Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon zsíros hajra valami...

Nagyon zsíros hajra valami tanács?

Figyelt kérdés
16/l vagyok. Iszonyú zsíros a hajam. Egy napot bír ki zsírosodás nélkül, szóval naponta kéne mosnom, de nem akarom, azzal csak rosszabb lenne. Csalán sampont használok már régóta, de az sem segít. Valami praktika?

2015. jan. 9. 20:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Bőrgyógyász.
2015. jan. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A sampontól miért lenne rosszabb? Head&Shoulders kell, nem csalán-sampon. Ilyen korban teljesen normális, hogy a haj hamar zsírosodik. Ha ez nem lenne, az lenne baj. Semmi gond nincs, mosd naponta.
2015. jan. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ugyanezzel a problémával küzdöttem én is sokáig, a tescoba vettem alberto balsam nevű sampont, a kékáfonyás nekem nagyon bevált, próbáld ki :)

18/L

2015. jan. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:

Én hetente mosok hajat!!!kezd el rászoktatni a hajad,hogy minél késöbb mosol hajat!Elöszőr kibirsz 2napot majd 3at és így tovább

.Mondjuk ha 4naponta mosol hajat ugy jó lenne.Csalán sampon és társaik nekem nem jönnek be.cserélj sampont! :) Én Bánfi hajhullás csökkentő sampont használok,és egyszerűen imádom.Dúsítja a hajat,nem zsírosítja és nem is hullik a hajam.Ha megfogadsz egy tanácsot szerezz be még egy száraz sampont.Reggel felkesz,bedörzsölöd vele a fejbőröd,és tádám :) Egész vállalható lesz a hajad állapota.Nagyon sokan ajánlják a száraz sampont.Állítólag nagyon jó.Az a baj,ha túl gyakran mosod a hajad,az nem jó.Mert a hajnak 2-3nap kell,hogy kicsit zsírosodjon.Annyi kell a hajnak!

2015. jan. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A bojtorjánnak van zsíros haj elleni sampona, az ilyen gyógynövényes, nekem be vállt, habár nem volt ekkora a probléma.

Viszont vannak nagyon jó házi praktikák amik jók rá, egy gyógynövényes könyvben olvastam olyanokat, ha szeretnéd, megkeresem neked és megírom, mert tényleg jó receptek vannak benne!:)

2015. jan. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A lényeg hogyha gyakran mosol hajat akkor természetes összetevős samponnal tedd. Pl Babylove babasampon. Használhatsz száraz sampont is.

Éjszakánként zsíros lehet a párnád is a hajadtól vagy bőrödtől ami visszazsírosítja a hajad, erre is kell figyelni. Meg hogy ne fogdosd a hajad napközbe...

2015. jan. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Szia, nekem az Alverde nyírfa-zsálya sampon tolta ki egy nappal a hajmosást. Nekem a csalánsampon nem vált be, mert egy ido után meg jobban fokozta a zsírosodást. Ha lehet, ne használj balzsamot, csak olyan hajápolót, amit a még vizes hajra kell ráfújni (pantene-nek van ilyen terméke, aqua light a neve). Az is jó lehet, ha hetente egyszer átdorzsolod hajszesszel pl. bojtorján hajszesz, Bánfi hajszesz. Ugyanez volt a problémám 16-17 évesen, most 39 vagyok, de még mindig gyorsan zsírosodik a hajam sajna. Valószínuleg hormonális okok játszanak kozre...
2015. jan. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Elozo vagyok, nem írtam oda, hogy hajszesszel a fejbort, nem a hajat, kell jól átdorzsolni, és rajta hagyni 15-20 percig heti legalább egyszer. (ezt egy idoben mindig vasárnap estére idozítettem.

Minden hajmosáskor, amikor másodszorra mosod a hajad, utána hagyd rajta a sampon habját pár percig.

2015. jan. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
A Head&Shoulders próbáld ki nekem is bevált!! Am ne mosd naponta mert csak rosszabb lesz!!
2015. jan. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Kedves Kérdező !


Én 12 éves lány vagyok és nhekem is nagyon hamar zsírosodik a hajam erre van három jó megoldás : szàraz sampon , moss hajat szódabikarbónával és mosd le alma ecettel , vagy az utoló megoldás , hogy a samponhoz ( nálam ez head & shoders )

2015. jan. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!