Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ti is szeretitek a konyhábol...

Ti is szeretitek a konyhábol kikerulo, otthon készithető ``szépitő, , szereket? Mi a vélemenyetek róluk? Vannak jol bevált praktikáitok?

Figyelt kérdés

Pl en szodabikarbónával mosok hajat ,ecetes vizzel oblitem , sokkal selymesebb és fényesebb a hajam tőle mint bármelyik sampontol.

Szoda bikarbónával lehet fogat is fehériteni.

Arckrem és testápolo helyett pedig extra szúz oliva olajat használok ,ami még az ekcémás bőrömmel is csodát tett.

Arcradir :babadara plussz natur joghurt.

Bőrradil: cukor

:)


2015. márc. 21. 19:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, szeretem őket.


A szódabikarbonás-ecetes hajmosást én is űztem egy ideig, de egy idő után mintha nem tisztított volna rendesen, így átálltam a natúrszappan almaecet kombóra, nekem ez a tuti. Az ecetek tényleg sokkal jobbak, mint a balzsamok.


A szóbadikarbonát rá szoktam szórni heti egyszer a fogkrémes fogkefémre. Azért csak heti egyszer, nehogy ártson a fogaimnak a szemcsés cucc. Soha az életben nem volt lepedékem, fogkövem vagy elszíneződésem. Jó, oké, nem is cigizek, de kávézom rendszeresen.


A dezodorom olyan, hogy összekeverek kókuszzsírt, szódabikarbonát, keményítőt és levendulaolajat. Ez az egyetlen deo, amitől nincs szagom és nem bántja a bőrömet, az ÖSSZES bolti égette, csípte a hónaljamat és még büdös is lettem tőlük néhány óra után.


A körömágyamat és az ajkamat shea vajjal ápolom (bár ez nem igazán konyhai cucc). Ajkak ápolására jó a méz is.


Szódabikarbonával szoktam radírozni az arcomat és a dekoltázsomat olyan kéthetente. Gyönyörűen kipucolja a pórusokat, még a mitesszereket is. Szárít, ez tény, de utána lekrémezem.


A legjobb sminklemosó az étolajjal vagy a kókuszzsírral átitatott vattakorong.


A kókuszzsír jó hajvégápoló, még a finomított étkezési is!!!


A tusfürőm és a testápolóm Alverdés, test és arc krémezésre nekem nem jött be az olaj. De az Alverdés testápolót legalább nem dobja ki az arcom sem, ellenben az Alverdés arckrémekkel, ki érti ezt? :D

2015. márc. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

én nem szeretem, csak az olajakat. de a kis "tuti házi praktikák" többsége kifejezetten káros.

szódabikarbónás hajmosás-ecetes öblítés nekem borzasztó volt. összeállt, kemény, matt, fénytelen lett a hajam, alig tudtam kifésülni napokig, az ecet egyáltalán nem tette selymessé és fényessé.

szódabikarbónás fogmosás kicsit sem fehérített a fogamon.

izzadásgátlásban sem jeleskedett nálam.

az olajak jók arcra, de a többsége csak száraz és normál bőrre. az én kombinált-zsíros, mitesszeres-pattanásos bőröm kipattog az olivától, kókuszolajtól... de kéz, köröm és hajvégápolónak viszont nagyon jók. a jojoba olaj viszont jó az arcomra is, imádom.

radíroztam már sóval, cukorral, kávézaccal, de az sem jött be túlzottan. arcra már fizikai bőrradírt nem is használok, mert a kémiai hámlasztás sokkal gyengédebb és látványosabb, hasznosabb. testre natúr bolti radírt használok.

kentem már joghurtot az arcomra, puhává tette, de mást sajnos nem tapasztaltam. citrommal is próbálkoztam hámlasztás, folthalványítás miatt, eredménytelenül. később megtudtam egy bőrgyógyászati oldalról, hogy a citrom nem olyan ph értékkel rendelkezik, mint a forgalomban lévő otthoni hámlasztók, szóval teljesen hasztalan citrommal hámlasztani. csak irritálja, marja a bőrt.

hát ennyike.

én sok év keresgélés után rátaláltam az utamra: gyengéd, alkohol-sls-illatanyag és illóolajmentes kozmetikumokat kell venni, ezek a legjobbak.

2015. márc. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!