Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tanács szőrtelenítés utánra?

Tanács szőrtelenítés utánra?

Figyelt kérdés

Fiú vagyok. Szoktam szőrteleníteni a testem különböző területeit. Ilyenek az intim területek, a hónaljam, a mellkasom. Eleinte az utóbbit gyantáztattam, de nem bírtam a terrort. A fájdalom még hagyján, mert azt még kibírtam, de sok alkalom után is észrevettem, hogy közvetlenül a gyanta után, megjelennek az ominózus területen pattanás szerű begyulladt képződmények, ezért a mellkasomnál áttértem a szőrtelenítő krémre aminél persze jobban nő a szőr, de legalább olcsóbb, nincs vele annyi macera, és fájdalommentes. Sajnos az utóbbi időben a nyakam körül is el kezdett nőni a szőr, nem látványosan, de éppen annyira, hogy zavarjon. Ezt azért mégsem akartam már szőrtelenítő krémmel, így hát a gyanta miatti rossz tapasztalatok miatt, kipróbáltam az epilálót. Eleinte úgy tűnt, hogy jó, de végül itt is begyulladt. Régebben azt hittem, hogy a gyantában van valami, amit nem bír a bőröm, de így elég valószínűnek tűnik, hogy a szőr kihúzigálásával van a baj. Tudtok valami olyan krémet, vagy bármi mást, ami meggátolná a begyulladást, és a pirosodást?

Köszönöm! :)



2015. márc. 13. 01:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyon érzékeny bőröd van és fogadok hogy ehhez erős szőrszálak.... Azért pattog ki a borod mert nagyon érzékeny. Próbáld meg a testápolót vagy a babahintoport. Esetleg az aloe vera is jó lehet rá vagy valami gyulladáscsökkentő krém
2015. márc. 13. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, sztem is így van. Régebben mindig vmi bőrnyugtató olajjal kenték gyantázás után, de sztem semmit nem használt. Sajnos az aloe vera nem használt, pedig azt is próbálgattam, van itthon növényünk. Régebben fölírattam magamnak vmi orvosi cuccot is erre, de az sem használt sztem. Próbálkoztam a körömvirággal, de úgy tűnt, hogy az sem. Mindenesetre megpróbálom a testápolót, és hintőport is, hátha csökkenti. Köszönöm.:)
2015. márc. 13. 13:02
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha tényleg érzékeny lenne a bőröd, akkor hidd el nem bírná a szőrtelenítő krémet. Az vegyszer ami kimarja a szőröd és persze a bőrödet se kíméli.

Testápolóval meg hintőporral meg tuti nem kenném be az éppen legyantázott területe, amiket te írtál sokkal értelmesebbek. Szerintem a legjobb dolog gyantázás után hidegebb vízzel lemosni az adott részt és utána békén hagyni.

És még egy jó ötlet, próbáld ki a cukorgyantát. Ezt is lehet kapni a legtöbb drogériában. Természetes összetevők és a használata is humánusabb.

2015. márc. 15. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kókuszolajat próbáld ki. Leginkább sütés-főzésre használják, de nagyon sok másra is jó, mivel nincs benne semmi mesterséges anyag, csak 100% kókuszolaj. Rossman, Dm, vagy gyógynövényes boltokban megtalálod, én ezt szoktam a lábamra kenni borotválás után a pöttyök ellen :)
2015. márc. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rendben, kipróbálom. Véletlenül nem lehet jó a kókuszzsír is?:D mert abból még van is itthon.:)
2015. márc. 15. 15:01
 6/6 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, az ugyanaz :)
2015. márc. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!