Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A kérdés hülyén hangzik, de...

A kérdés hülyén hangzik, de hogy kell jól zuhanyozni? Miután bekentem magam tusfürdővel, dörzsölnöm is kell a bőröm, vagy elég, ha mindenféle dörzsölés nélkül leöblítem magamról a tusfürdőt?

Figyelt kérdés
2015. febr. 16. 20:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
60%
Miért kellene dörzsölni?Ennyire rád száradt a kosz?
2015. febr. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Kicsit dörzsölni, illetve a kezeimmel eldolgozni a tusfürdőt.

Amúgy mindennap zuhanyzom :)

2015. febr. 16. 20:48
 3/17 anonim ***** válasza:
72%

A kezeidet is átdörgölöd, ha megmosod, nem? Nem csak rárakod a szappant, oszt kész :D

Mondjuk én eleve pamaccsal fürdöm, az meg dörzsiz.

2015. febr. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Persze, egy picit dörzsölöm mindenhogy, de miután felkentem, már nem igazán szoktam, inkább csak öblítek.

Pamacsot nem szeretek használni, épp azért kérdezném, hogy anélkül is úgy kell-e "dörzsölnöm" magam a kezeimmel, mintha lenne a kezemben pamacs.

2015. febr. 16. 20:57
 5/17 anonim ***** válasza:
53%

Valamit szerintem használj, ha nem pamacsot akkor szivacsot, vagy egy rongyot, akármit... attól hogy magadra kensz tusfürdőt még nem viszi le a koszt.

Ugyanaz mint az edényeknél, ráöntöd a koszos tányérra a mosogatószert, az nem viszi le a koszt, zsírt csak úgy magától.

2015. febr. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez a nap kérdése.


1. Bevizezed magad.

2. Tenyeredbe öntesz egy kevés tusfürdőt.

3. Szétkened magadon és felhabosítod. (Vagyis mosod magad, ahogy a kezedet mosod szappannal, csak most egész testtel csinálod.)

4. Öblítesz.

2015. febr. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

:)

Ugye nem kell nagyon erősen dörgölnöm magam?

2015. febr. 17. 23:13
 8/17 A kérdező kommentje:
Még egy hülye kérdés: a 3. pontban kisebb erejű vízsugárral mossam magam, vagy normállal?
2015. febr. 18. 08:10
 9/17 anonim ***** válasza:

A 3. pontban vízsugár nélkül végigdörzsölöd magad kézzel. Vízsugárra az 1. és 4. pontban van szükség. Dörzsölni pedig pont úgy kell, mint kézmosáskor, nem kell letépni magadról a bőrt, egy kellemes masszázshoz hasonló erősségű dörzsölés jó - de igazából ahogy jól esik.


Nem bántásból, de hol éltél eddig? Valami dzsungelben? :)

2015. febr. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Úgy látszik, nem tanították meg rendesen :(

Amúgy köszi :)


A kézmosást se túl jól csináltam, mert miután bevizeztem a kezem és megfogtam a szappant, rögtön engedtem is rá a vizet, és a kezem a csap alatt dörzsöltem.

[link]

De legalább már tudom, hogy kell rendesen :)


Youtube-on van néhány videó, pl. ez:

https://www.youtube.com/watch?v=vYwypSLiaTU


Jó sokáig mossa és jó alaposan.

Normál kézmosásnál is így kell, vagy ez inkább egészségügyi dolgozóknak szól? Én simán egymásnak dörzsölöm a tenyereimet, illetve az ujjaimat összekulcsolom, és úgy. Szerintem ez elég, vagy a többi lépés is kell?

2015. febr. 19. 22:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!