Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ez így jó? Házipakolásom...

Ez így jó? Házipakolásom (száraz hajra) összetevői összepasszolnak? Egyáltalán száraz haj"segítségére" lehetnek?

Figyelt kérdés
2 tojás+méz+bio olivaolaj
2010. febr. 12. 20:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem így jó, de a tojásnak csak a sárgáját tedd bele, mert a fehérje beleragad a hajadba és nagyon nehezen jön ki.

Én simán csak olajat használok, és az is használ. :)

2010. febr. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen !!!:)
2010. febr. 13. 16:00
 3/5 anonim ***** válasza:

Nos ez se rossz házi pakolás, de száraz hajra a legjobb az avokádó, tojás kombináció pakolás. A legjobb természetes hidraltáló az avokádó és a legjobb természetes fényesítőszer a tojás. Már 1 éve használok és azóta lágy, selymes puha a hajam. NEM SZÁRAZ! persze mellette balzsamot is teszek a hajamra.

Éppen ma vettem 7 db avokádót, besoájzóltam vele, mert a lakhelyemen nem lehet kapni :S

Másolok A fiatalság gyümölcse



2008.10.18. | Fodor-Kassai Mónika

Rücskös és zöld, netán sötétbarna: ránézésre nem valami bizalomgerjesztő. Ám a rusztikus külső valódi kincset rejt!

Nyomtatható változat | Küldd el az ismerősödnek, ha tetszett! | Betűméret

Már az inkák is termesztették és fogyasztották: ha hihetünk a legendának, időszámításunk előtt 291-ben egy maja hercegnő ette meg az elsőt. Spanyol hódítók a 16. században hozták be Mexikóból az afrodiziákumként tisztelt avokádót Európába. Csodás összetétele az egyik legértékesebb, legtáplálóbb gyümölccsé teszi: több mint 25 féle nélkülözhetetlen tápanyagot és vitamint tartalmaz (többek közt A-, E- és B-vitamint, luteint).


Telítetlen zsírsav-, rost-, kálium- és antioxidáns-tartalmánál fogva a magas vérnyomás, a magas koleszterinszint, valamint a szívbetegségek leküzdésében egyaránt hatékony.

Rendszeres fogyasztása csökkenti az ízületi fájdalmakat, és még a rák és cukorbetegség megelőzésében is segít!


Tökéletes bőrápoló


Magas olajtartalma miatt kiváló bőrápoló szer, még a legérzékenyebb bőr ápolására is alkalmas. Ránctalanító hatását az öregedésgátló arckrémekben kamatoztatják, a belőle készült szappan pedig kíméletesen tisztítja a száraz bőrt.


Az avokádóolaj a kozmetikai ipar gyakori alapanyaga, mivel táplálja, puhítja és megfiatalítja a száraz, vízhiányos, öregedő bőrt. Hatékonynak bizonyult a pikkelysömör és az ekcéma kezelésében, illetve a napégés tüneteinek enyhítésében.


A tiszta avokádóolaj szobahőmérsékleten hamar megavasodik, hűtőszekrényben azonban évekig eláll, és nem veszít értékes tulajdonságaiból.


Az érett gyümölcsből házilag is könnyen készíthetsz kiváló hatású bőrregeneráló maszkot: bőrpuhító olaja és értékes vitaminjai igazi kényeztetést jelentenek az arc és dekoltázs bőrének.


Avokádó maszk


Két evőkanálnyi avokádót törj össze villával, és keverd krémesre egy-két teáskanál tejjel.

A pakolást a megtisztított bőrön egyenletesen oszlasd el, és pihenj 10 percet, majd meleg vízzel öblítsd le – és máris élvezheted a szemmel láthatóan felfrissült arcbőr látványát!


Kitűnő hajszépítő


Már a régi időkben fölfedezték a gyümölcs húsának hajnövekedést serkentő hatását – pomádé gyanánt egyszerűen a hajukra kenték. Olaját manapság a legkorszerűbb hajápolók hatóanyagaként használják, mivel finom tápanyagokkal tölti föl a hajszálakat.


Avokádós hajpakolás


Így készül a tápláló, regeneráló, a haj fényességét növelő házi pakolás: egy érett avokádó húsát jó alaposan törd össze villával, keverd ki egy tojássárgával és egy evőkanál olívaolajjal – még egyszerűbb, ha botturmix segítségével kevered simára az összetevőket.

A hajat meleg vízzel leöblítve, kissé áttörölve a pakolást a hajtövektől a végek felé haladva vidd föl a haj teljes hosszára (ha zsírosodásra hajlamos a hajad, ne tedd a pakolást közvetlenül a hajtövekre csak a hajvégekre).

A fejbőrön masszírozó mozdulatokkal egyenletesen oszlasd el, húzz nejlonsapkát, vagy tekerj műanyag fóliát a pakolásra, és hagyd hatni 15-20 percen át.

A hatóanyagok még jobban felszívódnak, ha hajszárítóval időnként fölmelegíted a pakolást. A hatóidő elteltével alaposan öblítsd ki a hajból a keveréket, majd moss hajat a megszokott módon!


Az avokádó-hajpakolás segít visszanyerni a hajszálak egészségét, rugalmasságát és fényét, ráadásul hidratál is, amire a hajszárítás, hajformázás által igénybevett hajnak nagy szüksége van.



Tetszett a cikk? Ide kattintva kedvenceid közé teheted az Ötvenentúl.hu-t! Nyomtatható változat | Küldd el az ismerősödnek, ha tetszett! | Betűméret

Kapcsolódó cikkek

Szépítsd magad szőlővel

Hajápolás természetesen

Arcpakolások - gyorsan és olcsón



Címkék:


Hozzászólások (0)

Csak rövidenKihagyhatatlan ingyenes szépségprogram! Nem csak divathóbort a téli kutyaruha! Hihetetlen: milyen a leghódítóbb férfitest? Súlyos döntést hozott a topmodell! Miért sminkelnek a férfiak?

hirdetés


hirdetés

be anyagot rólla

2010. febr. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszi kipróbálom!


am ezt a pakolást ugye úgy használod hogy vizes hajra rárakod és utána jöna sampon+balzsam


am mennyi idő után lehet látni a változást?

2010. febr. 13. 20:27
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, vizes hajra felteszem a pakolást, majd 3, 4 óra elteltével lemosom vízzel, megmosom samponnal és jön a balzsam.

Mikor legelősször kipróbáltam az avokádós pakolást, kb 6, 8 hónap múlva vettem észre , hogy sokkal fényesebb a hajam, és mikormegtapintottam puha, lágy, selymes volot, most is az :)

Mások is észrevették. De attól is függ, hogy milyen időközönként használod. Én heti 1 alkalommal teszem a hajamra.

2010. febr. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!