Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mi a rosszabb, ha 2 naponta...

Mi a rosszabb, ha 2 naponta mosom a hajam, vagy ha 4 naponta és az utolsó kettőben száraz sampont fújok a tövére?

Figyelt kérdés

Növesztem a hajamat, gyakran teszek rá hajpakolást, a végére használok balzsamot de a töve zsíros.


Mennyire káros ha ez ellen száraz sampont használok?

Miből vannak ezek? Mit csinál a hajammal?

Fekete hajam van, meg fog látszani rajta?



2015. febr. 10. 09:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
én nemtudom hogyan bírjátok ki olyan hajjal...minden másnap mosom és ha épp nem akk már undorodok tőle olyan gusztustalan...ha száraz samponnal akarod mosni akk mértnem msood meg rendesen?attól még nemfog az lasabban nőni, hogyha megmosod
2015. febr. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

#1

Nekem is minden másnap kéne, de nekem minden fodrász azt mondta,hogy nm tesz jót a hajnak ha ilyen gyakran van mosva.

Senki nem hiszi azt hogy ettől lassabban fog nőni.

2015. febr. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Inkább mosd 2 naponta, természetes samponnal. Pl babasampon jó mindennapos mosáshoz is. Maga a mosás nem árt, csak ha nem jó szereket használsz. A nem jó szer az ami tele van vegyi anyagokkal. Mint a legtöbb sampon. Ha pakolást használsz a hajtövekre ne tegyél soha belőle.
2015. febr. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%

Minél sűrűbben mosod, annál zsírosabb lesz, mert izgatod a hajhagymákat. Elég hetente egyszer mosni, addig használj szárazsampont, amíg rendbe nem jön a hajad.

Addig ne használj se balzsamot, se pakolást.

2015. febr. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
57%
A haj öntisztuló! Minnél gyakrabban mosod annál zsírosabb lesz, mert védekezik a víz ellen. Minnél ritkábban kell mosni.
2015. febr. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 belbolyhocska ***** válasza:

A fejbőrödnek van egy természetes faggyútermelése. Ha sűrűbben mosod a hajad eltávolítod vele a faggyút, és ezzel arra ösztönzöd, hogy még többet termeljen. Ez a bőr egyfajta védekező mechanizmusa. Egy idő után eléred azt, hogy (pl. Hétfőn megmosod és keddre már zsíros). Heti 2 hajmosásnál többet nem ajánlok. A szárazsampon helyett hintőpor is tökéletes, de ha nem jól dolgozod el fekete hajnál látványos. Nekem is hamar zsírosodott a hajam régebben. Volt műrasztám ami kb 3 hétig volt a hajamban, ezidő alatt nem tudtam hajat mosni, így öntisztítást végzett a fejbőröm. Mára akár 4-5 napot is kibír mosás nélkül. Ha ennyire zsírosodik pakolást, vagy balzsamot csak a végekre rakj.

Hajnövesztéshez pedig:

-18 hetente levágatni az eltört hajvégeket

- olivás-mézes-tojásos hajpakolás havi egyszer melegen tartva 5órát a hajon hagyni

- kevesebb hajvasalás/göndőrítés

- ha hajatszárítassz csak a tövét meleg fokozaton a végét hidegen vagy ne szárítsd meg

- Stella hajvégápoló olaj (fodrászkellékesbe veheted meg)

- ha fested akkor Stella vagy Yellow hajfestéket használj (szintén fodrászkellékesbe tudod megvenni)

- hajfestés ~6 hetente


Nekem ezek a praktikák beválltak. Nyugodtan kérdezhetsz, én fodrászként dolgozom egy BioHair szalonban.

2015. febr. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
mosd 3 naponta, kérdés megoldva.
2015. febr. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
nemtudom milyen sampont használtok, de ha elolvasnátok mivan rá írva, pl. azthiszem a head&shoulders - en is az van, hogy mindennapos használatra...nem véletlenül...nem olyan erősek az anyagok benne (fodrásznak tanultam)
2015. febr. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Sajnos lelki okok miatt (trich) lesz zsíros, szóval az irritáció az sajnos adott, és nem sokat tudok rajta változtatni. Volt már minden, műraszta, gumik, csatok, kendők stb. A hajhagymáim gyengébbek az átlagosnál, de maga a haj nincs rossz állapotban a fodrászom szerint. az elmúlt évben több mint egy kis arasznyit nőtt.


Próbálok minél kevesebb szert tenni rá, de ugyanakkor azt sem szeretném, ha igénytelenül nézne ki, mert az csak további szorongáshoz és további hajveszteséghez vezet.


Amit eddig használok:


-babasampon

-bio oil-tojás-méz pakolás két hetente

-csalánteás hajöblítés

-vaddisznó sörte kefe

-festék: henné color

-folsav tabletta

-c vitamin tabletta

-e vitamin tabletta

-haj-köröm szépségtabletta

-növényi tabletta stressz és szorongás ellen

-hajszárítót évek óta nem használtam, középmeleg szobában éjszaka szárítom meg teljesen

-hajvasalóm nincs, nem is lesz

-néha, évente kb. 5ször szivacs bendy rollerrel göndörítem

-törülközőt is csak leitatáshoz használok

-szatén kispárna huzat

-csak puha hajgumik

-emellett ügyelek az egészséges táplálkozásra, sok zöldség és fehérje, nem dohányzom, nem eszem junkfoodot

2015. febr. 10. 13:35
 10/12 anonim ***** válasza:
Én biztos nem mosnám ilyen sűrűn. Vagy összefogod vagy befújod száraz samponnal. Nem akkora tragédia ez...
2015. febr. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!