Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hajsütővas vagy hajvasaló -...

Hajsütővas vagy hajvasaló - melyik a jobb a göndörítéshez?

Figyelt kérdés
Azok véleménye érdekelne, akik már mindkettőt kipróbálták. Érdekel, hogy mennyi idő alatt készült el egy frizura és melyikkel lett a tartósabb.

2014. nov. 20. 07:15
 1/10 anonim ***** válasza:

Fodrász vagyok, elég sokfélét használok. Minden attól függ, mit szeretnél elérni, és mennyi a hajad. A különböző eszközök más-más hullámképet adnak - a hajvasalóval nem lehet nagyon göndör fürtöket csinálni, és tapasztalatom szerint nem is olyan tartós, mint a hajsütővassal.

Egy alapos besütés kb. fél óra, persze itt nagyon bejátszik, hogy mennyi hajat kell átsütni.

2014. nov. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyon vékony szálú és selymes hajam van. Hajsütővasat már használtam, elég sokáig tartom a hajamon, hogy hullámot adjon. A hajvasalók nagyobb teljesítményűek, és a neten talált videók alapján azt látom, hogy "csak" végig húzzák a választott tincsen és máris göndör. A hajsütés az én hajamban csak egy két órát bírja. Ezért is írtam ki a kérdést - ha a hajvasaló hamarobb/jobb eredménnyel használható, beszerzek egyet...
2014. nov. 20. 11:24
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Olyan 2 az 1-ben hajvasalóra gondolsz, ami göndörít is, azaz rátekerheted a hajad, mint egy hajsütővasra? Vasalnád is vele a hajad egyébként, vagy csak hajgöndörítésre használnád? Csak mert nemrég hallottam egy hajgöndörítő gépről, Magig Curl vagy ilyesmi a neve, és csak jókat hallottam róla. Ezt még nem próbáltam, csak hajsütő vasat, azzal nekem csak 1-2 óráig tart a göndörség, vasalóm is van, de az a nagy, ormótlan fajta, sógornőm göndöríti vasalóval a haját, de az övé vékonyabb, nem tudom meddig tart neki, a haj minőségétől is függ. Ha gondolod rákérdezek.
2014. nov. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
vagy talán curl secret a neve, már én sem tudom
2014. nov. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én nagyon amatőr vagyok, ritkán göndörítem a hajam, a hajsütővel nem nagyon sikerül, inkább a hajvasalóval szokott szép, göndör tincseket elérni. Átlagosan fél óra, de ebben az is benne van, hogy vannak tincsek, amik nem sikerülnek elsőre, és többször is kell ügyködni rajta.
2014. nov. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Inkább göndörítésre használnám. Szög egyenes hajam van.

Kedves 3-as válaszoló - megkérdeznéd tőle meddig tartanak a tincsei?

2014. nov. 20. 12:44
 7/10 anonim ***** válasza:
Kúpvasam van, jobban szeretem, mint vasalóval göndöríteni. Gyorsabb, egyszerűbb, csak rátekerem a hajam.
2014. nov. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azt mondta ha belakkozza fél napot tart neki, utána kezdi el kilógni magát. De neki eleve jól megmarad a hajában bármilyen formázás. Begöndöríteni meg kb. fél-háromnegyed óra, de neki kifejezetten hosszú haja van.
2014. nov. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem is egyenes a hajam, vasalóm 3 is van, egyik sem göndöríti be szinte semennyire. Ezért is vettem kúpvasat, azzal tökéletes az eredmény és napokig tart is.
2014. nov. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Megint én vagyok, a fodrász. :)

A hajvasalóval csinált hullámok sokkal hamarabb kijönnek a hajból, a kúpvassal létrehozottak akár napokig is megmaradnak a vendégeimnél - de felhozhatom a lányom haját is példának, mert ő is ugyanezt tapasztalja.

2014. nov. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!