Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mi a kutya életet kezdhetnék...

Mi a kutya életet kezdhetnék már a bőrömmel? ELEGEM VAN.

Figyelt kérdés

A homlokommal, az orrommal és állammal szenvedek már mióta, de egyszerűen csak hánykódom a hullámokkal, hiába minden, nem történik semmi. Nem jutok egyről a kettőre. Kétoldalt az arcomnak semmi baja, egy mitesszer sem, egy pattanás sem látható rajta, a T-zónámnak pontosan a szöges ellentettje. Próbáltam már rengeteg krémet, arctisztítót, tonikot.. semmi változás. Igazából nem pattanások ezek, hanem mitesszerek. Pénteken voltam kozmetikusnál, azt mondta, szerinte azért alakulnak ki, mert ott sokkal több zsír termelődik, mint az arcom többi részén. Voltam már bőrgyógyásznál is, felírt nekem egy krémet, de az is csak kiszárítja. Nem tudom már mit tehetnék. Oké, hogy rendszeresen kellene arctisztításra járnom, de mire begyógyulnának a nyomkodás után maradt sebek, ismét mennem kell tisztítani és ismét tele leszek sebekkel. Egyébként sminkelem magam, Garnier BB krém, mattító kőpúder és Maybeline korrektor.

Egyszerűen tanácstalan vagyok..

15/L



2015. jan. 21. 13:30
 1/3 anonim ***** válasza:
akkor hagyd el a sminket mert az is közrejátszik abban hogy ilyen a bőröd! sajnos a mitesszerekkel nem tudsz mit csinálni max veszel aloe-t (növényt) és azzal kenegeted hátha segít. tonikokat ne használj mert kiszárítja a bőröd
2015. jan. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem fog tetszeni a válasz, de ezen az idő segít. Kamasz vagy, az a legritkább, hogy valakinek tökéletes a bőre ilyenkor.

Mondjuk az ócska sminkkel és arckencékkel nem fogsz javítani rajta, sőt, ezek valószínűleg csak rontanak a bőröd állapotán. Érdemes több pénzt rááldozni és venni valami minőségibbet.

Egy látogatás a bőrgyógyásznál még semmi, mivel többféle kenőcs és gyógyszer létezik a problémára, de előre nem tudják megmondani, mi fog nálad használni. Meg legalább 8-12 hétig kell egy adott krémet használni, gyógyszerek közül van, amit hónapokig kell szedni - mivel esetedben valószínűleg hormonális oka van és teljesen normális egyelőre, ezt nem ajánlom, majd pár év múlva esetleg, ha még mindig rossz a helyzet.

Egyszeri arctisztítás is semmi, valóban a rendszeresség a titok. Havi egyszer kozmetikus, plusz otthon reggel-este alapos tisztítás és ha nem muszáj, ne legyen rajtad smink.

Plusz ott van az is, hogy egészségesen kellene táplálkozni, sokat mozogni, nem összetaperolni az arcod, sminkeszközöket, mindent fertőtleníteni rendszeresen, párnahuzatot heti 2-3 alkalommal cserélni, a hajadra is ügyelni, sok vizet inni, stb.

2015. jan. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem bevállt: vizes börömet a T-zónán szódabikarbónával finoman átdörzsölöm és öblítem. Ha úgy érzem, hogy nagyon húzodik, akkor szoktam rá érzékeny börre javallot krémet használni, napszaknak megfelelően. Reggel nem mindig használok szódabikarbónát. Adj neki kb egy hetet, látványos lesz a javulás, legalábbis nálam az volt.
2015. jan. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!