Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kezdő szoláriumosnak ha heti...

Kezdő szoláriumosnak ha heti 6 percre megy szolizni, kb. mennyi idő amíg kialakul egy látható barnaság a bőrön?

Figyelt kérdés
Ezen a héten hétfőn kezdtem el szoláriumozni életemben először, főleg annak tudatában hogy a napon rendszerint leégek, így barnulni sosem tudtam még, csak leégni. Azt olvastam hogy a szolárium segít a bőrt átszoktatni abba az állapotba hogy a napsugarakat jobban megszokja. Első alkalmam hétfőn volt egy 6 perces álló szolárium. Majd mivel se nem égtem le, se nem éreztem semmi eredményt, elmentem ma is 6 percre állóba, és most picit piros lett az arcom, de nem vészes, nem fáj, de mást nem látok magamon, barnább még nem lettem. Viszont innentől már hetente egyszer megyek szerintem és a kérdésem is erre irányulna hogy mennyi az az idő amíg kialakulna szerintetek ez a barnaság nálam? Alapjában véve fehér bőrű vagyok, napon ugye egyből leégek. 28/F

2015. márc. 19. 23:08
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
A nap kevésbé káros és éget mint a szoli, szóval ha szoliban nem égsz le akkor napon sem... csak nyilván normális naptejet kéne használni. Szoliban meg nem barna lesz a bőr hanem sárgás... ami undorító és nem is tartós, szóval ha sárgás bőrt akarsz tartósan akkor ezentúl mindig járnod kell, amíg bőrrákot nem kapsz...
2015. márc. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én ezzel nem értek egyet hogy a szoli károsabb lenne. Régen valóban káros volt,csak azóta az EU kötelezte a szoláriumokat a csokicső használatára, ami kevésbé éget, sőt én pl. semmit nem is éreztem. Naptejet pedig használtam és nem is olcsó fajtát, mielőtt csúnyán leégtem pl. tavaly nyáron alig 15 perc alatt. Az ózonréteg gyenge, és a napból káros sugarak is jönnek, míg a szoliba ezek szabályozva vannak. Azért akiket én látok barna bőrűek és szoliznak, egyáltalán nem sárga a bőrük,hanem barna. Lehet eleinte sárga lesz de biztos hogy nem tartósan. Akkor senki sem járna ha így lenne. Szóval én megvárnék még más véleményt is.
2015. márc. 20. 13:53
 3/5 anonim ***** válasza:

Szolizok, 20/F


A 6 perc olyan barnulási idő, ami tipikusan nem hoz eredményt, hanem csak felkészíti a bőröd a későbbi barnulásra. Mivel a leírtak alapján ugyanolyan bőrtípusú vagy, mint én, először 3-4 alkalom 6 percet javaslok, én a fekvőre esküszöm, de állóban is ugyanaz lesz a hatás... Ezt a 3-4 alkalmat 5 naponta tedd inkább, a heti 1 várhatóan kevés lesz. Ha letelik a maradék 2-3 alkalmad, emeld az idődet 9 percre, ennyi időre menj be, szintén kb 5 naponta csinálnám, több alkalommal. Ha ez is letelik, lesz már olyan eredménye, hogy nyáron nyugodtan feküdhetsz ki a napra, ahol majd még jobban, még tovább fogsz barnulni.


A pirosság pedig minimális égés, ami be fog barnulni. Ha kijössz a gépből nem leszel csokinyúl, ez egy folyamat.


Jó barnulást! :)

2015. márc. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szia en 21/F vagyok. Nem olyan reg kezdtem el en is szolizni, eleg feher boru vagyok, es eleg erzekeny is, de azert tudok barnulni. En is a fekvot hasznalom, eloszor eu-sat, de aztan attertem a simara. A legelso alkalomnal a simanal egy picit megegtem, ami nalam is atment vegul barnasagba, ezert ha valtassz eu-srol simara, mindenkepp 6 percre menj. En 5-7 naponta szoktam, es egyre jobb szine van a boromnek. 3-4 het elteltevel abszolut lathato lesz a valtozas, nekem eleg volt eddig 6 perc, lehet, hogy tobb lesz ebbol, de a heti 1 nekem eleg. :)
2015. márc. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ezek szerint akkor a 6 perc 5 naponta nem rossz választás, mivel én is erre gondoltam. :) Az első alkalom után voltam 5 nappal ismét 6 percig és éppen hogy csak piros lett az arcom, de a bőrömön még most sem nagyon látszik meg a barnaság, talán egy fél árnyalattal lett barnább. Sajnos viszont a fekvő szolárium ahol kiváltottam a bérletet, most rossz már 2 hete lassan, és pekhemre pont hogy mikor kiváltottam ezt a bérletemet még jó volt, csak utána romlott el. Szóval akkor maradok a 6 percnél 5 naponta, majd emelem hamarosan 9 percre szintén 5 naponta és várom a barnaságot ami ezek szerint kb 1 hónap mire megjön. :) Remélem a következő hely ahol szolibérletet csináltatok, nem lesz ilyen gond hogy rossz a fekvő. Köszönöm a válaszokat!
2015. márc. 22. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!