Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Sok a pattanasom, de kolteni...

Sok a pattanasom, de kolteni nem szeretnek es olyan dolog kell amkt otthon, egyszeru szerekkel lehet kesziteni valaki tud?

Figyelt kérdés

Rengeteg pattanasom van :(

Ez nagyon zavar:(

Kerlek segitsen valaki :(


2015. márc. 11. 21:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Fertőtlenítő arcvizet kell használni.
2015. márc. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha tényleg rengeteg pattanásod van akkor vagy egészségtelenül étkezel vagy valami belső gond van, amire bőrgyógyász és gyógyszer a megoldás. Kencékkel semmit nem érsz. A pattanások oka belül van. Próbáld ki az egészséges étkezést, és azt hogy nem használsz vegyi anyagokat a bőrödön. Tehát semmi tusfürdő, arclemosó meg a többi.
2015. márc. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

kedves utolsó, azt tanácsolod neki, hogy ne használjon arclemosót? akkor mivel mosson arcot? elmondanám, hogy a sima víz nem oldja a piszkot, felesleges zsírt, esetleg sminket....

kérdező, használj arclemosót.

sajnos úgy nem tudod eltüntetni őket, ha nem akarsz rá költeni.

lehet, hogy az étrendedben van valami, nekem pl. a tej és a csoki okoz pattanásokat. vagy valami belső gyulladás is kihozhatja, pl. rossz fog.

de akkor is kezelned kell az arcodat kozmetikumokkal is.

első lépésnek a jó arclemosót kellene megtalálnod. szerintem érdemes olyat venni, amiben nincs illatanyag, alkohol, sls, ilyesmik. ennek tökéletesen megfelel a dm-es babylove ultra sensitive waschlotion, amellyel akár fürödni is lehet. 500 ft.

utána kezelned kell a pattanásokat. erre a legjobb a benzoil peroxidos kezelés. gyógyszertári akneroxid krém tökéletes erre. 2000 ft.

ehhez sajni kell fényvédő nappalra. gyógyszertárban kapható ez is, de kissé drága. ezért én külföldön kaphatót használok, mert az olcsóbb, de a gyógyszertári is tökéletes minőségre.

ezzel már sikereket érhetsz el, főleg ha ki is vizsgáltatod magad. ha nagyon durva az arcod, irány a bőrgyógyász. a BHA savas krémek is nagyon jók pattanásokra, én ezt használok.

otthoni bravúros házi praktikákkal nem sokra fogsz menni, én is a saját bőrömön tapasztaltam meg.

2015. márc. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is pattanásos voltam, én is vettem mindenféle kenceficéket. Tisztítsd mindennap. Nyomd ki a pattanásokat, ha kifejlődtek, amíg nem vérzik addig nyomd, és utánna fertőtlenítsd le akár parfümmel mert ha nem akkor heges lesz mint az enyém :/
2015. márc. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Te jó ég utolsó: parfümmel????? Kérdező, eszedbe ne jusson! Sőt, magadnak ne nyomkodd, mert csúnya lesz utána a bőröd. Táplálkozz egészségesen, menj el kozmetikushoz aki diagnosztizálja a bőrtípusodat és annak megfelelően fog arcápolót ajánlani.
2015. márc. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Magának nyomkodni aztán parfümmel lekenni? Na úristen ezt ne O.o


Először is helyesen étkezz. Nagyon sokat számít ha odafigyelsz a megfelelő táplálkozásra.


Fontos hogy minden nap tisztítsd és hidratáld az arcod.

Leírom az én módszerem:


-Heti 1-2x szódabikarbónás bőrradírral átmosom az arcom. (1-2 kiskanál szódabikarbóna és pár csepp víz, épp annyi amennyiből egy sűrű masszát lehet kapni) Előtte meleg vízzel, a kezelés után hideggel mosom meg az arcom, hogy először a pórusok kitáguljanak aztán összehúzódjanak.


- Minden reggel és este (ill. bőrradírozás után is) teafaolajos vízzel átkenem az arcom.

Pár csepp 100%-os (ez nagyon fontos) teafaolajat összekeverek fél-1 dl vízzel. Ezt egy sötétbarna üvegbe (amit patikában adnak ha valami olyat veszel) teszem bele hogy védjem a fénytől.

Egy vattakorongra öntök belőle és átkenegetem az arcom.


-Ezután vagy Baba krémmel vagy babáknak szánt testápolóval vékonyan bekenem hogy megnyugtassam a bőröm.

2015. márc. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
haha, a parfum az fertőtlenít! HÜLY*K !!!!!!!!!!
2015. márc. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Így van, mert a nyílt sebbel csodát művelnek az illóolajok ugye? Te jó ég.......
2015. márc. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hogy te milyen okos vagy.... :DDD szét ne durranj xd
2015. márc. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

azt nem írod milyenek ezek a pattanások, de nekem kinyomás után mindig folt lesz, vagy begyullad ami borzasztó csúnya és ott van hetekig.


de már Sudocream használok, és olyan szépen eltünteti hogy elsőnek én is csak csodálkoztam


ismerősömnek is a védőnő ajánlotta, szóval nem hülyeség mielőtt valaki leoltana :)

2015. márc. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!