Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért nem engedi a lábamat...

Miért nem engedi a lábamat leborotválni? Ti mikor kezdtétek? Megengedték vagy titokban csináltátok?

Figyelt kérdés

Kb. 9 évesen elkezdtem majdnem mimdenhol szőrösödni... Sajnos....

Ugye itt jön a jó idő hamarosan, rövidgatya, stb. ... A lábamon vannak vagy 1-2cm hosszú szőrszálak amik nagyon zavarnak. Járok úszni és ott nagyon ciki így szőrösen. Anyukámtól megkérdeztem, hogy le-e szedhetem a szőrt a lábamról, de azt mondta "nem, még túl fiatal vagy! Majd olyan 13-14 évesen, én is akkor kezdtem." ....

De én sokkal fejletteb vagyok, mivel hamarabb kezdtem szőrösödni, az első menzim is megvolt (nem is oly rég) meg ilyenek... Nem értem miért nem engedi. Tényleg megerősödik, megvastagul a borotvától? Mert valaki azt mondja igen, valaki azt, hogy nem. Ezért nem tudom...

Köszönöm előre is a válaszokat! :) 11/l



2015. ápr. 6. 18:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%

Van akinél igen, van akinél nem.

Ha csak 1 kicsi hajlamod is van rá akkor vastagodni fog.

2015. ápr. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Anyukádnak azért illene tudnia, hogy a szőrtelenítés nem kor, hanem szőrösségfüggő. Komolyan, nem értem az ilyen szülőket...

A borotvától nem vastagodik/erősödik meg a szőr, csak ugye a szőrszálat kettévágod vele, csak a bőrfelszín fölötti részt távolítod el, a felszín alatt lévő fele vastag, így úgy tűnik, mintha erősödne, pedig nem.

Kérdezd meg, hogy gyantával menegedi-e. Hátha arra jobban hajlik, meg akkor nem leszel borostás, mert a szőr a gyenge, vékony végével kezd el újra kinőni.

2015. ápr. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
* megengedi-e
2015. ápr. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
74%
Nekem, ha jól emlékszem anyukám segített leepilálni a szőrt először,és kb. olyan idős voltam mint Te most. Vagyis pontosabban ő csinálta, mert én visítottam mint a kutya, úgy fájt :). Azóta is epilátort használok, nagyon ritkán nyúlok csak borotvához, mert úgy vettem észre az tényleg erősíti (a haj is erősödik valamennyit, ha sokat van vágva és a borotva csak elvágja, nem pedig kitépi a szőrt), az epilátort pedig megszoktam már, előbb-utóbb hozzászokik a bőröd, eleinte kellemetlen csak nagyon. Viszont én úgy vettem észre, hogy sokkal gyengébb a szőrzetem tőle,pedig nekem is erős volt gyerekkoromban.
2015. ápr. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat :)

Gyantáztatni nincs lehetőségem 1. anyukám nem nagyon van oda a kozmetikusokért, nem tudom miért. 2. nem tudom, hogy hol van a közelünkbe.

Lehet úgy fogom csinálni, hogy amikor megyünk boltba ruhát vagy cipőt venni, leborotválom. Meg ha úszni, strandra megyek, meg ha rövidet veszek fel. Egyébként meg azt tudja, hogy a hónomat borotválom, legalábis gondolom, mivel látnia kellene a borotvát a szekrényen, de még nem mondott semmit.

2015. ápr. 6. 18:37
 6/14 A kérdező kommentje:
Szeretnék majd idővel én is epilátort használni, de azt csak majd :) Olyan 14-15 évesen..
2015. ápr. 6. 18:38
 7/14 anonim válasza:
100%

Nekem soha nem erősödött meg utána. Már vagy 2 éve (vagy több) borotválkozok, és én kb. 11-12 éves kroomban kezdtem. Először nekem sem akarta engedni Anya, azt mondta, akkor már inkább megcsinálja ő gyantával. (Egyébként az sokkal jobb volt nekem, mint a borotva most.) Egy-két alkalommal később mondta, hogy a lábamon biztos meg tudom már magamnak is csinálni, én válaszoltam, hogy félek magamnak lerántani a gyantát, vagy nem tudom, ezt hogy mondjuk. Erre ő vett nekem egy borotvát. A hónaljamat azóta is azzal csinálja, mert ott egyedül nem tudom elintézni.

Nem tudom, ezzel válaszoltam-e a kérdésedre.

2015. ápr. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Igen, köszi :)
2015. ápr. 6. 18:44
 9/14 anonim ***** válasza:

#2 vagyok.

A gyantázást nem úgy értem, hogy kozmetikussal gyantáztass, mert az csak pénzkidobás. Otthon is simán meg lehet csinálni, csak a kozmetikusoknak a mániája az, hogy velük csináltasd, mert "jaaaaj, otthon ne, mert elszúrod, meg nem éred el, bla-bla-bla"

Egy patron gyanta meg hozzá 20 lehúzócsík 900 Ft a Rossmannban.

2015. ápr. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Majd megnézem. Gondolom dm-ben is van :D Hozzánk az sokkal közelebb van..
2015. ápr. 6. 18:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!