártanak a fejbőrnek.

Nem tudom, hogy mi az a hajgyógyász. De ha az orvosok nem tudnak segíteni, akkor egy laikus sem fog.

Régen anyukámnak volt ilyen brutális hajhullása. A fejét paprikspérvel kellett kenni, és kapott vitaminokat, mert vitaminhiánya volt.

2014. nov. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Festeni 2-3 havonta festettem. Varga hajsamponnal mostam a hajam, hajkapszulát szedtem és nem gagyi hajápolókat használtam. Sosem vasaltam, szárítani is ritkán. Szinte sose volt befúja még hajlakkal sem. Vitaminokat szedek, eddig is szedtem.
2014. nov. 19. 19:36
 5/9 anonim ***** válasza:

"Majd befestettem és akkor utána szinte egy brutális méretű csomó hullott ki és akkor utána 1-2 héten belül már több területen kopaszodtam meg."

Elég sanszos, hogy allergiás vagy a hajfestékre.

2014. nov. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Eddig még sosem volt semmi allergiás reakcióm, ugyanazt a festéket használom már vagy egy éve és használok hozzá Allegra nevezetű készítményt, pont ennek elkerülése érdekében... :(

Lehet, hogy most jön ki? Nem viszket a fejbőröm, nincs kipirosodva sem..

2014. nov. 19. 21:41
 7/9 anonim ***** válasza:

Lehet a műtét miatt van, nem? Valami olyan idegedet megpiszkálták...

Egyébként parókát szerintem ne vegyél, mert az elöli a maradék hajhagymádat is és belepállik a fejed is, se a bőrödnek, se a hajadnak nem tesz jót...Esetleg vágasd le rövidebbre, olyan formára, hogy ne látszódjon a kopaszodásod...átmenetileg nem rossz megoldás, és majd az orvos (hajgyógyász) tud segíteni...Valamint én a helyedben lemondanék a hajfestésről is, max hennát használnék...

2014. nov. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Allergia bármikor, bármire kijöhet. Épp ezért kell minden egyes alkalommal elvégezni az allergiapróbát. Sokan legyintenek rá, hogy ugyan, minek, eddig se volt semmi aztán lesnek amikor mégis. Az is lehet, hogy kicsit eltér épp az összetétele, mert más gyártmány. Vagy szimplán most sokallt be a szervezeted.

Az allegrával meg sokra mész, az szénanáthára van. :D

Szerintem szinte tuti a hajfesték a gond. Esetleg kis gennyes sebek nincsenek a fejeden? És véletlen nem sötétebb festékről van szó? Azoknál pláne gyakori. De olvass utána neten, rengeteg írást találhatsz a témában.

2014. nov. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!Voltam megint bőrgyógyásznál, kizárták az allergiát, hormonális dolgokra panaszkodnak..
2014. nov. 23. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!