Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hajfestés. Káros vagy nem az...

Hajfestés. Káros vagy nem az egészségre, megéri-e hajat festeni? It javasoltok, hogy ne féljek a kockázatoktól - sok allergiás reakcióról, kialakuló betegségről olvastam fórumokon a használók részéről.

Figyelt kérdés
2015. márc. 4. 13:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem éri meg. A sok vegyszer mindenképp tönkreteszi a hajadat, és a fejbőrödet. Az allergiás reakció nem gyakori. Azt nem tudom milyen kialakuló betegşegről beszélsz, mert ilyenről még nem hallottam. De az én véleményem szerint, csak akkor éri meg hajat festeni, ha már őszülsz, és akkoris a legközelebbi árnyalatot a természetes hajszínedhez. Nagyon könnyen meg lehet bánni egy nem jól kiválasztott hajszínt, az eredetit meg már soha nem nyered vissza, ha csak ki nem cserélődik teljes hosszában a hajad, ami nem kevés idő (feltételezem, hogy hosszabb hajad van :D)
2015. márc. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

hát egészségesnek semmiképp se egészséges. én a dobozos otthon használható hajfestékektől mindenképp óva intenélek és attól is, hogy az egész hajad befesd, mert úgy egyrészt látványosan festett lesz, mert az összes hajszálad nagyjából egyforma színű lesz, nem úgy, mint egy természetes hajszínnél, továbbá szinte folyamatosan lesz lenövésed, ami miatt kb havonta festheted újra.

viszont van, hogy nem olyan hajszínnel áldott meg a természet, amivel a legjobban nézel ki, tehát fodrásszal egy jó festést / melír sokat dobhat a kinézeteden, de a hajadat ez is roncsolja. a melír olyan szempontból jobb, hogy nem nő le olyan látványosan, el lehet odázni a fodrászt másfél, vagy akár 2 havonta.


én pl melíroztatom szőkére, sokkal "szebb" vagyok így, mint a seszínű sötétszőke hajammal.


vannak fodrásznál is olyan hajfestékek, ami semmi káros anyagot nem tartalmaz, 100% natúr összetevők (pl kevin murphy termékek), de ez csak a drágább fodrászatokban elérhető és igen drága mulatság. nekem pl a mostani fodrászom csak a melírt, tehát vágás nélkül 11.000-ért csinálja, ami rohadt sok, kb 2 havonta járok.


ha nincs különösebb oka annak, hogy befesd, akkor inkább hagyd ki, mert tényleg ördögi kör, ha egyszer elkezded nem igazán lehet abbahagyni, vagy csak úgy, hogy iszonyat lenövésed van, aztán meg levágatod, vagy megpróbálják visszafesteni az eredeti hajszíned, ami sose lesz tökéletes.

2015. márc. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Rák, hólyaghurut, amit biztosan olvastam eddig, és emlékszem is rá. Erre is azért mert a rák félelmetes betegség, hólyaghurutom pedig valószínűleg volt, és nem kellemes.

Igazából seszínű barna hajam van, és nem érzem vele magam jól. Vágyok valami másra, de félek belevágni. Egyrészt a kockázatok miatt (fent) másrészt a lenövések miatt.

2015. márc. 4. 14:44
 4/10 anonim ***** válasza:

Én is sokáig tartottam tõle, de nem bántam meg egyáltalán, hogy befestettem!

A betekségekkel mindig riogatnak, tudtad, hogy a dezodortól is kaphatsz rákot? Ezernyi dolog van a mindennpokban, amire rámondják, hogy ilyen meg olyan bajod lehet tõle...kb minden 2. nõ festi a haját és köszönik jól vannak, emiatt ne aggódj. :D


Nekem szerencsére tönkre sem tette a hajam a festés, nem gyöngült el, nem száradt ki, nem töredezett el (pedig szõkítetten). Csak megfelelō ápolás kérdése. Rá kell szánni az idõt és havonta visszafesteni a lenövést.

Ha nem akarsz ezzel bajlódni, nézz szét ombre téren, mivel annak nincs festve a töve, így az nõhet nyugodtan, anélkül, hogy állandóan vissza kéne festeni.


Ha meg megunod, csak befesteted a hajad olyan szìnūre, amilyen eredetileg és onnantól nincs lenövés.


Szerintem megéri. : )

2015. márc. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

én nagyon nem bánom, hogy festve van a hajam. olyan tipikus sötétszőke-világosbarna-seszínű eredetileg a hajszínem, és sokkal élénkebbé, kiemeltté teszi az arcomat más hajszínek. eleinte loreal casting creme glossal festettem, ami igazából nem is festék, hanem tartós színező. ez egyáltalán nem rontott a hajamon, sőt. ráadásul csillogóbbá tette a hajamat, sokkal izgalmasabb volt a színe. aztán inkább festettem, voltam barna, vörös, szőke. a szőkítés mondjuk eléggé megviselte a hajamat, úgyhogy azt a jövőben hanyagolni fogom. mostanában megint színezem inkább, de csak azért, mert gyakran változtatok néhány árnyalatot, és így könnyebb megoldani.

hosszú távon nem tudom, okozhat-e vmit, én nem hiszem, hogy rákot okozhatna... a nagyon natúr hívők sok olyan dolgot is megbélyegeznek, ami nem veszélyes (pl. ásványi olaj). de ha még nem volt festve a hajad, javaslom, hogy te is színezőt használj eleinte. a palette tartós színezői is jók.

2015. márc. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A betegségek, allergia is iszonyat ritka... a legtöbb embernek semmi baja nem lesz a hajfestéstől. Én 15 éve szőkítem az eredetileg sötétbarna hajam, de semmivel nem lett a hajam rosszabb állapotú, semmi bajom nincs tőle. A lenövés 3 hetente festeni kell, ez elég zavaró, de nincs mit tenni. Nekem megéri, mert nagyon nem áll jól semmilyen sötét hajszín.
2015. márc. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A loreal casting creme gloss épp most próbálgatja a türelmem a reakcióval :(
2015. márc. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Iszonyat ritka? Nem érzem magam olyan különlegesnek, de feldagadt az arcom és bedagadt a szemem.. Hajfestés után
2015. márc. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Henna hajfesteket probald ki
2015. okt. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tonkre vagta a festes hajam. Orulok ha nem hullik ki az egesz. Pedig nagyon ugy nez ki, hogy ki fog.
2016. júl. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!