Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mennyire káros a hajnak és a...

Mennyire káros a hajnak és a fejbőrnek a mindennapi mosás és zselézés?

Figyelt kérdés
Régebben hosszú hajam volt, de kb 2 éve levágattam azóta minden este megmosom, mert ugye napközben zselé van rajta. Minden reggel azzal kezdem, hogy csak sima vízzel kicsit bevizezem majd megszárítom és bezselézem, de szerintetek ez mennyire árt a fejbőrnek meg a hajnak ? Nem fogok 30 éves koromban kopasz lenni ? :D Esetleg, ti mit ajánlotok, hogy kéne csinálnom ?

2015. febr. 7. 15:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez genetikai kérdés. Ha van a felmenőid között olyan aki kopaszodik akkor valszeg te is hajlamos vagy rá, attól függetlenül hogy mennyit mosod vagy zselézed a hajad.
2015. febr. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

SLS tartalmú samponokat hanyagolod, ha csak vízzel mosod az nem káros

a zselé a hajszálakon nem okozz problémát de ha a fejbőrre is jut akkor elzárhatja a pórusókat ami g átolja a hajnövekedést

2015. febr. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2015. febr. 7. 17:04
 4/4 anonim ***** válasza:

szerintem télen nem kéne zselézni, mert úgyis jut belőle a fejbőrre is, akárhogy teszed a hajadra, aztán ha kimész ez a zselé réteg is hideg lesz, és a hajhagymák is könnyebbek megfáznak, begyulladnak, tehát pont azt éred el vele hogy ki fognak hullani. Persze ez nem egy hirtelen folyamat.

Amúgy a napi samponozás nem éppen szerencsés, de ha felhígítod a sampont az jobb, vagy vannak napi használatra gyártott samponok, de ha biztosra akarsz menni, készíts házilag sampont, az biztos nem vagy nem annyira ártalmas mint a boltiak.

Meg télen inkább sapka mint zselé, hidd el nem attól leszel menő.

2015. febr. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!