Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szoli vagy önbarnító?

Szoli vagy önbarnító?

Figyelt kérdés

Áprilisig szeretnék barnulni valamennyit. Jelenleg olyan vagyok, mint a képen az utolsó árnyalat, és kb olyan szeretnék lenni, mint az utolsó előtti.

[link]


Szoláriumba menjek, vagy önbarnítózzak?



2015. febr. 7. 20:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szép a színed, szoláriumot kerüld el... Egy egész kontinensen betiltották így elgondolkoznék azon, hogy vajon miért tették, gondolom nem azért mert egészséges... Önbarnítóról nem tudok nyilatkozni.
2015. febr. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Igen, Ausztráliában mindent betiltanak.

Nyugodtan elmehetsz szoláriumba. Az EU-s törvény szerint: "A szolárium készülékek UV-teljesítménye maximum 0.3 W/m2 lehet, ami megfelel nyáron, az egyenlítőnél, délben mért sugárzás teljesítményének." Ha szépen, fokozatosan csinálod, nem hiszem, hogy nagyobb probléma merülne fel

2015. febr. 8. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az hogy mennyi lehet a teljesítménye, meg mennyi valójában azért vitatnám... Érdekes hogy hozzám hasonló bőrűek 10 perc alatt szénné égnek a szoliba míg napon semmi bajuk nincs ennyi idő alatt. Pedig a sugárzás ugyanannyi vagy mi :)
2015. febr. 8. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Pedig direkt kiemeltem: "ami megfelel nyáron, az egyenlítőnél, délben mért sugárzás teljesítményének"

Szerintem ott egy európai ember hosszú távon meg tud égni :)

2015. febr. 8. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
50%

Szoli!!!

Akarki akarmit mond is.. ha nem vagy idiota es hoferher, erzekeny borrel nem fekszel be 15 percre akkor semmi bajod nem lesz az egvilagon.. sot, imadni fogod! kikapcsolodsz majd.. jo szorakozast :)

ui: csak megjegyzem hogy nekem az ocsmany -akkoriban ocsmany- boromrol mindent leszedett, az utolso pattanasig.. azota gyonyoru az arcborom!

2015. febr. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%
önbarnító! ez a legbiztonságosabb módja annak, hogy barna legyél... a szoli ráncossá teszi a bőröd, ha pattid vagy pattifoltjaid vannak, bepigmentálódik, beleégeti a bőrödbe, amit aztán alig fogsz tudni eltüntetni... ja és bőrrákot okoz... és még ezért fizetnél is? ér ennyit a műbarna szolis szín? akkor már inkább várd meg a nyarat és napozz sokat... az sem olyan egészséges, de egészségesebb, és szebb színt ad, mint a szolárium.
2015. febr. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%
Sose értettem hogy ha ilyen szép fehér a bőre valakinek akkor miért akar sárgásat belőle? Mert a szoli sárgábbá teszi a bőrt, ami nem szép, ha olyan a bőröd akkor még szeplőkkel, pigment foltokkal is tele leszel, ami viszont el sem múlik többé. A többi káros hatást meg már leírták előttem. Szóval inkább örülj hogy fehér vagy és őrizd meg ezt a színed. A legszebb.
2015. febr. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Aki ezt válaszolta --> Az EU-s törvény szerint: "A szolárium készülékek UV-teljesítménye maximum 0.3 W/m2 lehet, ami megfelel nyáron, az egyenlítőnél, délben mért sugárzás teljesítményének."

Az nem jut eszedbe hogy mi Európai jellemzően fehérbőrű emberek nem az egyenlítői napsugárzáshoz vagyunk szokva? Az ottani embereknek alkalmazkodik ehhez a bőrük, így persze hogy nekik nem káros, de egy hozzá nem szokott embernek nagyon is.

2015. febr. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Könyörgöm, ez egy maximum érték. Ez azoknak megy, aki már "profi" szoláriumosok. Ne okoskodjatok már légyszíves.
2015. febr. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyébként meg, a kérdező nem a szolárium általatok gondolt káros hatásaira volt kíváncsi, senki nem kérdezte.
2015. febr. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!