Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Erős, gyulladt pattanásokra...

Erős, gyulladt pattanásokra mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Túl vagyok már a serdülőkoron, mégis jelentkeznek nagy, fájdalmas pattanások - aknék - az arcomon, pontosabban a homlokomon. Valamint a mellkason szokott kipattogni és a vállamon is megjelent már nagy akne :(


Bőrgyógyásznál jártam természetesen, (ráadásul magándokinál) felírt egy rakat gyógyszert, de eszébe nem jutott volna, hogy elküldjön vérvizsgálatra vagy allergiatesztre vagy tudomisén.


Ha esetleg hormonprobléma áll a háttérben, hát fogamzásgátlót csak ezért nem fogok szedni meg egyébként is gyógyszerhez csak a legvégső esetben nyúlok.

Valami jó kis méregtelenítő meg gyulladáscsökkentő kúrát tudnátok ajánlani?


26/N



2015. febr. 27. 08:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért először szedd be amiket felírtak, nem biztos, hogy téves a diagnózis, lehet, hoyg egyszerűen aknés a bőröd. Kapható a gyógyszertárban bőrre való ezüstkolloid oldat, azt kend a pattanásokra. Ha megfelelően táplálkozol, és hincs hormon problémád el fognak múlni. Ha úgy érzed hogy van, Te is kérhetsz vérvizsgálatra beutalót a körzeti orvostól.
2015. febr. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem gyanús, hogy 26 évesen gyógyszerek nélkül ezt nem tudod megoldani. Én 30 vagyok, nem rég még én is tele voltam pattanásokkal, ezen csak a Sotret nevű gyógyszer segített, előtt semmi más. De ez előtt a doki elküld vizsgálatra, sőt szedés közbe is menni kell, másképp nem is szedhető. Elég komoly gyógyszer.
2015. febr. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ha tényleg nem csak mezei kis pattanások, hanem igazi aknék, az ellen gyógyszer kell, ha nem hormonzavar vagy ételallergia miatt van. amúgy ajánlom a szepsegreceptek.hu oldalt, ott sok jó írás van a pattanásos bőr ápolásáról.
2015. febr. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!


Hát a Sotret-et meg ahhoz hasonloakat ajánlottak, de tudom, hogy az nagyon erős :S

na, azt hiszem akkor marad a kivizsgálás, biztos, ami biztos.

2015. febr. 28. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!