Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha AHA és BHA hámlasztókat...

Ha AHA és BHA hámlasztókat használok, muszáj mellette fényvédő krémet használnom, vagy elég csak nyáron? Nem napozok és szoláriumozok.14L

Figyelt kérdés

2015. márc. 30. 17:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
31%

Nem muszáj, csak ajánlott. A hámlasztók nem védenek meg a káros sugaraktól.

Nem szoktam napozni, sem szoláriumozni, de amikor már mérsékelt az UV sugárzás (már most az), elkezdek fényvédőt használni. Attól, hogy direktben nem napozol, még érnek a napsugarak, ha mész az utcán vagy túrázol, kirándulsz...

2015. márc. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
0%
a fényvédő az a naptej?
2015. márc. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. :)

Ma érkezett meg a BHA-m, eddig csak AHÁt használtam, de olyat, amiben elvileg van egy kis fényvédő krém is. Holnap valószínűleg csak annyi ideig leszek utcán, ameddig suliba megyek, meg haza. Még nincs fényvédő krémem. Akkor nem baj, ha ma este már használom a BHA-t is, és csak pár nap múlva veszünk fényvédőt? (Eleinte csak heti 2-3x használom, AHÁt naponta.)


Egyébként milyen típusú fényvédő krém a legjobb, hol vegyek?

2015. márc. 30. 18:11
 4/22 anonim ***** válasza:
46%

#2: Igen, az a naptej is. Vagy valami napolaj vagy már lehet kapni spay formában is.

De kaphatóak fényvédővel ellátott arckrémek is.


Első.

2015. márc. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

#2

Igazából nem tudom, csak azt mondogatják, hogy fényvédőt kell ezekhez használni...hogy ez egyezik-e a naptejjel, azt nem tudom. :D

2015. márc. 30. 18:12
 6/22 A kérdező kommentje:
Jaj, nem láttam, hogy már válaszoltál a 2. válaszoló kérdésére..mindegy. Tehát, akkor milyen típusú fényvédő a legjobb, milyet vegyek?
2015. márc. 30. 18:15
 7/22 anonim ***** válasza:

Ki fogsz nevetni Kérdező, de én az Aldiban vettem Ombia napvédő spray-t, 50 faktorosat, 1500 (!!!) forintért. Magát a naptejet nem szeretem, mert úgy megül a bőrön, érted... Ez a spray meg nagyon könnyen felszívódik, kifújsz kicsit a kezedbe, gyorsan eldogozod és kész. Nincs zsíros utóérzet.

Persze, jó az, ha nemsokára veszel, az erős UV sugárzás még kicsit odébb van. Én is csak biztos, ami biztos alapon használom már most.


Első.

2015. márc. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Oké, akkor lehet, hogy várok még egy kicsit a fényvédő krém megvásárlásával. :) Amúgy igazából miért kell fényvédő krém, ha valaki hámlasztót használ? Ha nem vagyok túl érzékeny a napra (sötétbarna a hajam, szinte sosem égek le, stb), akkor nem elég mondjuk 20 faktoros?
2015. márc. 30. 18:27
 9/22 anonim ***** válasza:

A hámlasztó az csak a felső hámrétegeket hámlasztja le és lekoptatja a barnulást egy idő után.

De a napfény nemcsak barnít, hanem öregíti a bőrt és ha neadjisten hajlamos vagy a bőrrákra, akkor a hámlasztók nem védenek meg. Ha a bőr rákos lesz, akkor nem csak lehámlasztják, hanem kivágják belőle a rossz részt, húsostól és mély heg marad utána.

Az erős napvédőkkel minimalizálod a napfény által okozott bőrrák esélyét.

Ja, és itt egy videó, nézd meg:

https://www.youtube.com/watch?v=o9BqrSAHbTc

2015. márc. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Azt kihagytam, hogy a faktorszám akkor is legyen legalább 30-as, ha nem vagy érzékeny, jobb félni, mint megijedni.
2015. márc. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!